Skocz do zawartości
Beavis

Dla posiadaczy plyty glownej GA-7N***

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam proca jak w podpisie na FSB 266MHz. Mnoznik jest ustawiony w nim na 8.

Moje pytanie - jak zmienic mnoznik w tym procu, zebym mogl przestawic na wyzsze FSB rzedu 333 a najlepiej 400 i wiecej :)

Od razu mowie, ze mniana mnoznika w Biosie na jakikolwiek inny nie daje rezultatu :(

Czyby zostal mi tylko drut-mod :roll: :?:

PS. Chyba dobrze mi sie wydaje ze mostki L1 sa juz polaczone i nie trzeba nic przy nich kombinowac :oops:

Pomozcie bo juz malo czasu zostalo mi do wyjazdu na studia... a tam bedzie lipa bo nie bede mial FORUM TWEAK'A :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewniam, ze ma! mam ta sama plyta i mnoznik da sie ustawic nawet na !!22.5!! (chociaz nie probowalem, ale taka opcja jest). fsb tez mozna przestawic spokojnie.

 

beavis: a moze poprostu nie przestawiles w biosie (tam gdzie sie reguluje fsb/ddrki) opcji na samej gorze na expert, bo na optimal nie ma mozliwosci recznej regulacji, jest tylko zmiana fsb 100/133/166/200. a mnoznik zmienia sie w zakladce voltage costam tez w biosie.

 

jest jeszcze jedna opcja, jakis pokopany bios, w tym wypadku zrob update do najnowszego lub ew. podmien z zapasowego biosu (7n400pro ma dual bios).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewniam, ze ma! mam ta sama plyta i mnoznik da sie ustawic nawet na !!22.5!! (chociaz nie probowalem, ale taka opcja jest). fsb tez mozna przestawic spokojnie.

 

beavis: a moze poprostu nie przestawiles w biosie (tam gdzie sie reguluje fsb/ddrki) opcji na samej gorze na expert, bo na optimal nie ma mozliwosci recznej regulacji, jest tylko zmiana fsb 100/133/166/200. a mnoznik zmienia sie w zakladce voltage costam tez w biosie.

 

jest jeszcze jedna opcja, jakis pokopany bios, w tym wypadku zrob update do najnowszego lub ew. podmien z zapasowego biosu (7n400pro ma dual bios).

Tak wlasnie zrobilem... sciagnalem ze strony gigabyta BIOS i wszystko sie fajnie odblokowalo ale to jakos nie koniec problemow :( jakbys mogl to zobacz do innego posta o czym pisze - http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=45342

ZAGLADNIJ bo widze ze masz bardzo zblizonego konfiga do mojego

PLISSS i dzieki za odp. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze koniecznie chcesz wykorzystac potencjal swoich pamieci (swoja droga nie dziwie sie, jakbym mial wydac za pamiatki TYLE (czyt. duzo) kasy to tez bym chcial zeby pracowaly najwydajniej). w kazdym badz razie, niekoniecznie musisz miec ustawione na 400mhz, zeby chodzily najlepiej. tzn. mozesz zwiekszyc timingi (te wszystkie parametry w biosie pod opcja zmiany fsb) masz tam opcje zmiany ustawien pamieci optimal/agressive/turbo/expert(z tym lepiej nie eksperymentowac, jak nie masz doswiadczenia) pamieci masz swietne to mozesz nawet na turbo ustawic, i jest tam jeszcze jedna opcja, ktorej nazwy nie pamietam, w kazdym badz razie defaultowo jest ustawiona na by SPD, a chodzi w niej o to, zeby ustawic ramy wlasnie. Ustawisz na 100% i bedzie ci chodzic synchronicznie wedlug zegara procka. a jak bedzie na by SPD to jak bys proca nie krecil i tak pozostanie na 400mhz.

 

co do podkrecalnosci proca, to sprawdz, czy nie ma czasem ukruszonega jadra, czy dobrze przylega do niego radiator, czy pasta term. dobrze nałożona i sprawdz temp. w obudowie.

Jest jeszcze jedna mozliwosc, dlaczego nie idzie na fsb 200, sprawdz, czy ci czasem wiatraczek na mostku polnocnym nie wysiadl (awaryjnosc tego elementu na plytkach gigabyte jest spora) bo jak wysiadl, to mostek za bardzo sie przegrzewa i dlatego moze nie isc na wyzszej szynie.

 

CO do thermal throttling to tez nie mam pojecia co to jest, slownictwo wskazywalo by na cos z przekazywaniem/oddawaniem/przepuszczaniem(?) ciepla przez procesor throttle-przepustnica, thermal - chyba wiadomo ;).

 

zycze powodzenia w o/c ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...