Skocz do zawartości
Le00nn

Napięcie na MSI KT4V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pewien problem z płytą MSI KT4V. Otóż nie mogę ustawić na procku Athlon XP 1800+ T-bred napięcia większego niż 16v. Czy jest jakiś sposób na rozszerzenie zakresu napięcia chociaż do 1,7v w postaci jakiegoś vmoda płyty lub ustawienia na stałe napięcia na procku poprzez połączenie mostków.

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i większego napiecia niz 16V to chyba zadna mobo nie obsłoguje :lol: .Jak zapewnie juzwiesz podnoszenie napiećia no Twoim mobo jest ale tylko o 0.1V .Oczywisćie mozna to obejść ale o tym to juzszukaj bo było o tym na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robić syfu na forum to podpinam sie juz pod drugi temat zwiazany z moim sprzetem . Mam ta sama płyte i antka 1800+

 

Napiecia jakie mam to

vcore 1.6

ddr 2.7

Terminator 1.29

agp 1.7

 

Proc chodzi stabilnie na 12.5x 135

a wtym calym programiku ze stronki na takie taktowanie kazał mi zrobic pinmoda 8O 8O 8O 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie robić syfu na forum to podpinam sie juz pod drugi temat zwiazany z moim sprzetem . Mam ta sama płyte i antka 1800+ 

 

Napiecia jakie mam to 

vcore 1.6

ddr 2.7

Terminator 1.29

agp 1.7

 

Proc chodzi stabilnie na 12.5x 135 

a wtym calym programiku ze stronki na takie taktowanie kazał mi zrobic pinmoda 8O  8O  8O  8O  8O

Hmmm Czasami sie zastanawiam po co tak kombinowac po co ci bylo podnosci o tyle te napiecia .Co dalo Ic te twoje podnoszenia napiec i ustawianie takiego mnoznaika jak bez podnoszenia napiec takei ustawie przecierz to prawi maxymalne napiecia n msi ! dobre CI radz wlacz wszystkie napiecia na auto procz napiecia kloca ustaw je na 1,60 12*170 I masz efekt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki nie wiedzialem jestem nowicjuszem jezeli chodzi o podkrecanie probowałem na tych napieciach i przy cl3 (z cl2.5 standartowych) 12.5 x166 i kupa 8O zwis jak sto psow sprobuje twojej metody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa zrobilem tak jak mowiles i zwis :( znowu wiesz moze to wina moich pamitek ja mamm ddr 266 mhz kingstone cl2.5 a ty masz 333 mhz ram wiec moze w tym jest przeszkoa jak myslisz czy zmiana pamieci na szybciej taktowane pomoże w tym przypadku ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa zrobilem tak jak mowiles i zwis :( znowu wiesz moze to wina moich pamitek ja mamm ddr 266 mhz kingstone cl2.5 a ty masz 333 mhz ram wiec moze w tym jest przeszkoa jak myslisz czy zmiana pamieci na szybciej taktowane pomoże w tym przypadku ??????????

Ustaw na chama 266 na ram! i powinno dzialac ramu nie ruszaj jak jest slaby staw na standard .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa zrobilem tak jak mowiles i zwis :( znowu wiesz moze to wina moich pamitek ja mamm ddr 266 mhz kingstone cl2.5 a ty masz 333 mhz ram wiec moze w tym jest przeszkoa jak myslisz czy zmiana pamieci na szybciej taktowane pomoże w tym przypadku ??????????

Ustaw na chama 266 na ram! i powinno dzialac ramu nie ruszaj jak jest slaby staw na standard .

No i lipa zrobilem tak jak mowiles i zwis :( znowu wiesz moze to wina moich pamitek ja mamm ddr 266 mhz kingstone cl2.5 a ty masz 333 mhz ram wiec moze w tym jest przeszkoa jak myslisz czy zmiana pamieci na szybciej taktowane pomoże w tym przypadku ??????????

Ustaw na chama 266 na ram! i powinno dzialac ramu nie ruszaj jak jest slaby staw na standard .jak nie 170 to 166 ustaw 166*12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokłądnie jaki masz sprzęt.Jak masz pamieći 266 mhz to daj im na amxa V i timingo normal.Powinnno isć.Też miałem kingstony 266 i pozmianie napiecia chodziły na 333 mhz

Dobra moj sprzet to antek xp1800+ z msi kt4v

256ram ddr 266 cas 2.5

gf 2mx 400 32mb sdr

2 dyski 40Gb U6 i Fujitsu 6gb

Nagrywara combo lg

moj dzwiek to ac97 :) Bo live sie spalił :( Co do zasiłki to jakiś noname ale 350 watt podobno ma, uciagnela gf 4200 2 dyski segate karte dzwiekowa, tuner tv ,itp w sumie znajomy miał wszystkie sledzie pozajmowane w kompie i nie narzekał. Aktualnie mam ta zasiłke bo w poprzedniego kompa mi piorun trzasnoł.

Biedny dureń 950:((((()

z mojego dalszego sprzetu to gf 2mx 400 32mb sdr

2 dyski 40Gb U6 i Fujitsu 6gb

Nagrywara combo lg

moj dzwiek to ac97 :) Bo live sie spalił :(

 

i co dalej mam sprawdzic napiecia czy jak co wogole robic ???????

 

Powtarzam jestem zielony jezeli chodzi o podkrecanie

 

 

Aha temperatura na procu to 58 stopni przy 1800+@2000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do twojego pomyslu Funfel to lipa nie wstał :( wogóle dałem mu napiece maksymalne na kości ustawilem w biosie żeby czytal je jako 333 mhz i dup .......... Nie wstał musiałem wyjać bateryjke żeby sie odpalił :(

 

Co do pamiatek to wyjołem je i na kosciach jest napisane nanya

a na labelu Kingstona widnieje napis KVR266x64c25/256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...