Skocz do zawartości
Marcin

Telefon na abonament do internetu przez GPRS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ponieważ od paździenika z racji wyjazdu pod Łódź na studia nie będe miał stałego łącza rozglądam sie za ofertą telefonu na abonament z obsługą GPRS w celu wykorzystania go jako "kontakt ze światem" przez GG (czyli jako modem). Interesuje mnie możliwie jak najmniejszy abonament i telefon z obsługą GPRS (i javy też najlepiej) - cena powiedzmy w okolicach 100zł (telefon + aktywacja w sieci). Czy ktos może coś polecić z ofert polskich operatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko że w simplusie telefony są drogie - mam już jeden na karte (siemens c45), niestety w popie i telefon gprsu nie obsługuje. Interesuje mnie jakiś aparat znośny z abonamentem normalnym (najlepiej jakaś promocja czy coś takiego ;) ). Nie znam sie za bardzo na komoorach więc pytam Was o opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ludzie myslec i duzo czytac.... Z tego co wiem nokia odpada bo podczas transmisji GPRS (o kosztach na nokii http://www.midlet.pl/faq.html#nokiakoszty) wysyla dodatkowe pakiety co zwieksza koszt w tym wypadku :|. No chyba ze masz zamiar podlanczyc fona do kompa to wtedy jeszcze musisz zakupic kabel do transmisji (ja bardziej bym preferowal GG przez JAVE jestes wtedy online 24h na dobe). Ze smutkiem jako zaciety fan nokii musze polecic cos innego. W tej sytuacji dobrze sie spisuja Siemensy M50, MT50, C55, S55 ew. Motki T720, T720i, T722i. Ja nie trawie zadnej marki z tych dwoch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinnienes dobrac sobie telefon tak zeby ci pasowal potem jako terminal do GG, bo znajac zycie niebawem zobaczymy topic jak podlanczyc to do kompa/jak odpalic na tym gg. A wiem ze z siemensami jak modem nie ma problemu tak samo gg na javie smiga bez klopotow. A ze siemensem o kant d.... to juz inna sprawa :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idea ma najtanszy koszta za mb 5,8 zl

plus ma 6 zl chyba a era jakas kosmiczna stawke.

co do aparatu - kieruj sie tym co lubisz, byle by mial gprs :wink:

kazdy poleci swojego faworyta, z mojej strony jest to SE T310 (ew. T68i - bo ma bluetootha - korzystanie z irdy jest meczace).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to po przejrzeniu ofert najbardziej mi pasuje ten t310 w idei (optima15 - 120zł z vat). I teraz prosił bym o opinie userów: jak sie on sprawuje jako modem, czy tam-tam na tym ruszy bez problemu, ile kosztuje kabelek (nie mam w kompie portu IRDA ani bluetooth) telefon>rs232 ew. telefon>usb (bo coś na sklep.idea.pl sie nie moge dobić :/ ) i jakieś generalne uwagi co do użytkowania. Z góry wielkie dzięki za wszystkie opinie i wybaczcie moje nieco może głupie pytania, ale jestem w tym zielony i nie chce wydać kasy na próżno bo telefonu tak szybko nie zmienie, a użerać sie z nim też nie mam ochoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no to trudno :) W końcu ma działać jako modem więc tak czy siak GG będe miał. Koniec końców chyba zostane przy tym SE t310 w Idei. Siemensy odpadają bo Idea ma tylko C55 w rozsądnej cenie a tą linią już sie przejadłem lekko (miałem 35 (biedaczek zalał sie piwkiem) i 45 (mój obecny telefon, niestety nie ma GPRS)). Motki mają, ale po kosmicznych cenach. Nokie zostawiam w spokoju z powodu tych dodatkowych pakietów które wysyła.

 

W sumie telefonik chyba w porządku całkiem no i jeszcze dodają cyfraka (jedyne 2 'ale' które do niego mam to 256kolorów i brak javy - ale z tymi mankamentami sie można pogodzić).

 

Opinie użytkowników nadal mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na Nokii uzywałem troche Tlen mobile, i WAP w sumie wyslałem i odebrałem około 160kB danych a rachunek za to wyszło 19 złotych (a myslałem ze wyjdzie taniej niż SMS'y)!!!!!, co jest wg mnie 2x za duzo wg. cennika plusa. Od przysłego miesiąca wykupie chyba sobie pakiet GPRS 1MB za 5 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stylistyką :) no moim zdaniem lepiej t310 brac bo t300 przypomina troche prostokat :P a funkcjami hmmm nie za bardzo sie lapie w se :-)

funkcje sa dokladnie te same (nie bijcie jesli 1 sie rozni a tego niewylapalem;] ), zecz gustu, mi sie tez bardziej podoba 310:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie i ładniej prezentował sie raczej t300 - 310 wyglądał troche jakby był z badziewnego materiału wykonany :/, a że 300 to mydło to fakt :) Z tego co sie dowiedziałem to w 310 jest dodana 32głosowa polifonia - zastanawia mnie tylko czy za to warto dopłacać 70zł do aparatu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie: czym różni sie t300 od t310? Bo różnica w cenie jest dość duża :/

t310 ma ponoc wiecej pamieci,

do t310 daja mca25 (ten aparacik ma na bank wiecej pamieci niz mca20)

w t310 daja tony hawka 4 (strasznie gluuuupia gra, ktora zajmuje 120kb i nie da sie jej skasowac :x )

t310 ma lepszy design od t300 (i tak delikatnie mowiac "dziwny" ten design, ale da sie przyzwyczaic)

w koncu w t310 w nowym firmwarze jest kalendarz (z tego co wiem w t300 tego nie ma i raczej nie bedzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie i ładniej prezentował sie raczej t300 - 310 wyglądał troche jakby był z badziewnego materiału wykonany :/, a że 300 to mydło to fakt :) Z tego co sie dowiedziałem to w 310 jest dodana 32głosowa polifonia - zastanawia mnie tylko czy za to warto dopłacać 70zł do aparatu :/

jakosc materialow i wykonania t310 jest naprawde dobra.

co do polifoni - wymiata -32 glosy to jest naprawde power, kazde midi wgrane do telefonu brzmialo tak jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie: Nokia wysyla dodatkowe pakiety itp jak uzywasz programu w javie, jak uzywasz jej jako modemu to nic takiego nie ma, wiem bo sam uzywalem troche 6610 jako modemu :) wiec nad nokia tez sie zastanow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...