Skocz do zawartości
Lukas20

Material na blok

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem poszukiwanie materiału na blok lepszego niż miedź nie ma sensu. Tak samo jak poszukiwanie płynu do WC. Zapał twórczy skierowałbym raczej w stronę projektu wydajnego bloku i pompki do układu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka bedzie moze od OC - lepsze juz nie jestem w stanie sobie wyobrazic.

Jak na razie najlepszy blokiem jest WW, wiec bede probował rozwijać jego konstrukcje.

Wiecej chłodnic do obudowy i tak juz nie zmiesze (http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=40524), wiec tego poprawic juz nie moge.

 

Teraz wlasnie poszukuje materialu na blok + dodatku do wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz mowie, ze do projektu potrzeba ludzi co sie na tym znaja > trzeba poczekac na poczatek semestru.

 

No coz, srebro jest ciut drozsze nic 500 PLN/kg

Nie koniecznie wyliczyBem kiedys ze na blok ze srebra potrzeba by okoBo 300zl. Wystarczylo by tylko od znajomych kupic jakies wieksze blinty i dac to jakiemus jublerowi do przetopienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moj blok ok. 350PLN za gotowy plaskownik :)

 

Wlasciwie to ja mam juz wszystko gotowe do zrobinia naprawde niezlego bloczku (material - srebro), ale szkoda mi kasy. Dlatego staram sie optymalizowac konstrukcje i wyszukac jakis nowy material.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moj blok ok. 350PLN za gotowy plaskownik :)

 

Wlasciwie to ja mam juz wszystko gotowe do zrobinia naprawde niezlego bloczku (material - srebro), ale szkoda mi kasy. Dlatego staram sie optymalizowac konstrukcje

Pod katem czego.

Symulujesz rozpByw temperatury jakims programem?

Mozesz pokazac swoj dotychczasowy projekt to moze wytkniemy mu jakies bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem optymalizacja WW powinna iśc w kierunku zwiększenia powierzchni oddawania ciepła poprzez zwiększenie liczby finów (zmniejszenie ich grubości i odległości między nimi) ale wiąże się to ze zwiększeniem wydajności pompki - stąd moja sugestia pracy nad modyfikacją pompki. Sam myślę o przerobieniu pompki wirnikowej na ślimakową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimakowa? Co to jest? Jak to wyglada?

 

Optymalizacja WW tak, jak mowisz ma rowniez konsekwencje kosztowe i to jest wielka bariera. Zejscie ponizej 1mm OGROMNIE podnosi koszty. Jedyne co da sie zrobic to poprawic ksztalt korytka, zrobic piny w okolicy CPU (ciekawe czy cos da). Jesli chodzi o liczbe i grubosc finow to wiele zrobic sie nia da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka ślimakowa to coś jak maszynka do mięsa ale dużo dokładniej wykonana.

 

Jeśli chodzi o WW to głównym elementem odprowadzającym ciepło są finy, reszta ma mniejsze znaczenie dla chłodzenia. Można zatem blok podzielić na 3 części (jak nukleon) a wykonanie wtydy finów o grubości np 0.4 mm (są dostępne frezy i piłki diamentowe) nie jest już takim wielkim problemem. Oczywiście zrobienie tego wymaga czasu, jednak jak mniemam blok zrobić chcesz dla siebie i nie zamierzasz uruchamiać produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompka ślimakowa to coś jak maszynka do mięsa ale dużo dokładniej wykonana.

CzBowieku wiesz na co sie porywasz.

Taka pompa to wytwarza takie cisnienie ze ci rurki napewno tego nie wytrzymaja. Juz pompa od CO bez regulacji predkosci jest bardzo niebezpieczna a co dopiero slimakowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weze wytrzymaja, a co z laczeniami???

Przy duzym cisnieniu nawet spod dobrze dokreconych cybantow woda cieknie (sprawdzalem przy cisnieniu z kranu).

 

Morphling tez juz chyba zazucil prace nad swoim bloczkiem z malymi szczelinami. Ze wzgledu na "restrykcyjnosc" podlaczal ja do kranu.

 

Dzielenie finow na mniejsze troche bedzie mijalo sie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...