Skocz do zawartości
VonV3in

Jak sprawdzic

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma do tego aplikacji żadnej, ponieważ żadna płyta główna mi znana nie monitoruje indywidualnie każdego pinu i ścieżki między podzespołami. Są płyty główne, które wyświetlają ogólny kod błędu jeżeli np wykryją że jest jakaś usterka z CPU i pozwalają na dalsze uruchomienie komputera.

Niemniej najlepsza jest metoda organoleptyczna. Cep w górę i patrzysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mikrozaciecia i freezy, dzisiaj jak sluchalem muzyki z yt w chromie zacielo na chwile muzyke, a bylem z dala od kompa. Zainstalowalem nowy bios, nowe sterowniki do chipsetu sterownik do kontrolera sata i teraz czekam. Freezy to przez dysk obstawiam ale takie zaciecie muzyki ze zmiana dzwieku - nie ze przycina i nie slychac nic tylko leci dalej ale dzwiek jest przez ulamek sekundy znieksztalcony to obstawiam plyta/procesor.

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być dosłownie cokolwiek. Monitoruj co się dzieje z podzespołami. Takie przycięcia mogą być spowodowane nawet wadliwym sterownikiem GPU. 

Poza tym, pociągnij i odpal LatencyMon - od wyświetla która usługa powoduje lagi i freezy, łatwiej zlokalizować co się dzieje.

Mój komp:

image.thumb.png.ee75d4db05cc24f2c2d28c88c98dcac3.png

Dopóki wyniki masz w zielonym wszystko gra, pomarańcz i czerwień to już problem. 

 

I po 3 minutach:

image.thumb.png.cfe5a0ff2eddf4641249a05d84cd1880.png

więc wszystko fajnie wychodzi, popracuj z tym w tle i jak Ci zacznie dźwięk szarpać będzie widać jak na dłoni.

Edytowane przez Qrdello
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...