Skocz do zawartości
slg

Baza wynikow HD Tach

Rekomendowane odpowiedzi

nieznalazlem do tej pory na forum jakiegos zbioru wynikow ht tach,jest kilka , ale porozrzucane po roznych tematach.Jesli ktos ma ochote to prosze tu wrzucac wynik swojego hdd , z dokladym opisem dysku,oraz kontrolera na ktorym dany dysk chodzi.

Zaczne od swojego , dysk to Maxtor 6P080P0 8mb cache 80gb 7200rpm.Kontroler to sil3112a na przejsciowce abita seritel.Prosze rowniez podawac wersje systemu op. oraz sterownikow.W moim przypadku driver do sata to 1.0.0.32.

Dołączona grafika

Nie wiem czy to dobry , czy zly wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

StorageReview.com's Drive Performance Resource Center - Sorts

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Hard Disk Drive > Hard Disk Testbed III > Windows XP Professional using NTFS

 

Benchmark Database - Select Test To Sort

 

 

SR Office DriveMark 2002 SR High-End DriveMark 2002 SR Bootup DriveMark 2002 SR Gaming DriveMark 2002 SR File Server DriveMark 2002 SR Web Server DriveMark 2002 ZD Business Disk WinMark 99 ZD High-End Disk WinMark 99 Average Read Service Time Average Write Service Time CPU Utilization at 10,000 requests/sec WB99 Disk/Read Transfer Rate - Begin WB99 Disk/Read Transfer Rate - End Idle Noise Net Drive Temperature

 

 

 

Go To Legacy Tests (older drives and older testbeds using older methodologies)

 

 

SR Office DriveMark 2002

The average I/O rate achieved when replaying actual captures of high-level office applications.

 

Note: Scores on top are better.

SR Office DriveMark 2002 in IO/Sec

 

 

Use the checkboxes on the left to choose devices for the head-to-head comparison

 

Maxtor Atlas 15k (73 GB Ultra320 SCSI) - 621 |

 

Fujitsu MAS3735 (73 GB Ultra320 SCSI) - 610 |

 

Seagate Cheetah 15K.3 (73 GB Ultra320 SCSI) - 578 |

 

Maxtor Atlas 10k IV (147 GB Ultra320 SCSI) - 503 |

 

Western Digital Raptor WD360GD (36 GB SATA) - 500 |

 

Western Digital Raptor (36 GB SATA) (Updated Bios/Driver) - 500 |

 

Fujitsu MAP3147 (146 GB Ultra320 SCSI) - 490 |

 

Seagate Cheetah X15-36LP (36.7 GB Ultra160/m SCSI) - 485 |

 

Maxtor Atlas 10k III (73 GB Ultra160/m SCSI) - 455 |

 

Seagate Cheetah 10K.6 (146 GB Ultra320 SCSI) - 450 |

 

Fujitsu MAM3367 (36 GB Ultra160/m SCSI) - 446

 

 

 

@ Wawelski

I ta sa oczywiscie dyski,takie jak ma wiekszosc osob w polsce ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sa moje wyniki w HD Tachu.

 

Dołączona grafika

To sa wyniki mojego Maxtora Diamond Max 8+ 6E040L0.

 

Dołączona grafika

A to sa wyniki Maxtora Diamod Max 34098H4

 

 

Wynki jak na takie dyski sa raczej niezle i ogolnie jestem zadowlony z obu dyskow, sprawuja sie niezle , wytrzymale na O/C, oba przezyly PCI 45 MHz i przez krotki czas(jakies 3 h) PCI 50 Mhz. Na PCI 45 MHz chodzily pol roku :D i smigaja nadal ladnie.

System Operacyjny taki jak w opisie Win2k + SP4 oraz Via Service Pack 4.48 Hyperion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz chyba nie wiesz o tym piszesz , przeczytaj uwaznie to co napisalem tam jest czas przeszly , pozniej popatrz na moj podpis FSB=175 a ze jest to plyta na KT400 to dziala dzielnik 5 wiec mam PCI 35.

Druga sprawa to ze zmiana czestotliwosci PCI nie wplywa na wyniki w HD tachu mam takie same przy PCI 33 , 35 jak i 38 ... a PCI 45 to jeszcze stare dzieje ... nastepnym razem zanim cos napiszesz to sie zastanow i to mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary - nie musze sie nad niczym zastanawiac

 

1.skąd u ciebie ten atakujący ton??? jestes niewyzyty?? czy masz kompleksy???

 

2.ten temat był juz wałkowany kilkakrotnie i nie chce mi sie ani szukac ani pisac ponownie

 

pci wpływa na wyniki hdd w hdtachu jak i pcmark

 

 

sam robiłem kilkamascie takich testów na starym swoim epoxie na kt333

 

nie mówie tu teraz o róznicach wyników twoich z wynikami innych (bo te zależa od mnóstwa innych czynników)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ! bartezjusz ma racje. Wieksze PCI = Wieksza predkosc kontrolera IDE! opartego przeciez o wewnetrzne PCI a co idzie z wieksza predkoscia Kontrolera większa predkosc urzadzen do niego podpietych. To chyba logiczne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ! bartezjusz ma racje. Wieksze PCI = Wieksza predkosc kontrolera IDE! opartego przeciez o wewnetrzne PCI a co idzie z wieksza predkoscia Kontrolera większa predkosc urzadzen do niego podpietych. To chyba logiczne??

Popieram przedmowcow :D,dobrze bylobo jakby Tazior zrobil testy na pci 33,wtedy bylaby jasnosc.Troche OT ale ma ktos pomysl jak troche zwiekszyc pci na nf7-s ? :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate Baracuda 7200.7 8Mb kesz 120Gb pci standart duron 800@1Ghz SL-75KAV i reszta chyba malo wazna:

 

Dołączona grafika

 

zastanawia mnie tylko czemu taki poszrapany jest ten wykres

Ps

co do moich odczuc sluchowych to ten seagate jest 2x cichszy od WD 120Gb 8mb kesz i jednoczesnie 2x glosniejszy od BIV 60Gb

 

jesli chodzi o predkosc dzialania to nie zauwazylem roznicy miedzy WD a B7 o tych samych parametrach...oba dyski sa na podobnym poziomie wydajnosciowym a roznicy miedzy nimi i tak nie widze w codziennym uzytkowaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate Baracuda 7200.7 8Mb kesz 120Gb pci standart duron 800@1Ghz SL-75KAV i reszta chyba malo wazna:

 

Dołączona grafika

 

zastanawia mnie tylko czemu taki poszrapany jest ten wykres

Ps

co do moich odczuc sluchowych to ten seagate jest 2x cichszy od WD 120Gb 8mb kesz i jednoczesnie 2x glosniejszy od BIV 60Gb

 

jesli chodzi o predkosc dzialania to nie zauwazylem roznicy miedzy WD a B7 o tych samych parametrach...oba dyski sa na podobnym poziomie wydajnosciowym a roznicy miedzy nimi i tak nie widze w codziennym uzytkowaniu

nie wyswietla sie :( , moze wrzuc na innego serva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...