Skocz do zawartości
Ragnor

Który monitor CRT 17', LG F700P czy NEC FE791SB?

Rekomendowane odpowiedzi

Ragnor jezeli chcesz miec plaski kineskop to zostaja tylko 17" monitorki. Z tych to polecam NEC-a (ma wg. mnie lepszy obraz).

Jesli przezylbys z "balonikiem" przed oczami, to wez 19" Philipsa 109S. Widzialem ten monitorek w trakcie pracy i jest spoko. Kosztuje niewiele ponad 800pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nuda nuda nuda na maxa

 

na 1 stronie w dziale sprzet są 3 identyczne topici- zygac sie chce

Ale mi chodzi tylko o te dwa modele, których cene przekracza 850zł, w innych tematach pojawiają się monitory w cenie 750/600 zł itp. a to całkiem inna klasa.

 

bartezjusz ---> widzę że tytuł tematu cię ograniczył, bo jeszcze nie wspomniałeś o Philipsie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nec, lg ma slabe odswierzania przy wiekszych rozdzielczosciach;/

A jakie uważasz odswieżanie za wystarczające przy większych rozdzielczościach dla monitorów 17' :?:

Jak dla mnie jedyne użytkowe rozdzielczości dla 17' to 1024x768 i 1280x1024 w których oba monitory mają odswieżanie 85hz lub wyższe. Wszystkie wyższe rozdzielczości są tylko chwytem marketingowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nec, lg ma slabe odswierzania przy wiekszych rozdzielczosciach;/

A jakie uważasz odswieżanie za wystarczające przy większych rozdzielczościach dla monitorów 17' :?:

Jak dla mnie jedyne użytkowe rozdzielczości dla 17' to 1024x768 i 1280x1024 w których oba monitory mają odswieżanie 85hz lub wyższe. Wszystkie wyższe rozdzielczości są tylko chwytem marketingowym.

chodzi mi o to ze np. lg ma w 1024x768 85hz a nec 90hz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej brac monitor, ktory ma lepszy obraz (mowie o subiektywnych odczuciach ;) ).

W rozdzielce 1024x768 roznica 5Hz to praktycznie nic. Minimalnie powinno byc 85Hz (wg. normy TCO99). Ale czasem sie jest tak, ze im wiecej Hz tym obraz jest bardziej rozmyty.

Najlepiej to pojechac do jakiegos sklepu i obejzec 2 monitorki w dzialaniu.

Ja widzialem NEC i LG w dzialaniu (staly obok siebie) i wg. mnie NEC lepiej sie prezentowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze np. lg ma w 1024x768 85hz a nec 90hz...

 

Monitor NEC FE791SB

 

Kineskop: 17" SuperBright Diamondtron NF

Wielkość plamki: 0.25 mm

Przekątna rzeczywista: 16"

Częstotliwość pozioma: 31-96 kHz

Częstotliwość pionowa: 50-160 Hz

Rozdzielczości:

800x600 - 152 Hz

1024x768 - 119 Hz

1280x1024 - 89 Hz

1600x1200 - 76 Hz

Normy: MPR II, TCO '99

 

Monitor widzialem w "akcji" u qmpla i wyciaga spokojnie 120 Hz w 1024x768 ;) Widzialem tez na nim filmy, dokladnie sie mu przyjrzalem i twierdze ze w cenie max 900 (nawet1000) to najlpeszy wybor jesli chce sie miec 17' :) Ten model ktory widzialem mial nawet lepsza geomerie od mojego Soniaka g220 ;) Widzialem tez LG Flatron F700P i o wiele lepsze wrazenie zrobil na mnie wlasnie NEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

bartezjusz ---> widzę że tytuł tematu cię ograniczył, bo jeszcze nie wspomniałeś o Philipsie :lol:

a bo mi się juz nie chce :wink: :wink:

 

ja swoje -oni swoje

ps.potem dostaje pw ze jednak miałem racje

każdy musi się przekonać na własnej skórze to dopiero wtedy uwierzy, ja też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba się zdecduje na NEC'a choć LG ma ładniejszy desing :) . Jeszcze jedno pytanie jak się spisuje w tych NECach opcja SB :?: Czy wogóle się przydaje :?: Czy to tylko chwyt marketingowy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci FLATRONA LG bardzo dobry i zadowolony jestem bo mam juz go rok prawie... a jak bede zmienial na 19" lub 21" to takze zostaje przy LG. Wspólczynnik Cena/Jakość jest w czołówce monitorów 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ci FLATRONA LG bardzo dobry i zadowolony jestem bo mam juz go rok prawie... a jak bede zmienial na 19" lub 21" to takze zostaje przy LG.  Wspólczynnik Cena/Jakość jest w czołówce monitorów 17"

A co z geometrią :?: Miałem brać właśnie Flatrona ale złyszałem że ma skopaną geometrię, której nie da się poprawić (wyregulować), a dodatkowa niby ma wklęsły kineskop, zalany zewnątrz na płasko. Ile jest w tym prawdy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do geometrii to jest tak ze zalezy od egzemplarza. Nawet najdrozszy NEC, Sony (ja tak mam), LG, wszystko jedno, moze byc tak ze jeden model ma ok a drugi nie. Dlatego (jesli kupujesz w sklepie na miejscu) mozesz poprosic sprzedawce zeby zademonstrowal kilka egzemplarzy danego modelu ;) no i wybrac najlepszy :D

Flatrony sa plaskie (nie ma odlewu ze szkla, jak wiekszosc modeli samsunga) ale co z tego: ostrosc i dla mnie jeszcze kolory wyswietlane przez Flatrony jds zenujaca, w porownaniu z moim G220 to wrecz tragedia. Natomiadt ten NEC niewiele ustepowal jesli idzie o jakosc obrazu (kolory, ostrosc itd), geometria to jak mowilem zalezy od egzemplarza.

Co do LG to najlepsze mam porownanie w szkole, gdzie obok kilku 19" -stek Flatron F900P stoji kilka 19" DElla (na trinitronah bodajze bo widac "paski"). Zreszta sam pracowalem na bezposrednio na 2 tych monitorkach (2 monitorki podlaczone do jednego kompa), zreszta obok staly pozostale Deell'e i LG. Moze mam spaczony gust ale LG wyswietla najochydniejsze kolory jakie w zyciu widzialem , ktos wspomnial na tym forum ze to nie kolory tylko ostrosc, ale mi to rybka - obraz tragedia.

 

Co do philipsow to sie nie wypowiem choc slyszalem ze tysz ladny obraz wyswietlaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super bright ... to takie coś jak light frame w philipsie. spisuje się zawaliście i jest niezastąpione przy grach, filmach i grafice. świetnie podbija kolorki, wszystko nabiera niespotykanego w LG nasycenia i jest po prostu pięknie. jesli bartezjusz ma philipsa to wie o czym piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do geometrii to jest tak ze zalezy od egzemplarza. Nawet najdrozszy NEC, Sony (ja tak mam), LG, wszystko jedno, moze byc tak ze jeden model ma ok a drugi nie. Dlatego (jesli kupujesz w sklepie na miejscu) mozesz poprosic sprzedawce zeby zademonstrowal kilka egzemplarzy danego modelu ;) no i wybrac najlepszy :D  

Flatrony sa plaskie (nie ma odlewu ze szkla, jak wiekszosc modeli samsunga) ale co z tego: ostrosc i dla mnie jeszcze kolory wyswietlane przez Flatrony jds zenujaca, w porownaniu z moim G220 to wrecz tragedia. Natomiadt ten NEC niewiele ustepowal jesli idzie o jakosc obrazu (kolory, ostrosc itd), geometria to jak mowilem zalezy od egzemplarza.

Co do LG to najlepsze mam porownanie w szkole, gdzie obok kilku 19" -stek Flatron F900P stoji kilka 19" DElla (na trinitronah bodajze bo widac "paski"). Zreszta sam pracowalem na bezposrednio na 2 tych monitorkach (2 monitorki podlaczone do jednego kompa), zreszta obok staly pozostale Deell'e i LG. Moze mam spaczony gust ale  LG wyswietla najochydniejsze kolory jakie w zyciu widzialem , ktos wspomnial na tym forum ze to nie kolory tylko ostrosc, ale mi to rybka - obraz tragedia.

 

Co do philipsow to sie nie wypowiem choc slyszalem ze tysz ladny obraz wyswietlaja ;)

O widze że możesz mi pomóc...

 

Mam do wyboru 2 monitorki :

Della P790 (na Sony Trinitronie FD) 17" za ~390zł allegro.pl

LG 17'' Flatron 776FM Multimedia za 450zł (nówka, ale z jakims nieznacznym defektem... jakiś odprzysk na ekranie czy coś podobnego)

 

I nie bardzo wiem który mam wybrac...

Tego LG widziałem... i faktycznie z geometrią coś tam niegra... albo koleś miał źle ustawione...

 

Sam nie wiem... Proszę o jakąś podpowiedź!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...