Skocz do zawartości
Pawlowicz

ECS k7s5a i Duron 1200 Jak podkręcić ?!?!?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie: jak mam podkręcić durona 1200 na płycie ECS k7s5a??

Mam wgranego biosa CheepoBios 1.0 i zamiast standardowych ustawień FSB:

100/100 MHz

100/133 MHz

133/133 MHz

mam możliwość ustawienia:

112/112 MHz

124/124 MHz

138/138 MHz

150/150 MHz

166/166 MHz

 

107/107 MHz

133/100 MHz

143/143 MHz

147/147 MHz

133/166 MHz

160/120 MHz

200/200 MHz

 

lecz komputer uruchamia mi się tylko i wyłącznie na 107/107 (i tak też teraz mam ustawione) albo na 100/100. Dlaczego??

Czy w Duronach mozna zastosowac drut mod, albo inaczej chociaż go podkręcić (na tej płycie)???

POMOCY!!! Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szukałeś informacji o swojej płycie? BO ona nie obsługuje zmiany mnożnika. Wypadało by trochę dać od siebie i poszukać tymbardziej że o K7s5a na tym forum napisano już baaardzo dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec ja kiedys zgłebialem ten temat - sa 2 mozliwosci - malowanie odpowiednich mostkow na procku lub mod plyty glownej - oba sposoby sa ryzykowne - ja jezeli o/c to niestety polecam zmiane plyty :) - Ecs to jest plyta do zastosowan biurowych lub divx - taka jest prawda niestety koledzy (ja zajezdzilem 2 :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest płyta na której ciężko się kręci. Nie ma zmiany mnożnika , nie ma zmiany napięcia procka . Nie wiem jak to jest z duronkami ale ci którzy kręcą na XPekach albo robią drut moda na którego nie masz co liczyć ,chyba że się mylę ( opis w przyklejonym temacie w dziale podkręcanie bodajże) albo w inny sposób modują płytkę lub kręcą tylko szyną . Płyta bez modowania nie pozwala na wiele . Nie wiem jak to jest w twoim przypadku , może trzeba by podnieść zasilanie procka? . Może zwiękrzyć timingi pamięci? Jedno jest pewne , nie poszalejesz z tym prockiem na tej płycie, może uda ci się jeszcze coś wycisnąć ale wątpię żeby było to dużo.

 

Upadte , bym zapomniał , faktycznie jest jeszcz malowanie odpowiednich mostków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam zrobic mod plyty glownej??

Drut mod z tego co wiem dziala na duronach wiec chyba zaczne w ten sposob go podkrecacMostki juz malowalem i sobie zrobilem napiecie 1,75 ale i tak na wiekszych FSB komp sie nie wlacza.

Sciagnelem sobie "kombinacje" malowania mostkow i wszystko bylo by git gdyby nie to, ze podaja tam 4 mostki L6 a ja mam tych mostkow 4. I o co tu chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slabo sie starasz skoro nie mozesz znalesc nic na ten temat opcja SZUKAJ , robilem moda juz na 8 plytach i wszystko smiga poczawszy od podniesienia napiecia a skonczywszy na zworkowej zmianie mnoznika , Klepane o tym bylo wiele razy :roll: jak chcesz napisz do mnie na PW i podaj maila wysle schematy jak to zrobic , lub wejdz tu

http://www.pallace.host.sk/niuniek/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki.

Udalo mi sie go podkrecic stosujac drut mod. Zrobilem mnoznik x13 i napiecie 1.75 i wszystko jest gitara, ale juz na x13.5 komp co prawda wchodzi do BIOSu ale juz dalej jest mogila. Nie mam pojecia czemu. Aha na mnozniku x13 i magistrali 107/107 komp sie nie wlancza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...