Skocz do zawartości
Eclipse

Polaczenie dwoch kompow

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec mam taki problem moze ktos z Was moglby mi pomoc. Sytuacja przedstawia sie nastepujaca: Mieszkam w niewilkiej wiosce do niedawna bylem jedynym posiadaczem kompa w promieniu 300m ale teraz brat kupil sobie komputer i tak pomyslalem czy nie mozna by sie z nim polaczyc w gre wchodzi najprostrzy sposob czyli polaczeni przez dwie sieciowki bezposrednio kablem I pytanie jest takie na jaka dlugosc cos takiego mozna zastosowac bez zadnych innych rzeczy chodzi glownie o cene no nie oplaca sie nam kupywac cos wiecej do lanu dla dwoch osob Dodam ze odleglosc jest okolo 30 metrow nie musimy miec jakis super polaczen tylko czasami by sie pyknelo 1 on 1

Z gory dzieki za pomoc i oczywiscie mile widziane sa jakies sugestie w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka odległość spokojnie ci pojdzie na kablu cat 5e :) nawet i 60m

tylko jedna rzecz musisz zarobic koncówki zcrossowane !!!!!!!!!! czyli pomieszac odpowiednie pary . Co do dokładnej instrukcji to nie jestem ci teraz w stanei odpowiedzieć bo już zasypiam na klawie :(((( . Pozdrawiam ,napewno ktoś ci zaraz powie ktore pary pozamieniac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, ze to pojdzie na kably cat5 a nie tylko cat5e :P po drugie ruszy do 100m :P po trzebie

KABEL CROSSOVER - (wtyczka ułożona blaszkami do góry) kolejność kolorów w jednej wtyczce jest tak jak podałem powyżej natomiast w drugiej wtyczce zaczynając od lewej: biało-zielony, zielony, biało-pomarańczowy, niebieski, biało-niebieski, pomarańczowy, biało-brązowy, brązowy.

masz tu schemacik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, ze to pojdzie na kably cat5 a nie tylko cat5e :P po drugie ruszy do 100m :P po trzebie 

KABEL CROSSOVER - (wtyczka ułożona blaszkami do góry) kolejność kolorów w jednej wtyczce jest tak jak podałem powyżej natomiast w drugiej wtyczce zaczynając od lewej: biało-zielony, zielony, biało-pomarańczowy, niebieski, biało-niebieski, pomarańczowy, biało-brązowy, brązowy.

masz tu schemacik :P

No wiem że bedzie szło mu nawet na 5 ale 5e jest tańsze . Powiedziałem mu o 60m żeby mięć pewną rezerwe bo niektóre sieciowki nawet na 20 m źle działają :) jednak sa to przypadki sporadyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy u nas w firmie 25 sieciówek Planeta co sie nie chciały podnieść na 20 m 8O :D :) :? :x :evil: :twisted: :roll: :cry: :lol: :) Jakąś felerną serie dostaliśmy odrazu nam wymienili w actionie 8) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...