Skocz do zawartości
Rezystor

Skąd taka wysoka temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem, otóż sprzęcior jak w podpisie. Chłodzenie to 2 wentylatory wyciągające z tylu obudowy, jeden Spire, drugi Evercool, i jeden zasysający z przodu obudowy Spire, no i oczywiście jeden w zasilaczu Megabajt 350W. Podczas normalnego surfowania po necie, np teraz mam 32 stopnie, podobnie przy normalnej pracy nie przekracza mi 37 stopni (na procu Spire Falcon Rock II), w momencie kiedy komp przechodzi w stan uśpienia temperatura poważnie wzrasta (stosunkowo), ruszam myszką, zaskakuje ekran a tam 49 stopni, podobnie jest jak gdzieś wychodze i zupełnie odłączam monitor, przychodze po pół godzinie a tam 50 stopni, co może być grane?

Dzieje się tak nawet jak nie jest włączony żaden program, co może tak obciążać proca w stanie uśpienia? 8O

Oczywiście nie ma mowy żeby jakiś wentyl nie pracował sprawdzałem już, w hardware monitor też wszystko ok, odczyty obrotów z 3 wentyli są ok, 2376-2410 obrotów

CO JEST NIE TAK???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 99,9% przypadków podczas stanu uśpienia procesor jest w trybue minimalnego poboru mocy oraz wyłączany jest wiatrak na procesorze. mówisz ze nie ma mowy aby jakis wiatrak był wyłączany... cóż, sprawdz dokładnie czy aby wiatrak na procku jest wyłączony podczas uśpienia. mozliwe ze nagłe wyłączenie wiatraka powoduje wzrost temp. procesora gdyz sam procesor jest jeszcze bardzo ciepły i nagłe wyłączenie ewiatraka powoduje to iz wzratsta jego temperatura bo nie ma go co ochłodzić. sproboj pozostawic kompa w uśpieniu duzo dłuzej, np. godzine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...