Skocz do zawartości
Pretorian

Jakie głośniki komputerowe???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!: :!: :!:

Może temat nie na to forum ale czy ktoś z was zna się

na głośnikach do kompa.Chciałbym sobie kupić jaieś do 450-500

ale jestem bez pojęcia co i jak :?: .Sam mam teraz samsunga 5100 i są super ale sprzedaje je i chciałbym kupić cos z surrandem i takimi <span style="color:red;">[ciach!]</span>łami.

Może mi kto coś doradzi będe wdzięczny.

pozdrawiam

:D :D :D :wink: :wink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tyż mam samsunga 5100. Ale nie rozumiem o co ci chodzi. Przecież możesz kupić jeszcze dwa głośniki i masz zestaw 4+1 - surround. A za 500 zł nie kupisz nic na tyle dobrego, żebyś był zadowolony.

 

Jeśli już to za ok 1200 - DTT 3500 czy Inspire Creative'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak chcesz coś porządnego to musisz sie zaopatrzyć w oddzielny wzmakol + kolumienki i masz dopiero różnice w jakości a tak raczej takie zastawy surround za 300zł mnie nie bawią :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej surrand i inne bzdety a także wszystkie głośniki komputerowe. Porządne stereo to jest to !!!!!! Kup dwie kolumny ,nie muszą mieć od razu 100 W i 5 głośników. Zwykłe 2 drożne (1 bas i wysoki ton) o mocy 30-50 W sinus i do tego jakiś wzmacniacz (może być z komisu). Efekt bedzie nieporównywalnie lepszy. Te subwoofery co widze w zestawach komputerowych przyprawiają mnie o napad śmiechu. Przecież to są zwykłe popierdułki z głośniczkiem 100 lub 130 mm. Nie mówiąc już o jakości dzwięku (zgroza :evil: ) ,a to się z nich wydobywa nie można nazwać nawet basem. Jeżeli cię nie stać na kupienie kolumn to możesz sobie je zrobić samemu dużo mniejszym nakładem kosztów i odrobiną zaciętości w majsterkowaniu. Ja już zrobiłem 4 pary głośników. Z dwóch ostatnich jestem naprawde zadowolony, jedne właśnie do kompa dla mamy. Koszt budowy ... 50 zł :D .Tak normalnie to ok 200-250 bo ja kupiłem super głośniki za śmieszne pienądze (30 zł za dwie sztuki). Do tego obudowy za 10 zł , materiał miałem tylko musiałem kupić wkręty i wyprowadzenia do kabli. Jeżeli byłbyś zainteresowany samodzielną budową , to mogę udzielić ci paru rad bo już mam w tym troche doświadczenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rok temu kupiłem i do dziś mam Creative DTT3500 Digital i Te głośniki to masakraaaaaaaaaaaaaa nigdy nie sądziłęm że takie malutkie głośniczki mogą dawać takiego kopa ja biorę Creative nieważne w jakim przedziale cenowym kumpel z dołu ma FPS 1600 i też grają super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak parze na te swoje Pc głośniczki za 40 zł i chce mi sie płakać :cry: nawet muzy głośniej nie można puścić bo brzęczą :evil:

ale od czego są słuchawki (kosztowały 3 x więcej od głośników :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rok temu kupiłem i do dziś mam Creative DTT3500 Digital i Te głośniki to masakraaaaaaaaaaaaaa nigdy nie sądziłęm że takie malutkie głośniczki mogą dawać takiego kopa ja biorę Creative nieważne w jakim przedziale cenowym kumpel z dołu ma FPS 1600 i też grają super

Też mam Creativy i są super. Takie małe a takiego kopa dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej surrand i inne bzdety a także wszystkie głośniki komputerowe. Porządne stereo to jest to !!!!!! Kup dwie kolumny ,nie muszą mieć od razu 100 W i 5 głośników. Zwykłe 2 drożne (1 bas i wysoki ton) o mocy 30-50 W sinus i do tego jakiś wzmacniacz (może być z komisu). ...

Z zgadzam się. Te głośniki komputerowe to tylko na papierze mają takie 100W czy ileś tam. Wystarczy je rozkręcić i odczytać oznaczenie na scalaku a potem sprawdzić w katalogach aby przekonać się że to ma moc 1W-2W (sinus). Same głośniki nie są lepsze - pasmo zaczyna się od 100Hz dala " subwoofera " , więc na basy nie ma co liczyć.

Surround, 5.1 itp. wymyślono dlatego ze ilość jest tańsza niż jakość. Aby wywolać złudzenie dźwięku przestrzennego taniej wyszło zrobić 6 marnych kanłów niz 2 Hi-Fi. Ale 2 kanały HI-Fi wystarczą żeby usłyszeć dźwięk przestrzenny.

Ja bym poszukał w komisach zwykłych monitorków typu Goky albo Paradigm (za takie pieniądze)albo jakieś altusy i do tego używany wzmacniacz 50-60 W takiego Akaia czy Yamahę można kupić za 200-300zł. wystarczy aby wytłuc szyby w pokoju.

Co do samodzielnej budowy kolumn to nie takie proste (jeżeli dźwięk ma być dobry) i wymaga sporo wiedzy. To już łatwiej zrobić samopała na lampach (!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 2 kolumny jvc 25W kazda i wzmacniacz akai 4kanalowy, do tego live'a 5.1, zajebiscie sie slucha, coprawda wzmacniacz ma moc ktora zjaralaby te glosniczki gdybym dolecial do 3/8 skali ale ja raczej glosno jej nie slucham, mi chodzi o czystosc :)

dodam ze wzmacniacz kupilem od kolegi za 150zl a glosniki dostalem od starej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Creative FPS1600 są wystarczające do niedużego pomieszczenia właśnie mam zamiar je kupić widziałem u kolegi dają głośniej od mojej wieży która ma 2 40Watowe kolumny a w tych creativa są 4 satelity 6Watowe i głośnik niskotonowy 17W i to wystarcza żeby na<span style="color:red;">[ciach!]</span>aiło nie musi być wcale 100W, a jakość dzwięku wcale nie jest zła nawet na DVD zajebiście słychać , dodam że kolega ma 4Tanoye i wzmacniacz Onykyo i wcale lepiej nie dają mimo że mają 100W, ale to ponoć przez wzmachola bo on rozpoznaje moc głośników i daje tylko wypuszcza tylko część mocy na kanały, ale to już nie ma co porównywać 2000+1000=3000 a te crativa 270zł :), jak masz karte 5.1 to kup Creative Inspire™ 5300 5.1 OEM cena ok 500zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DTT 3500 i gdy przełączę w tryb 5.1 muzyki na tym nie posłucham tylne satelity się wyciszają a przedni wyje na granicy możliwości jeżeli to tak wygląda w w normalnych 5.1 to dziękuję. Naszczęście mam amplituner i sobie zmieniam pomiedzy 4.1 2.1 5.1 itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście nie polecam zadnych zestawoof komputerowych do słuchania muzyki. sam zrobilem 2 kolumny 2x130 watt i 2 tuby basowe 2x200 watt, do tego wyrwalem wzmacniacz od kupla za 50 zeta (2x40 watt znamionówki) i jeszcze swój stary wzmachol (2x60). wszystko podpięte pod live5.1. kolumny mnie wyniosly 250 złoty (obudowa ze sklejki, 4 głośniki, obicie kolumn, kable, zwrotnica). natomiast tuby basowe 300zl. razem - prosty rachunek.

jak poszedlem do sklepu i posłuchalem zestawów creativa tych po 1000 to az mi sie cieplo zrobilo. basu brak (oczywiscie porównując z tym co sam zrobiłem), jak sie daje głośniej to brzęczą. jak juz ktos wspomniał lepsze Hi-Fi niz "pseudo" surround, a cena porównywalna. no i oczywiscie trzeba samemu troche pracy w to włożyć. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mam w zupełności wystarcza mi do słuchania metalu i tak wszyscy chodzą ze skargami a na klatce się wszystko trzęsie. No ale jak ktoś słucha techno i jedyne co dla niego jest ważne to łup łup łup to oczywiście niech sobie buduje zestaw z Tubami itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

techno ani "łup łup" nie jest moją dziedziną, zresztą znaczek przy moim nicku powinien Ci to wyjaśnic. a jesli chodzi o słychanie muzyki to sąsiedzi nie przychodzą, gdyz słucham jej ... - tzn. podniecam się brzmieniem każego instrumentu, a słuchanie muzyki głośno jest bez sensu - bo wtedy każdy instrument jest zagłuszany przez inny. Ale w przypadku metalu to o to chodzi (musi byc wielki chaos). - to jest moje zdanie i nie chce nikogo obrazić. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do niedawna używałem kolumn ProAc Studio100 z dobrym wzmacniaczem, ale Hi-End (nawet tańszy) nie nadaje się do SoundBlaster 5.1, bo na górze pasma stale coś świerszczało.

Macie doświadczenie z Audigy?

Czy toto nie produkuje takich gwizdów jak Live! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

techno ani "łup łup" nie jest moją dziedziną, zresztą znaczek przy moim nicku powinien Ci to wyjaśnic. a jesli chodzi o słychanie muzyki to sąsiedzi nie przychodzą, gdyz słucham jej ... - tzn. podniecam się brzmieniem każego instrumentu, a słuchanie muzyki głośno jest bez sensu - bo wtedy każdy instrument jest zagłuszany przez inny. Ale w przypadku metalu to o to chodzi (musi byc wielki chaos). - to jest moje zdanie i nie chce nikogo obrazić. :wink:

Szanuję Twoje zdanie i wiem jakiej muzyki słuchasz tylko techno dałem za przykład :) nie odnoszący się do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam ,że zbudowanie kolumn samodzielnie nie należy do prostych. Sam wole nie wspominać moich pierdzych "kolumn" bo przyprawia mnie to o śmiech ,ale grają w kuchni do dzisiaj :D .Ale dla chcącego nic trudnego... , przeczytałem dziesiątki artykółów w necie ,ściągnałem odpowiednie programy a ,że jestem od wielu wielu lat modelarzem to wykonanie dobrych odudów jest dla mnie mało skomplikowaną sprawą. Jako wykończenie zastosowałem fornir olchowy ,który dostałem od znajomego. Całość polakierowałem i powiem wam ,że wyglądem to biją nawet gotowe produkty (np. Altusy). Co do jakości dzwięku jest b. zadowolony. Jeżeli ktoś kładzie nacisk na jakość dzwięku to moge powiedzieć ,że do kopułek tonsila nie będą miały podskoku plastykowe pudełeczka creativ'a. W zestawach komputerowych o czymś takim jak jakość zapomnieli , pasmo dzwięku ucinane jest na 22 kHz. Prawdą jest ,że 5.1 nawet takie do domu jest dla frajerów ! Tylne głośniczki tylko szumią jak sie da głośnie to co gorsza zaczynają pierdzieć !

A ten co bedzie próbował mi wmówić ,że głóśniki Tannoy'a grają gożej od koputerowych popierdułek creativ'a jet dla mnie LAMEREM !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoshi uspokuj się , nie powiedziałem że lapiej grają tylkoże wcale nie lepiej dają , jeśli chodzi o moc, głośność była podobna ale jakość dzwięku to jest oczywiste że lepsza ale jak już napisałem to jest zupełnie inna klasa cenowateraz para najtańszych M1 690zł +wzmachol, u niego poprostu tak licho dają bo wzmacniacz wypuszcza tylko część mocy niby to miało być żeby nie spalić głośników ale nawet w połowie nie można wykozystać ich mocy, jak podłączyliśmy je w sklepie do YAMAHY to na<span style="color:red;">[ciach!]</span>iały nieziemsko ale tak jak mówie głośniki to nie wszystko jeszcze potrzebny dobry wzmachol , a do niedużego pomieszczenia dla przeciętnego użytkownika do gier czy mp3 takie zestawy z brzdęczkami wystarczą , no chyba że ktoś jest melomanem to mu jakość takiego dzwięku nie wystarczy bo moc powinna wszystkich zadowolić bo chyba nie chodzi o to żeby szyby drgały i dzwięki się nawzajem zagłuszały , dodam że do jakiś 70% jest czysty dzwięk ale jak się podkręci pod koniec to satelity niewyrabiają zresztą czego chcieć od6Watów , więc musisz sobie przeliczyć co wolisz , do kolumn musisz mieć wzmachola nawet stary sredniej klasy kosztuje tyle co te same głośniczki a jeszcze gdzie jakieś w miare kolumny , a jednak fajne efekty są przy 4 satelitach jak się ogląda film na DVD , nie każdemu stereo wystarczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.1 dla frajerów tak bo tylne głośniki są wyciszone i szuszcza ale jak ktoś ma amplituner i sobie może zmieniać na 4.1 to problemu nie ma.Panie Yoshi_80 my tu nie mówimy o składaniu Hifi tylko o kupnie zestawu głośników KOMPUTEROWYCH a wśród takich gotowych zestawów moim zdaniem najlepszy jest Creative. Ja tutaj nie stawiam tych malutkich głósniczków w szranki z jakimiś kolumnami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieprzyć surroundy i różne takie. Wzmachol Technicsa 4x90w + 2 kolumny 75w no-name. Dają czadu nieziemsko, tylko do wzmachola trzeba będzie dorobic jakieś lepsze chłodzenie. Koleś miał pierdziochy mediatecha to żeśmy je wywalili z 5tego piętra na ulice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieprzyć surroundy i różne takie. Wzmachol Technicsa 4x90w + 2 kolumny 75w no-name. Dają czadu nieziemsko, tylko do wzmachola trzeba będzie dorobic jakieś lepsze chłodzenie. Koleś miał pierdziochy mediatecha to żeśmy je wywalili z 5tego piętra na ulice :)

Q...a ! facet ! 8O

Gdybys przeczytal topic, to moze bys odpowiedzail z sensem

Pretorian wyraznie pyta o glosniki komputerowe !!!

Przeciez nie kazdy musi od razu podlaczac do kompa zestawu hi-fi lub innych wzmacholi :!:

Ja mam Zoltrixy i jestem zadowolniony

Przeciez mozna nie miec miejsca nawet na takie cos nie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...