Skocz do zawartości
mpieck

bequiet straight power 12 1000W wywala bezpiecznik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nowy zasilacz jak w temacie w nowym kompie (7950X + 4090), po kilku godzinach odłączonego zasilania, przy włączaniu zasilania listwy (nie zasilacza) wywala bezpiecznik linii. Po załączeniu bezpiecznika i ponownym włączeniu listwy komputera jest ok. Najpierw działo się tak za każdym razem gdy do listwy podpięty był również stary komp i parę mniejszych urządzeń, po odłączeniu starego PC przez 1 tydzień było ok, teraz znowu wywalił. Czy to obecnie "norma" w be quiet! i trzeba się z tego produktu ewakuować? Jak za taką kasę to lekka porażka. Czytałem na forach klika miesięcy temu że były problemy z serią premium dark power...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój problem ma swoją nazwę:

Prąd rozruchu (Max Inrush Current) Po włączeniu zasilacza pojawia się duży impuls prądowy, który może osiągać duże wartości w zależności od mocy zasilacza, rzędu kilkudziesięciu amperów, trwające do 1 okresu, czyli przy częstotliwości 50 Hz AC do 20 ms. Zjawisko to powodowane jest ładowaniem kondensatorów wejściowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że może mieć to związek z ładowaniem kondensatorów, ale mam w domu pompę 1300W, która też ma potężny kondensator startera i prąd rozruchowy będący krotnością mocy znamionowej i korków nie wywala. Jak użytkownicy konkretnych modeli tego producenta >1000W zgłaszają, że wywala im korki po podpięciu zasilania, to znaczy, że te zasilacze mają wadę projektową. Nie można oczywiście wykluczyć, że zasilacz jest zwyczajnie wadliwy i coś tam powoduje zwarcie. Producent nie zamieścił w instrukcji ostrzeżenia, że zasilacz musi być 24/7 podpięty do sieci, bo w innym przypadku standardowe bezpieczniki 16A, jakie każdy ma w swoim domu w skrzynce będą wywalane przy podłączeniu zasilacza do gniazdka. Zasilacze 1500W byłby w takim przypadku nieużywalne, bo trzeba byłoby je podpinać bezpośrednio pod bezpiecznik główny domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgoda tylko kondensator rozruchowy pompy ma pojemność kilku/kilkunastu uF (miko faradów) i jest jeden a w zasilaczu jest jeden albo kilka na wejściu o dużo większej pojemności (często są to setki uF)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Ja na zasilaczu Fractal Design 850W 80 Plus Platinum miałem podobny problem.

Początkowo myślałem , że prąd rozruchowy zasilacza po podpięciu listwy , jest zbyt duży

i dlatego wywala w centralce bezpiecznik. Po skontaktowaniu się z elektrykiem dowiedziałem

się , że taki zasilacz nie wywali mi bezpiecznika.

Problem rozwiązałem kupieniem nowego zasilacza EVGA 850W 80 Plus Gold,

a stary zasilacz poszedł do utylizacji.

Najprawdopodobniej był wadliwy.

Dziękuję.

Pozdrawiam.

Grzegorz.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem ... kupując w miejsce tego bequite'a MSI MPG A1000G i na razie bezpieczników nie wywala, mimo że z testów wynika, że ten MSI może mieć większy prąd rozruchowy niż ten bequite.

W kwestii zabezpieczenia na zwłoczne, można kombinować z limiterami prądu rozruchowego, koszt kilkaset złoty, nie sprawdzałem, może działa, albo zmienić bezpiecznik z typu B na C, ale to niebezpieczne, bo instalacja może nie być do tego przystosowana i przy przepięciu może się coś spalić. Szkoda zachodu, lepiej zmienić zasilacz na działający.

Edytowane przez mpieck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ja mam to reklamować, jak wywala mi korki raz na 7 albo 10 włączeń zasilania przy danej konfiguracji innych urządzeń podłączonych do linii? Podłączą w serwisie jako jedyne urządzenie pod bezpiecznik, włączą 3 razy i stwierdzą że działa i odpiszą, że mam sobie poprawić nową instalację w domu bo jest źle zrobiona. Z takim zasilaczem człowiek jest niestety w plecy. Jak mam wysłać zasilacz do serwisu, to muszę mieć zamiennik na parę tygodni czekania. BQ zapewnia zamiennik na czas naprawy? Muszę i tak mieć drugi zasilacz. Te 10 lat gwarancji jest używalne tylko jak zasilacz padnie na amen.

Edytowane przez mpieck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...