Skocz do zawartości
WIDMO82

Caviar 80GB 8MB cache i bady ;/

Rekomendowane odpowiedzi

Nie estem specem od naprawiania dyskow, ale na tyle sie znam ze potrafilem uruchomic disc doctora w dosie i dowiedziec sie ze mam kilka badow mniej wiecej w polowie partycji z ktora mam problem zapisu.

 

Praca na tej partycji sprawia mi ogromny problem, predkosc zapisu z innych partycji nie przekracza 1mb, a jeszcze pamietam jak kilka dni temu spokojnie osiagalem i 20.

 

Wem iz caviar ma spore zaplecze progamowe i szukam pomocy co by mi ktos wytlumaczyl zasade dzialania jakiegos co by mi pomogl naprawic te bady.

Sa chyba tez jakies bady programowe ktore chyba da rade zlikwidowac. ponoc trzeba jakos tam zapisac wszystko zerami, ale ni wzab nie kumam o co chodzi.

 

PS: http://support.wdc.com/download/index.asp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie estem specem od naprawiania dyskow, ale na tyle sie znam ze potrafilem uruchomic disc doctora w dosie i dowiedziec sie ze mam kilka badow mniej wiecej w polowie partycji z ktora mam problem zapisu.

 

Praca na tej partycji sprawia mi ogromny problem, predkosc zapisu z innych partycji nie przekracza 1mb, a jeszcze pamietam jak kilka dni temu spokojnie osiagalem i 20.

 

Wem iz caviar ma spore zaplecze progamowe i szukam pomocy co by mi ktos wytlumaczyl zasade dzialania jakiegos co by mi pomogl naprawic te bady. 

Sa chyba tez jakies bady programowe ktore chyba da rade zlikwidowac. ponoc trzeba jakos tam zapisac wszystko zerami, ale ni wzab nie kumam o co chodzi.

 

PS:http://support.wdc.com/download/index.asp

Ja bym sie tam nie bawil tylko zanioslbym dysk na gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu problem, dysk jest z pronoxu a ja z radomia ;/

1. troszke to potrwa.

2. ktos musi pokryc koszty przesylki

3. jak uznaja ze to logiczne (nie wiem co to znaczy i jak to sprawdzic) to wroci tez na moj koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu problem, dysk jest z pronoxu a ja z radomia ;/

1. troszke to potrwa.

2. ktos musi pokryc koszty przesylki

3. jak uznaja ze to logiczne (nie wiem co to znaczy i jak to sprawdzic) to wroci tez na moj koszt.

Reklamujesz dysk z racji bad sectorow - bad sector to bad sector teoretycznie nie jestes w stanie sie z nim uporac w domowych warunkach.

Zadna metoda odzyskiwania bad sectorow nie jest 100% pewna. Jest program HDD Regenerator, ktory je odzyskuje jednak nei wiem jak pozniej z trwaloscia takiego rozwiazania. Radze Ci dobrze nie kombinuj tylko oddaj dysk na gwarancji, poki jeszcze masz szanse zgrac z niego dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiemo tym ze traci sie dane zerujac dysia. licze sie z tym i wlasnie przygotowuje sie upychajac na stara 40stke.

 

EDIT:

kumpel napisal mi to:

nawet powinienes jak sie oddaje dac im raport wydrukowany z progsa serwisowego - bo to jest w warunkach gwarancji !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu problem, dysk jest z pronoxu a ja z radomia ;/

1. troszke to potrwa.

2. ktos musi pokryc koszty przesylki

3. jak uznaja ze to logiczne (nie wiem co to znaczy i jak to sprawdzic) to wroci tez na moj koszt.

widze ze mowa tu o sector'ach :D

sluchaj w prawach konsumenta podobno jest tak ze dostarczenie dysku im do sklepu jest na ich koszt a z powrotem na twoj! ja jak wysylalem dysk do polbras.com to zapalcilem za przesylke do nich ze swojej kasy 10zl a oni mi odesłali kurierem na ich ! wiec 10zl to nie duzo tylko ze trzeba czekac do 14 dni roboczych :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki no to wracamy do tematu ktory troszke zmienia sie.

sprawa ma sie tak nie chce oddawac tego dysku na gwarancjie i nie piszcie juz o niej nic.

teraz przyjmujemy ze sie chce czegos nauczyc, a konretnie mam zrobic tak by dysk byl jak nowy.

kto moze to pomoze.

czekam na kontakt pod nr GG:863979 najlepiej osoby ktore juz bawily sie

takimi programami konkretnie z caviarem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja polecam low level formata ? jeśli chce zrobić to zaproponowałem program do tego. ale low level format może spowolnić dysk nawwt o 30% więc jest to rozwiązanie ostateczne.

i, jak już pisałem, najlepiej oddać na gwarancji do wymiany na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...