Skocz do zawartości
Wojtan

RTX 3090Ti a zasilacz 750W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zakupiłem kartę graficzna RTX 3090Ti do mojego obecnego zestawu komputerowego : 

Spec:

7800x3d

Gigabyte x670 aorus elite ax

32gb ramu 

a zasilacz został ze starego komputera Corsair RMx 750W 80 Plus Gold

Pytanie teraz czy musze zmieniać zasilacz pod ta kartę niby w specyfikacji karty jest 850w. Gram na rozdzielczości  1080p.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób undervolting karty albo zmień zasilacz bo jest na styk. 3090Ti wciąga 450W w grach można spokojnie obciąć 100W przy znikomym spadku wydajności. Poczytaj 

Reddit

albo wersja “dla leniwych” zobacz:
 

IMG_2844.webp

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wojtan napisał(a):

Witam 

Zakupiłem kartę graficzna RTX 3090Ti do mojego obecnego zestawu komputerowego : 

Spec:

7800x3d

Gigabyte x670 aorus elite ax

32gb ramu 

a zasilacz został ze starego komputera Corsair RMx 750W 80 Plus Gold

Pytanie teraz czy musze zmieniać zasilacz pod ta kartę niby w specyfikacji karty jest 850w. Gram na rozdzielczości  1080p.

Z góry dziękuję

Nie musisz,pc zamknie się w 550 Wat z zasilacza

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2024 o 21:23, Wojtan napisał(a):

Gram na rozdzielczości  1080p.

To i tak to GPU się nudzi więc i realny pobor prądu będzie niższy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam za odpowiedzi 🙂 

Testuje od samego rana różne gry i nie było problemu i rzeczywiście realny pobór energii jest zdecydowanie niższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080, który nominalnie drze pod 400W w maks obciążeniu, przez 2 tygodnie leciał na, uwaga, 600W zasilaczu. Wprawdzie to był BQ System Power, więc zasilacz całkiem niezły, ale jednak zgodnie ze specyfikacją powinien eksplodować lub implodować, a nic takiego się nie stało. Dlaczego? Raz, bo zasilacz w miarę świeży więc i sprawność na odpowiednim poziomie, dwa - i ważniejsze - wystarczy zrobić undervolting lub ustawić sobie na sztywno klatki np na 60 lub 90 i automatycznie grafa będzie brała nawet do 100W mniej niż na maks wydajności. Przy takich kartach jak 3080 czy tym bardziej 3090ti to żadna strata w wydajności a i rachunki za prąd mniejsze i zasilacz nie leci pod korek.

Teraz mam 850 od Endorfy, ale to bardziej dlatego że była promka i mogłem taki zasilacz za 4 stówy wydrzeć w Xkom. Gdyby nie to leciałby ten mój suprimX na BQ bez zająknięcia jak dotąd.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...