Skocz do zawartości
Xanth

RAM a FSB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko. Jakie sa zaleznosi pomiedzy RAMem a FSB?

Kiedy nie mialem podkreconego proca (FSB 100) to ram moglem ustawic 2x200MHz. Jak juz zaczalem krecic FSB to zmniejszylem taktowanie ramu na 2x166 i w miare, jak podnosilem FSB to roslo tez taktowanie ramu. Np przy fsb 125, ram miall 412 (a w biosie ustawione 2x166) Teraz mam FSB 133 a ram na 2x133, z czego pokazuje mi 333. Teraz sie boje ustawic na wyzsza bo czuje jakis spisek ze strony mobo ;)

Pomozcie bo jakos nie moge znalesc zaleznosci :)

 

EDIT:

Chyba znalazlem zaleznosc :)

2x133 + 2x to co "wykrecone" czyli 33 - co daje 333

Wiec rozumuje, ze skoro dam teraz 2x166 to mi wyjdzie w okolicach 400... Prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srednio prawda - wytlumacze od podstaw:

 

Celeron ma FSB 100.

 

Jak ustawisz na plycie pamieci na 100 to tak naprawde nie ustawiasz 100 tylko tym parrametrem ustawiasz dzielnik RAM/FSB - ktory w tym przypadku wyniesie 100/100 czyli 1/1 - czyli synchro

 

Jak ustawisz pamieci na 133 to bedzie 133/100 czyli 4/3

Jak ustawisz na 166 to bedzie 5/3 a 200 to 2/1 - teraz wystarczy juz tylko pomnozyc aktualne FSB razy ten dzielnik i razy 2 bo DDR i masz wynik: FSB 133, pamieci 166 wiec 133*5/3*2=443MHz - i dlatego pamieci ci czasem nie wyrabialy (jezu jaki ja madry :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie nie pojda - masz w opisie ze masz noname'y - najwyzej sprobuj na napieciu 2.8V gora 2.9V - ewentualnie obniz timingi to wtedy powinny juz smigac - a jak nie to zainwestuj w TwinMos'y PC400 - teraz sa tanie jak barszcz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...