Skocz do zawartości
matf3d

5800x3d z AIO arctic liquid freezer iii 240 na plycie msi b450 tomahawk max

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamówiłem AIO arctic liquid freezer iii 240 i zorientowałem się, że moja płyta główna ma socket procesora obrócony 90stopni, więc po zamontowaniu chłodzenia rura będzie wychodzić z lewej albo prawej strony pompy a nie z dołu jak na każdym filmie montażowym. Czy będzie to problemem i według mnie rura powinna wychodzić z lewej strony w moim przypadku. 

Untitled.png

Untitled2.png

Edytowane przez matf3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak się pomyliłem bo brackety od AIO bedą prawidłowo położone-pionowo, ale procesor będzie obrócony o 90stopni i jak zamocuję AIO to nie jestem pewien czy pokryję ono te części procesora, które powinno pokryć przy pomocy tego offset mount. Te brackety od AIO montuje się po dłuższej stronie czyli przeciwnie jak te stock brackety, więc wygląda na to, że jednak rurki powinny wychodzić od dołu ale CPU pod chłodnicą będzie odwrócony jak na zdjęciu: https://imgur.com/a/msi-b450-tomahawk-max-O8pfWJj

 

Edytowane przez matf3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica, a konkretniej miejsce w którym węże wchodzą w radiator musi być wyżej niż pompa. Każdy montaż na górnej ścianie obudowy w wypadku AIO jest prawidłowy, umiejscowienie węzy przy pompie nie ma większego znaczenia a najczęściej ma tylko wymiar estetyczny (że logo leży albo jest do góry nogami 😛 ). Reszta wedle uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc! Naoglądałem się filmów z montażem tego AIO ale każdy z nich pokazuje cpu na socket AM5 a nie AM4, jednak ten "obrócony" socket to ma każda płyta pod AM4 😛 Tutaj ktoś zbudował coś podobnego na tomahawk max i ALF3 240: https://pcpartpicker.com/b/yBRTwP.

Obecnie używam chłodzenia SPC Fera 3 (pasta Arctic MX-6) w obudowie SPC Regnum RG6. Maksymalna temperatura, jaką osiągam w cinebench R20 wynosi 78C przy offsetach -30 i -20 na najszybszych rdzeniach. Czy po zamontowaniu tego chłodzenia AIO temperatury znacząco się obniżą?

Edytowane przez matf3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AIO weszło do obudowy (co trudno potwierdzić szukając w internecie) oraz sam montaż był bardzo prosty w przeciwieństwie do tego co piszą w na reddicie czy innych forach, jedna śrubka, druga śrubka i zamontowane w niecałą minutę bez siłowania się. Temperatury w cb23 69C z offsetem -30 i -20 na najszybszych rdzeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...