Skocz do zawartości
Afrykaniec

Laptop 17" z dobrym chłodzeniem i procesorem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, proszę o radę w sprawie zakupu laptopa. 

 

Zależy mi na:

1) wydajnym procesorze, zwł. w pracy jednowątkowej - gram głównie w gry strategiczne typu Europa Universalis, które w większym stopniu potrzebują CPU, niż GPU;

2) dobrym chłodzeniu i (cichej) kulturze pracy - podstawowa kwestia, żeby laptop nie pracował jak suszarka;

3) 17 cali ekran, matowy;

4) jeśli chodzi o GPU, to ma dla mnie mniejsze znaczenie, niż CPU - tak jak wyżej, gram głównie w strategie. Z bardziej wymagających graficznie gier gram w cRPG - chciałbym w końcu zagrać w Cyberpunk2077 i Elden Ring, ale wystarczy mi płynna rozgrywka nawet na średnich ustawieniach graficznych;

5) dysk twardy co najmniej 1TB. Mile widziany slot na drugi dysk;

6) min. 16GB RAM, lepiej więcej, ale mogę dokupić oddzielnie drugą kość;

7) najlepiej bez OS.

 

To w skrócie tyle. Początkowo zakładałem budżet na poziomie 5-6k, ale ten model ASUS wydaje mi się ciekawy zwł. pod względem chłodzenia. Czy warto dopłacać? Miałem około 10 lat temu laptop ASUS i dobrze wspominam bezawaryjność i jakość wykonania. Czy może jednak lepiej coś innego?

Dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...