Skocz do zawartości
bromba

Abit NF7S Probelem z dźwiękiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zlozylem sobie zestawik wlasnie na takiej plytce ze zintegrowanym dzwiekiem ale mam z nim problem, przy odwtarzaniu mp3 "przeskakuje" dzwiek tznniby odtwarza ale sekunda dzwieku to na odtwarzach jest np 2 sekundy. Idze cos takie 1,2,4,5,7 sekund czyli omija niektore partie mozyki. Sprawdzialem na dwoch odtwarzaczach. WZainstalowalem sobie tez Project I.G.I 2 i tez sa peroblemy z dzwiekiem bo tylko jakies pukanie slysze. Sterowniki zainstalowalem z orygnialnej plytki. Szukalem na stronie producenta ale nie ma jakis nowych sterow.

Ma Ktos moze jakis pomysl ?

Mam nadzieje ze chodz troche wyjasnielem moj problem bo nie wiem jak to wtlumaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Osobiscie nie polecam sterow 2.45 made by nVidia (jade jeszcze na 2.03 i na razie jest ok, ale i tak czasem slysze trzaski :( )

Lepiej zastosowac mix sterow (tylko 2k/XP)

http://mwarhead.motherboardfaqs.com/

Poza tym mozesz wylaczyc w biosie wszystki nie uzywane funkcje. Moze tez cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja mam win98se wiec mix sterow nie pomoze. Rozumiem od czasu do czasu trzaski ale u mnie mp3 nie da sie wogole sluchac bo sa jakby w przyspeiszonym tempie. A jakie funkcje masz na mysli do wylaczenia w biosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Osobiscie nie polecam sterow 2.45 made by nVidia (jade jeszcze na 2.03 i na razie jest ok, ale i tak czasem slysze trzaski :( )....

Ja je poleciłem, bo nie mam z nimi żadnych problemów - szczęściarz ze mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale ja mam win98se wiec mix sterow nie pomoze. Rozumiem od czasu do czasu trzaski ale u mnie mp3 nie da sie wogole sluchac bo sa jakby w przyspeiszonym tempie. A jakie funkcje masz na mysli do wylaczenia w biosie ?

No więc niestety Win 98 i nForce2 to nie najlepszy duet :(

A co powyłączać w biosie, najlepiej wszystko czego nie używamy np. porty COM, LTP, SATA, FireWire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powylaczac w biosie to co mowi Marechi. Ja mam powylaczane i na razie jest spoko. Tak w ogole, to wylaczenie zbednych rzeczy przyspiesza system :D

Najlepiej dla ciebie bedzie, jak zmienisz system. Win98 to byl dobry system, ale w roku, z ktorego ma nazwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powylaczac w biosie to co mowi Marechi. Ja mam powylaczane i na razie jest spoko. Tak w ogole, to wylaczenie zbednych rzeczy przyspiesza system :D

Najlepiej dla ciebie bedzie, jak zmienisz system. Win98 to byl dobry system, ale w roku, z ktorego ma nazwe ;)

popieram że win98 to staruszek a co do mojego SS na sterach 2.45 gra że aż miło, wszystkie zbędne duperele w biosie mam wyłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sie poddaje, zianstalowalem nowe stery i to samo. Wkurza mnie ze nie sa to trzaski tylko wogole dzwiek nei dziala. Zauwazylem ze poprawnie sa odtwarzane wavy (otwieranie windows i zamykanie). Jaki system polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zaisnatlowalem sobie xpeka ale niestety dzwiek moze i jest lepszy nie ma tego efektu co pod win 98) ale niestety system sie przycina a czasami zawiesza. Pozatym nie moge zaisntalowac sterow do mojej radiowki, mimo ze sciagnalem najnowsze stery pod xpeka. :( A wiec xpek odpada, myslalem nad w2000 ale z tego co pamietam to gierki nie smigaly za bardzo.

A moze milenium (wiem ze to shit) ?

 

Taka mala dygresja mi sie nasuwa, mailem kiedys plytke pod ECSem, niby wszyscy nagimnnie narzekal na ecsy bo sie kiebzily (i tak bylo) ale jakos zainstalowanie nowych sterow i zmiana biosu pomogly na amen. Juz nigdy nie mialem z nia problemow (zwlaszcza ze sterami do grafy). teraz wywalilem troszke kaski na lepsza plytke ale chyba widze ze nie warto, bo nawet nie moge sciagnac zadnych dobrych sterow, ktore dobrze by dzialaly.

 

Mam lokalna siec wlasnie na win98se i od dluzszego czasu wlasnie na tym systemie pracuje bo jest stabilny jak dla mnie a tu taka przykra niespodzianka ze strony abita (nividi?) :(((( Mam nadzieje ze "kiedys", beda opublikowane jakies dobre stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to coś ci pomoże:

Zrób tak:

 

1.Format c:

2.w biosie system ustaw na default, powyłanczaj fast write, karty sieciowe, Fireware.

3.zainstaluj windowsa xp.

4. w następnej kolejności instalujesz SP1. chyba że SP1 masz zintegrowany w windows. Instalacją serwis packa jest konieczna. ( mi bez tego też system nie chciał za bardzo chodzić :(

5. Instalujesz Stery do płyty głównej 2.45.

6.nasępnie DX9b.

7. Stery do karty Graficznej

8. teraz coś żeby ci gierki nie migotały instalujesz riva tuner i w zakładce 60 hz ustawiasz oświeżania jakie cię interesują.

Po kazdej instalacji jakiego kolwiek sterownika uruchamiaj kompa ponownie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zaisnatlowalem sobie xpeka ale niestety dzwiek moze i jest lepszy nie ma tego efektu co pod win 98) ale niestety system sie przycina a czasami zawiesza. Pozatym nie moge zaisntalowac sterow do mojej radiowki, mimo  ze sciagnalem najnowsze stery pod xpeka. :( A wiec xpek odpada, myslalem nad w2000 ale z tego co pamietam to gierki nie smigaly za bardzo.  

A moze milenium (wiem ze to shit) ?

 

Taka mala dygresja mi sie nasuwa, mailem kiedys plytke pod ECSem, niby wszyscy nagimnnie narzekal na ecsy bo sie kiebzily (i tak bylo) ale jakos zainstalowanie nowych sterow i zmiana biosu pomogly na amen. Juz nigdy nie mialem z nia problemow (zwlaszcza ze sterami do grafy). teraz wywalilem troszke kaski na lepsza plytke ale chyba widze ze nie warto, bo nawet nie moge sciagnac zadnych dobrych sterow, ktore dobrze by dzialaly.

 

Mam lokalna siec wlasnie na win98se i od dluzszego czasu wlasnie na tym systemie pracuje bo jest stabilny jak dla mnie a tu taka przykra niespodzianka ze strony abita (nividi?) :(((( Mam nadzieje ze "kiedys", beda opublikowane jakies dobre stery.

Milenium nie instaluj bo to to samo co 98 seria windows 9x radiówka ci nie chciała chodzić bo może nie masz servis packa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to coś ci pomoże:

Zrób tak:

 

1.Format c:

2.w biosie system ustaw na default, powyłanczaj fast write, karty sieciowe, Fireware.

3.zainstaluj  windowsa xp.

4. w następnej kolejności instalujesz SP1. chyba że SP1 masz zintegrowany w windows.  Instalacją serwis packa jest konieczna. ( mi bez tego też system nie chciał za bardzo chodzić :(  

5. Instalujesz Stery do płyty głównej 2.45.

6.nasępnie DX9b.

7. Stery do karty Graficznej

8. teraz coś żeby ci gierki nie migotały  instalujesz riva tuner i w zakładce 60 hz ustawiasz oświeżania jakie cię interesują.

Po kazdej instalacji jakiego kolwiek sterownika uruchamiaj kompa ponownie.  

 

Pozdrawiam.

zamienia sie pkt 6 z 5 -najpierw dx9 a potem stery do mobo

 

jak nie chcesz miec zadnych problemów zrezygnuj z 2.45 i daj stare, dobre sprawdzone 2.03 z pominięciem oczywiscie IDE SW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki za rady. Jak narazie scaigam sobie service packa jesli to nie pomoze (komp bedzie sie nadal wieszal) sprobuje od poczatku sformaowac wszystko i zanistalowac xpeka.

 

Sciagalem jakies nowe stery do samej muzyki z polskiej strony abita i zauwazylem ze w project i.g.i 2 dzwiek juz jest raczej normalny, jednak "przyspieszanie" mp3 nadal zostalo. :(

 

A wiec bede walczyl dalej ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze ktos by mi podal linka do strony z servie packiem, z microsoftu mnie rozlaczylo i to samo na darmowym serwerze idg :(

Spróbuj może jaszcze raz ze strony M$. To w końcu 125 MB i mało który serwis trzyma to u siebie.

link: http://download.microsoft.com/download/8/1...sp1a_pl_x86.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Chcialbym bardzo zostac przy Win98se bo sie bardzo do niego przyzwyczailem. :) Jak bys mogl podac namiary na te latke, poogoglowalem ale jakos nic nie zlanazl. Czy jest ta latka gdzies na stronie Abita ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zlozylem sobie zestawik wlasnie na takiej plytce ze zintegrowanym dzwiekiem ale mam z nim problem, przy odwtarzaniu mp3 "przeskakuje" dzwiek tznniby odtwarza ale sekunda dzwieku to na odtwarzach jest np 2 sekundy. Idze cos takie 1,2,4,5,7 sekund czyli omija niektore partie mozyki. Sprawdzialem na dwoch odtwarzaczach......

Mialem ten sam problem z sound blasterem 128, wycignalem go, zainstalowalem stery do dzwiekowki z abita i jak sie okazalo wymiata sound blastera.Zainstaluj wszystko od poczatku w takiej kolejnosci jak juz ktos napisal wyzej i powinno byc dobrze, chyba ze jest konflikt z jakims innym urzadzeniem (tuner tv, modem, lan lub cos innego co masz zainstalowane), sprobuj odlaczyc i zobaczysz wtedy czy bedzie dobrze.

Aha tak samo robilo mi sie z filmami i zadne kodeki nie pomagaly.

Link do sp XP : http://komputery.wp.pl/ftp_pod_kat.html?cid=2478

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to najstabilnieszy, "uniwersalny" system z pod stajni Microsoftu. Wiem ze W2000 jeslt pod wzgledem stabilnosci lepszy, ale raczej do gier sie nie nadaje. Na win98 pacuje juz od dosc dawna stad moje przywyczajenie do tego systemu.

Uwazam ze plytka powinna smigac pod kazdym systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest to najstabilnieszy, "uniwersalny" system z pod stajni Microsoftu. Wiem ze W2000 jeslt pod wzgledem stabilnosci lepszy, ale raczej do gier sie nie nadaje. Na win98 pacuje juz od dosc dawna stad moje przywyczajenie do tego systemu. 

Uwazam ze plytka powinna smigac pod kazdym systemem.

Pierrdoły wypisujesz Win2k to bardzo dobry system do gier, chyba, że grasz w gierki dos'owe :(

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra niemialem co robic wiec troche poszukalem i znalazlem: http://www1.rm.com/docs/files/pc/q242937.exe

A tu pelna odpowiedz jak pewna osoba rozwiazala problem:

- install Win98

- you can install the drivers off the included Epox CD, just to get the machine working (which I assume is the case)

- download and install nVidia's v2.03 system drivers (there's a separate package for the Display drivers, which you'd only need for an nVidia graphics card)

- download and install "The WDM Audio Hotfix from Microsoft (Hotfix case#: Q242937)". - tu byl link do laty

- lastly, I raised the "Sample Rate Conversion Quality" setting in the Playback/Advanced Properties/Performance section of the Multimedia Control Panel.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla sprawdzeniea o co chodzi wrocilem do driverkow 2.05 i jak sie okazalo faktycznie slychac czasem jakies trzaski na driverka 2.45 tego nie ma i nie zauwazylem jakichs negatywnych stron tych sterow stabilnosc OK wydajnosc OK :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...