Skocz do zawartości
Beavis

Co robie nie tak?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Od dluzszego czasu mecze sie ze swoim nowym sprzetem - jak w podpisie, z tym ze procek jest na magistrali 133 a nie 166.

Mianowicie chodzi o to, ze nie moge ustawic FSB plyty glownej na 200 (chociaz oficjalnie to taka czestotliwosc obsluguje... zmiana co 1MHz az do 300Mhz)

Procesor fabrycznie jest ustawiony na 2133, czyli 16x133. Ja chcialem zeby pamiec i proc chodzily synchro na szynie 200. Tak wiec nastawilem procka na 200x12 i lipa (nawet nie wstal)... no wiec zmieniem mnoznik na 11.5 i dalej lipa... no wiec zmienilem na 11 i po serii programow sprawdzajacych poprawnosc (Prime, MemTest) wywala blad nawet kiedy dam napiecie 1,8V :(

 

POMOZCIE cos forumowcze :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole dziwnie do tego podchodzis... po pierwsze to stawiasz prockowi wysokie wymagania.. bo przeciez przeznaczony jest do chodzenia na magistrali 2x133 a nie 2x200!!, wiec skad Twoje zdziwienie?? Moze trafiles kiepski egzemplarz i Ci nie pojdzie na niewiadomo ile.. przede wszystkim jesli juz koniecznie chcesz go puscic na magistrali 200, to nie zaczyna sie od nie wiadomo jakiego mnoznika.. tylko od najnizszego rozsadnego i stopniowo, testujac sie zwieksza, a nie na odwrot.. ustaw mnoznik na najnizszy mozliwy i sprawdz czy wysiada Ci procek, czy moze chipset lub pamieci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole dziwnie do tego podchodzis... po pierwsze to stawiasz prockowi wysokie wymagania.. bo przeciez przeznaczony jest do chodzenia na magistrali 2x133 a nie 2x200!!, wiec skad Twoje zdziwienie?? Moze trafiles kiepski egzemplarz i Ci nie pojdzie na niewiadomo ile.. przede wszystkim jesli juz koniecznie chcesz go puscic na magistrali 200, to nie zaczyna sie od nie wiadomo jakiego mnoznika.. tylko od najnizszego rozsadnego i stopniowo, testujac sie zwieksza, a nie na odwrot.. ustaw mnoznik na najnizszy mozliwy i sprawdz czy wysiada Ci procek, czy moze chipset lub pamieci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no mnoznika nizszego niz 11 bo przy magistrali 200 bedzie to podkrecenie zaledwie o 66MHz a wiec prawie zaden przyrost procka...

Z reszta przeciez ludzie swoje Athlony1700 puszczaja na magistrali 200 i im dziala spokojnie, a ja tymczasem e moge prawie nic podkrecic.

Poza tym mam pamieci Corsaira 400MHz i nie wiem co w takim przypadku zrobic - obnizyc i synchro z procem czy jednak pozostawic na asynchro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uparłeś się na te FSB400 i tak brniesz tylko w tą strone

Ustaw sobie może 180 Mhz FSB i inny mnożnik a w zamian zwiększ timingi.

A jak ustawic pamiec?? Tzn. juz wtedy odpada synchro :(

 

UPLOAD: Sprawdzalem przy magistrali 166 i nawet, nawet sie krecil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchro możesz mieć zawsze.

No tak ale chyba sam rozumiesz - synchro bede mial na pewno ponizej 200MHz a w sumie nie po to kupowalem ta pamiec zeby obnizac jej taktowanie... no ale jezeli tak ma byc to trudno trzeba krecic i zyc dalej :P

PS. Odnalazlem w BIOSIE takie dwie opcje o ktorych nic nie wiem bo i w instrukcji nic o nich nie pisze:

VCORE OverVoltage Control i do wyboru: 5%, 7,5% i 10%

CPU Thermal-Throttling i do wyboru wartości od 0 do 100% z przeskokami co 12,5%

Mozecie mi cos blizej wyjasnic o tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...