Skocz do zawartości
Marcin Baraniec

Założenie Zalmana 7000 CuA do płyty bez otworów

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy mowimy o tym samym, ale to sa chyba kondensatory! ;)

 

Wpadlem na genialny pomysl! :lol:

A gdyby tak zamocowac go na ukos jak na poczatku mial zamocowany go raptor i przykrecic do dziurek w tej blaszce co pokazywalem? Przeszlo by to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy mowimy o tym samym, ale to sa chyba kondensatory! ;)

 

Wpadlem na genialny pomysl! :lol:

A gdyby tak zamocowac go na ukos jak na poczatku mial zamocowany go raptor i przykrecic do dziurek w tej blaszce co pokazywalem? Przeszlo by to?

Czytales topic do konca z ta blaszka? No to nie pitol, tego sie nie da zrobic tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholernie mi przykro, że nie umiem pomóc.

Gdybym nie znalazł tej zapinki to bym pewnie wymyślił coś innego a tak mam już problem chłodzenia procesora z głowy (mam inny - moje nowe pamięci twinnmos 2*512 3200).

Mogę wam poradzić szukajcie czegoś podobnego. Ważne jest tylko mocowanie do slota a resztę można dorobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... lepszy jakis nf2 czy kt600 (np abit kv7)

nie bede pisal o "lepszosci" jednego czy drugiego roziwazania ale napisze o KV7 :P

przygladnij sie uwaznie

http://www.abit-usa.com/images/products/kv7_lg.jpg

raczej trzeba ciac zapinke od Zalmana :( chodzi o ten kondensator "miedzy" dolnymi dziurami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyzby poprzednik Zalmana :twisted:  

 

Dołączona grafika

Straszny ten radiator :) Bez wspomagaczy ciezko by cos takiego wymyslec :D

hehe,mam prawie identycznego na NB :twisted: :twisted: :twisted:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

tez z takim wentylkiem PanaFlo,finy identycznie ulozone,ale radiator troszke przyciety...weszlo na styk na mojego FRN2-L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez z takim wentylkiem PanaFlo,finy identycznie ulozone,ale radiator troszke przyciety...weszlo na styk na mojego FRN2-L

noom ja też mam takiego samego :) tylko nie wiem co z nim zrobić - na NB nie założe bo nie mam jak, może na grafe :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tez z takim wentylkiem PanaFlo,finy identycznie ulozone,ale radiator troszke przyciety...weszlo na styk na mojego FRN2-L

noom ja też mam takiego samego :) .......

bo my Raptorku poprostu wiemy co dobre :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borowy: co do husky: sprobuj go puscic na 220fsb, zobaczymy ile stabilnie wytrzyma :lol: :lol: i na vcore 1.95 :D

Aha, i koniecznie zmoduj mu obudowe: jakies okienko z boku i moze niebieska katoda. :twisted: to dopiero bedzie haszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Borowy: co do husky: sprobuj go puscic na 220fsb, zobaczymy ile stabilnie wytrzyma  :lol:  :lol: i na vcore 1.95  :D 

Aha, i koniecznie zmoduj mu obudowe: jakies okienko z boku i moze niebieska katoda.  :twisted: to dopiero bedzie haszczak

moge wpasc z chłopakami i przetestowac ciebie na Vcore 380, podobno juz z akumulatorem nie da sie klamac, co dopiero jak sie siłę załączy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić Zalmana 7000a i przymocować na socket a na NF7s. Płytka ma otworki, więc spoko - będzie pod kątem. Martwie się jednym - czy to się zmieści w obudowie? Mam chiefteca MX - middle tower. Czy ktoś z Was trzyma Zalmana w takiej obudowie? (czyt. w jakiejkolwiek obudowie middle chiefteca z serii DA, TA, DX, TX, DH, MX - wszystkie mają taką samą konstrukcję wewnętrzną).

 

Właściwie to martwie się dwoma rzeczami :wink: Czy odciążacie jakoś socketa? np. korzystając z tasiemek nylonowych (podczepionych do rusztowania obudowy?), jak ktoś proponował w innym temacie? (to będzie Zalman AlCu - może waga aż tak nie przekracza specyfikacji socketa, żeby trzeba sie tym było przejmować?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spiesze poinformowac kolegow ze ta zapinka z discotechu tez pasuje:)

Troche sie ociagalem z robota, ale w sumie zajelo mi to nie wiecej jak 30min.

Metoda prawie identyczna jak na poczatku topicu, z tym ze ja nie bawilem sie gwintownikiem tylko od razu kupilem sruby, cos ala M3, potem odcialem koncowki z zapinki z disco, wywiercilem otworek pod srube i zagialem pod katem 90 st.

Calosc trzyma mocno i stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...