Skocz do zawartości
Draxx0n

Instalacja sterowników do karty graficznej powoduje BSOD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam problem z laptopem Lenovo Ideapad 320-15ikb. Mianowicie podczas instalacji sterowników do karty graficznej NVIDIA MX150 wywala bluescreen z kodem PAGE FAULT IN NONPAGED AREA. Dzieje się tak nawet gdy laptop automatycznie pobiera sterowniki do karty graficznej (od razu w momencie pojawienia się MX150 w menadżerze urządzeń obraz się zacina i wyskakuje wcześniej wspomniany BSOD). Próbowałem po instalacji z pendrive nowego systemu (przy wyłączonym internecie) zainstalować najstarsze dostępne sterowniki dla tej karty graficznej, mimo to podczas instalacji wyskakuje BSOD, tym razem z innym kodem System thread exception not handled. Resetowałem BIOS, wymieniłem dysk SSD na inny dostępny pod ręką, wyciągnąłem dołożoną kość RAM 4GB, niestety nic nie przyniosło oczekiwanych rezultatów i wciąż owy problem występuje. Gdy wstrzymałem automatyczną aktualizację sterowników laptop działa bez zarzutów (wyłącznie na zintegrowanej grafice Intel UHD).

 

Stąd moje pytanie, czy da się jeszcze tą karte odratować, a jeśli nie to czy jest możliwość aby na stałe odłączyć dedykowaną kartę graficzną (tak aby po świeżej instalacji systemu nie została wykrywana)?

 

Podzespoły laptopa LENOVO IDEAPAD 320-15ikb:

Intel Core i5-8250U

Intel UHD Graphics 620

NVIDIA Geforce MX150 2GB

8GB RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też sprawdzić w biosie czy nie masz w biosie opcji ( DISCRETE ) jeśli tak przełącz na ONLY UMA
Podaj oznaczenie płyty LA-

Jeśli jest taka płyta - NM-B453 nie LA to łuu Panie, bez inwazyjnie na tej platformie nie da się tego zrobić.

Edytowane przez P3ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...