Skocz do zawartości
misiekmich

Komputer dziewczynie

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o takim kompie???

 

Procek: Intel celeron 2200 MHz s 478

Płyta: MSI i865PE Neo2-LS

Pamięć: DDR 256MB (PC 400) *2

Grafika: MSI GF FX5200 128 MB DDR

 

Do tego jaki tuner wybrać?? (tak do 240 zł)

 

Jak byście cos zmienili to piszcie, szczególnie jeżeli chodzi o płyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zmienil cala platforme 8)

ten Celeron to porazka, lepiej cos z AMD (np Athlon 2000+) i napewno taniej :D

a plyta to juz wedle uznania

co do grafiki to moze jakis Radeon 8500 lun 9100, jesli juz chcesz FX5200 to szukaj Prolinka co ma taktowanie pamieci 500 mhz (nie pytaj mnie po czym poznac :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolal xp1800+ cena ta sama a wydajnosc duuuuzo wieksza i podkrecic mozna :) Pamieci 400 mhz ? Na intelu sie nie znam ale ten 2200 chyba nie chodzi na magistrali 800 (pewny nie jestem). A karte TV mam Pixel View i nie narzekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kup athlona i wtedy nie będziesz musiał go zmieniać na P4 bo wydajność będzie właśnie jak pełny pentium a cena kastrata-celerona.

zapłacisz mniej za lepszy sprzęt ale jak chcesz zrobić na złość dziewczynie to kupuj intela. zawsze możesz kupić A 1700+ i go leciutko @ na 2400+ i cooleek spire falcon rock II (cichutki i wystarczy do tego procka), płytkę jakąś na nF2 lub taniej MSI na KT600 i będzie stabilnie i żwawo.

celeron to porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie celerona to nie wciskaj.Najlepiej antka 1800+ bo będzie szypszy od tego cala 2200 .Wymiana na pentium 4 :?: poczytaj sobie na dziale sprzęt jak koleś wymienił antka na p4 i teraz zełuje tego bo wyszło drożej o całe goofno wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie laduj kobiecie celeraka z perspektywa na p4 wiekszy sens jak bys jej 2x160GB dysku wladowal niz pantiaka ;-) albo 3xcdrw ;-)

 

 

i ja sie podepne pod babskie kompy ... ;-)

 

tez mam w planie kompa dla mojej kobiety, komp jedzie total na budrzecie ...

wymyslilem cos takiego

xp 1800+ i lekkie oc

plytka co bedzie najlepszego na viu266a/333 w dobrej cenie

256/333

spire fr2

jakas tania buda]

r9000pro

40giga samsunga 7200

 

flop cd klaw mysza i moniek beda ze starszego sprzetu...

 

a n kompie maja chodzic simsy necik i pare innych lajtowych zeczy

wazne co by grafika byla elegancka stoi u niej nowy17" philipsa i szkoda by mi do niego bylo podpiac np. gf4mx 64bit xpowera ;-)

 

wszelkie sugestie mile widziane :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o takim kompie???

 

Procek: Intel celeron 2200 MHz s 478

Płyta: MSI i865PE Neo2-LS

Pamięć: DDR 256MB (PC 400) *2

Grafika: MSI GF FX5200 128 MB DDR

 

Do tego jaki tuner wybrać?? (tak do 240 zł)

 

Jak byście cos zmienili to piszcie, szczególnie jeżeli chodzi o płyte.

ze tak powiem: chyba jej nie lubisz??? :) :) :) co?

powymieniaj na amd platforme - to przede wszystkim, a reszta to tak jak inni radza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem (nie miałem czasu nie przyglądałem się) jakąś ofertę ECS-a ze zintegrowanym wszystkim i wlutowanym procesorem, podobna tematyka więc podpiełem się pod wątek - widział to ktoś i najlepiej jakieś wrażenia z działania na takim sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem (nie miałem czasu nie przyglądałem się) jakąś ofertę ECS-a ze zintegrowanym wszystkim i wlutowanym procesorem, podobna tematyka więc podpiełem się pod wątek - widział to ktoś i najlepiej jakieś wrażenia z działania na takim sprzęcie.

takie rozwiazanie ze wszystko na plycie to jedynie jest dobre rozwiazanie na komputer na ktorym ma chodzic serwer.

A co od watku to polecam xp 1700+, plyta glowna asusa lub ecs'a, 256 ramu, grafika to co wybrales, tuner mpeg tv station za okolo 200 zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. zintegrowany ECS -----------------> K.A.T.astrofa, totalna !

Ile sie z tym nameczylem to poezja, chyba cztery kompy ludzikom popchnalem i potem dlugo sie meczylem z: "winda sie zawiesza, to nie chodzi, tamto tez nie chodzi ...."

 

 

- Kup panie Athlona :), ja tak zrobilem i jest zadowolona - a chciala p4 - zamiast tego postawilem dodatkowo monka LCD 15" - i jak myslisz co jej sie bardziej podobalo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze gada. w sumiue lasce jeden karabin czy P4 czy athlon, no oprócz kwoty do zapłaty to różnica żadna.

ja mam płytkę ECS i jestem zadowolony, w sumie FSB mam teraz 198 ale i 220 było więc spox - niektóre nF2 tyle nie idą.

a jak ma uzywać głównie neta itp to spokojnie mozna LCD postawić i oczki mniej dostają wycisku niż na CRT (bo do FPP nadal CRT lepsze) .

 

dobrze gada - dać mu wódki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee nie przesadzajcie lasce to wszystko jedno czy celeron czy antek czy p4 nie robcie z niej jakiejs maniaczki jezeli ona zauwazy roznice w dzialaniu takiego sprzeta a w dzialaniu sprzeta na pelnym p4 czy athlonixsie to macie u mnie piwo (joke) tak na serio to dziewczyny uzywaja sprzetu do pisania pogrja w jakies malo wymagajace gry posluchaja muzy czy zobacza jakis film do tego to i celek w zupelnosci wystarczy (wg mnie jest lepszy dla DZIEWCZYNY) bo

1 jak jej padnie wiatrak procek sie nie spali - widzialem juz duuuuuuzo kompow uzywanych wylaacznie przez kobiety na ktorych wiatraczki mialy w sobie jakies pol kilograma kurzu i obracaly sie z predkoscia 20 rpm (ostatnio robilem kolezance z sasiedztwa - dziwila sie czemu nagle windows zaczal sie wieszac na p3 933)

2 z takim prockiem nie ma zadnego stresu stabilnie a jak nawet sie spali too go od reki wymieniaja (3 lata gwarancji - co najwzniejsze moge was zapewnic ze gwarancj intela dziala (ukruszony celek 700 wymienili bez problemu na nowy)

3 cooler gratis i co najwazniejsze dobry cooler - jeszce ni widzialem boxowego coolerka od intela zatartego czy spalonego

4 ogolnie mniej stresowa platforma - taka typowo kobieca - widomo kobitka sama sobie nie zmieni timingow w biosie, nie podniesie napiecia na proca czy na pmieci jk jej cos bedzie dzialac niestabilnie, stery do plyt intela nigdy nie sprawiaja problemow (w odroznieniu od nforce)

 

Wiec - gdyby to był chlopak (no chyba ze jakas ofiara losu) to tylko amd ale jak ma to byc sprzet dla kobitki to ja bym zlozyl na intelu

a jak ktos ma kaase to tylko intel ale juz jakis wypasik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owszem p4/cel sie raczej nie spali... ale ;-)

xp+ tez sie nie spali jesli ustawisz mu monitorowanie i auto zamykanie sys powyzej ~75*C i juz wszyscy hepi komp dziala bezpiecznie a poza... amd pali sie bez radiatora... z nawet bez wiatraka szybciej sie zawiesi 100 razy niz sie zjara .. ;-)

 

i przeliczajac na polskie zlotowki zaoszczedzimy cenne stowki :lol:

 

co do zintegrowanych plytek skladalem takie kompy i chodzily spox ale giery to na tym nie chodza, do windowza netu worda itp styknie... co do kompatybilnosci nie milem z tym problemow zadnych (plyta jak dobrze pamietam ecs k7som z d850/900 onb)

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj niech da zarobić intelowi jak chce. ja im tak już nie dam moich złotówek bo AMD daje za nie więcej. a celerony to tragedia i tyle, w wordzie nie czuć różnicy ale jak zapcha się system to i tak athlon będzie wydajniejszy - wtedy widać większą moc.

 

a "MAD też można kupić BOX z coolerkiem (lepszym niż u intela) i 3 latami gwarancji tylko że są mało popularne ponieważ :

- AMD kupują ludzie, którzy wiedzą conieco o kompach i sami dokładają porzadny cooler do niego.

- intela kupują lamerzy (w 90%) więc w sklepie opychają byle gó..o z byle jakim wiatrakiem.

 

taka jest prawda. po co mi na przykład 3 lata gwarancji jeśli za rok mogę sobie przeskoczyć na Bartona a ten proc sprzedać ? na duronie 800 siedziałem 2 lata i przesiadka. a obczaj wycenę mojego kompa :

płyta (AGPx8, FSB 200, zablokowane PCI/AGP, ATA133, USB 2.0) dałem 250 ale sprzedałem dołączony czytnik kart flash i wyszła mnie 150zł.

procek 273zł więc spróbuj kupić celerona z płytą za 423zł :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...