Skocz do zawartości
beavisek

Do właścicieli maxtorów!

Rekomendowane odpowiedzi

:o

Zakupiłem ostatnio dysk Maxtor 740 dx 40BG ATA133. I mam 2 pytania jak sprawdzić czy dysk chodzi na ata133 (przy ladowaniu jest ata133) ale jak sprawdzic czy chodzi np pod XP?

Drugie pyatnie! Czy podczas wyłaczania komputera słyszycie dziwne odglosy dysku - chodzi mi oto że slychac jak hamuje (taki dziwny odglos z wysokich obrotow zwalnia do 0 ) . Nie jest to uciazliwy odglos ale nie wiem czy to jest normalne? Bo wczesniej mialem Baracude IV i był tak cichy ze go nie było slychać. Prosze o odpowiedzi. Dziekuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o

Zakupiłem ostatnio dysk Maxtor 740 dx 40BG ATA133. I mam 2 pytania jak sprawdzić czy dysk chodzi na ata133 (przy ladowaniu jest ata133) ale jak sprawdzic czy chodzi np pod XP? 

Drugie pyatnie! Czy podczas wyłaczania komputera słyszycie dziwne odglosy dysku - chodzi mi oto że slychac jak hamuje (taki dziwny odglos z wysokich obrotow zwalnia do 0 ) . Nie jest to uciazliwy odglos ale nie wiem czy to jest normalne? Bo wczesniej mialem Baracude IV i był tak cichy ze go nie było slychać. Prosze o odpowiedzi. Dziekuje!

Mam ten odgłos ! Ale nie słysze go ! Jedynie przy otwartej obudowie z uchem przy dysku ! 8) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre maxtory tak mają - producent twierdzi że te których nie słychać - to te które się za dobrze złożyły 8O

 

Sam niewiem co o tym myśleć...

 

mam przy sobie kompa z 2xMaxtor 740 dx 40BG ATA133 RAID 0, kolejne numery seryjne :!: jeden przy wyłączaniu jest cichy, drugi wyje - oba chodzą bez problemu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...