Skocz do zawartości
Marc

Jakiego laptopa?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyborem Laptopa. Po wyprawie po sklepach sieciowych mam dwóch faworytów których ceny są porównywalne jednak różnią się wyposażeniem.

 

Numer jeden: HP PAVILION FX255

 

Procesor : AMD Athlon 1500+ ( Wersja mobilna )

Pamięć : 256MB DDR (max. 1024MB)

Grafika : ATI MOBILITY RADEON 32MB 4X AGP

Matryca : 15,1” TFT XGA ( 1024x768)

Dysk twardy : 30 GB ( ATA 100 )

Napędy : Combo DVD+CD-RW x16/x8/x8/x8, FDD - wbudowany

Komunikacja : Modem 56Kbps, Sieć 10/100Mbps

Multimedia : Karta zgodna z SoundBlaster Pro, 3D Surround, wbudowane głośniki stereo, wbudowany mikrofon

Porty : Szeregowy, Fire Wire(IEEE 1394), 2 x USB, VGA, Słuchawki, Mikrofon, tv-out, 1 x PCIMCIA

Mysz, klawiatura : Touch pad

Oprogramowanie : Microsoft Windows XP Home Edition Ver.Ang.Microsoft Outlook Express 6.0,Microsoft Fax Services,Microsoft IE 6.0,Microsoft Firewall,Corel WorPerfect,Quicken Financial Center by Intuit,Symantec Norton AntiVirus 2002

 

Numer dwa: GERICOM Webshox 14”

 

Procesor:Celeron 2,2 GHz

Pamięć: 256 MB DDR

Grafika: SIS 650 do 64 MB

Matryca: 14,1”

Dysk twardy: 40 GB

Napędy : Combo DVD+CD-RW x24, FDD - wbudowany

Komunikacja : Modem 56Kbps, Sieć 10/100Mbps

Multimedia : Karta zgodna z SoundBlaster Pro, 3D Surround, wbudowane głośniki stereo, wbudowany mikrofon

Porty : Fire Wire(IEEE 1394), 2 x USB, VGA, Słuchawki, Mikrofon, tv-out, 1 x PCIMCIA

Mysz, klawiatura : Touch pad

Oprogramowanie : Darmowy pakiet Open Office

 

Wątpliwości dotyczą przede wszystkim procesora, ponieważ moim faworytem jest jednak ten HP. Zaznaczam że 30 czy 40 GB twardziela nie sprawia mi większej różnicy. Za rozwianie wątpliwości z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest roznica w cenie miedzy tymi co podajesz, a jakis notebookiem na Centrino, ale podobno ten ostatni to fenomenaly procek - niezla wydajnosc, a znaczaco wydluza czas dzialania baterii (bylo nawet o tym w Chipie ostatnim i chociaz nie przepadam za ta gazeta, to jednak tutaj maja racje - u mnie w pracy jest pare notebookow na Centrino i tak dlugo jak one trzymaja to chyba zadne inne tak nie chodza). Tylko, ze nie wiem jak z cena tegoz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby doradzic Ci na powaznie musisz rozwazyc:

1. do czego chcesz uzywac kompa - 1. wybo lepszy do 3d (gierek), 2. mniej wydajny, ale i grzac sie bedzie mniej IMHO,

2. cene - moze istotnie jak radzi kolega w poscie wyzej, warto poszukac cos z centrino w podobnej cenie - szczegolnie, gdy zalezy Ci na dlugosci pracy na bateriach (vida pkt. 1),

3. HP wyda sie byc solidniejsza firma niz Gericom, ale jezeli gwarancja jest na taki sam czas, to nie ma to az takiego znacznia,

4. zwroc uwage na wage, jezeli zmierzasz sie z tym lapkiem "wozic",

5. sproboj poszukac czegos bez oprogramowania - to sobie cene obnizysz (qmpel kupowal ostatnio acera "golutkiego"- co prawda srednia jakosc wykonania (plastiki), ale i cena srednia).

 

Pozdro

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa wygląda tak: obydwa są w podobnej cenie i stąd właśnie te wątpliwości :)

Jednak z tego co widzę to wezmę chyba tego HP.

Tylko jeszcze jedno pytanko: jak duża jest różnica wydajności pomiędzy tymi dwoma prockami tzn. Celeron 2.2 GHz i Athlon 1500+ (M)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawa wygląda tak: obydwa są w podobnej cenie i stąd właśnie te wątpliwości :) 

Jednak z tego co widzę to wezmę chyba tego HP. 

Tylko jeszcze jedno pytanko: jak duża jest różnica wydajności pomiędzy tymi dwoma prockami tzn. Celeron 2.2 GHz i Athlon 1500+ (M)?

A jaka to cena, ze sie tak niedsykretnie zapytam? Kto szuka nie bladzi, moze znalazlbys cos tanszego - ad. 5 :wink:

Naprawde okresl do czego lap bedzie ci potrzebny, bo przeciez wiekszosc jego komponentow masz juz "na zawsze" wbudowane. A szkoda jest pozniej pluc sobie w brode, ze tyle kasy poszlo sie..., albo chociaz, ze mozna je bylo lepiej spozytkowac!

 

A co do prockow, to naturalnie athlon bedzie bardziej wydajny niz celeron, mimo ze jak mi sie wydaje te wersje mobilne maja obnizone fsb chyba. Ale bedzie sie zapewne bardziej grzac - mozliwa krotsza zywotnosc i procka i calego lapa, ktory w koncu jest napakowany w srodku elektronika jak kabanos :)

 

Pozdro

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szukales czegos z Toshiby ? To przeciez firma zajmujaca sie glownie laptopami. Sam mam kompa tej marki i jestem bardzo zadowolony...Cel 1,8 256RAM, Geforce4 420 Mobile, HDD 30GB, DVD+RW - i dalem za to niewiele ponad 3tys. i to prawie rok temu. Mysle ze teraz za 4tys. w Toshibie znajdziesz naprawde dobry sprzet.

Nie ma co ukrywac, marka to marka, gwarantuje solidnosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wyborem Laptopa. Po wyprawie po sklepach sieciowych mam dwóch faworytów których ceny są porównywalne jednak różnią się wyposażeniem.

 

Numer jeden: HP PAVILION FX255

 

Procesor :    AMD Athlon 1500+ ( Wersja mobilna )   

Pamięć :    256MB DDR (max. 1024MB)   

Grafika :    ATI MOBILITY RADEON 32MB 4X AGP 

Matryca :    15,1” TFT XGA ( 1024x768)   

Dysk twardy :    30 GB ( ATA 100 )   

Napędy :    Combo DVD+CD-RW x16/x8/x8/x8, FDD - wbudowany   

Komunikacja :    Modem 56Kbps, Sieć 10/100Mbps   

Multimedia :    Karta zgodna z SoundBlaster Pro, 3D Surround, wbudowane głośniki stereo, wbudowany mikrofon   

Porty :    Szeregowy, Fire Wire(IEEE 1394), 2 x USB, VGA, Słuchawki, Mikrofon, tv-out, 1 x PCIMCIA   

Mysz, klawiatura :    Touch pad   

Oprogramowanie :    Microsoft Windows XP Home Edition Ver.Ang.Microsoft Outlook Express 6.0,Microsoft Fax Services,Microsoft IE 6.0,Microsoft Firewall,Corel WorPerfect,Quicken Financial Center by Intuit,Symantec Norton AntiVirus 2002

 

Numer dwa: GERICOM Webshox 14”

 

Procesor:Celeron 2,2 GHz

Pamięć: 256 MB DDR

Grafika: SIS 650 do 64 MB

Matryca: 14,1”

Dysk twardy: 40 GB

Napędy :    Combo DVD+CD-RW x24, FDD - wbudowany

Komunikacja :    Modem 56Kbps, Sieć 10/100Mbps   

Multimedia :    Karta zgodna z SoundBlaster Pro, 3D Surround, wbudowane głośniki stereo, wbudowany mikrofon

Porty :  Fire Wire(IEEE 1394), 2 x USB, VGA, Słuchawki, Mikrofon, tv-out, 1 x PCIMCIA   

Mysz, klawiatura :    Touch pad   

Oprogramowanie :  Darmowy pakiet Open Office

 

Wątpliwości dotyczą przede wszystkim procesora, ponieważ moim faworytem jest jednak ten HP. Zaznaczam że 30 czy 40 GB twardziela nie sprawia mi większej różnicy. Za rozwianie wątpliwości z góry dziękuję.

a gdzie kupujesz tego laptopa?? możesz podac sklep, i ceny. Ja niedwano kupilem tez laptopa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...