Skocz do zawartości
wrobsipl

internet przez gprs - 6610 - irda - laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

czy jest możliwe połączenie się przez gprs do internetu za posrednictwem

noki 6610. Czy jest to wogóle technicznie możliwe i czy są jakieś programy umożliwiające serfowanie po necie przez ten telefon. Było by można sobie długo przeglądać strony bo za gprs płaci się za kb a nie za czas spędzony w sieci ?

 

czy ktoś tak robi doradzie

 

Za pomoc serdecznie dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak da sie :-) w wakacje uzywalem laptopa i 6610. Musisz miec sterowniki IrDA do 6610 (są na plytce zdaje sie) albo sciagnac z neta. Potem dajesz telefon z wlaczona irda w zasieg irdy laptopa i powinien ci go automatycznie wykryc. Potem robisz polaczenie dialup tak samo jak np tpsa, ale jako modem wybierasz 6610 IRda modem (albo cos w tym stylu) i numer chyba *99# (w plusie tak jest, nie wiem jak w innych sieciach) i to wszystko. Aha pamietaj ze strony www sa dosyc nafaszerowane danymi, wiec kontroluj ile danych odbierasz i wysylasz. GPRS jest super do gadu itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w necie sa sterowniki pod winde ktore sie instaluje i telefon jest wykrywalny wtedy jako modem wiem ze tak jest z 6210, 7110, 8310... moze Nokia Data Suite pomoze, mozliwe ze najnowsza wersia ma juz wbudowane jakies stery do obslugi gprsu na kompie. najlepiej zadzwon do biura obslugi klienta w twojej sieci i sie wszystkiego wypytaj czy jest taka mozliwosc urzywania gprsu na kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dołącze się do pytania wrobsipl ja mam nokie 7650 czy umnie jest taka możliowść ??? interesuje mnie to z powodu braku dostepu do internetu 24h/na dobe mam modem z Tpa SA na dodatek radiowy na który niechą załażyć ani SDi ani Neo a czytając sobie znalazłem takie cos http://konekt.onet.pl/satelita/jaktodziala.html wiem że to głupota ze i tak trza płacic TP sa za połazcenie ale jakby to zrobic przez komórke za darmo + sciagac przez satelite to by było super

 

Dzieki wszystkim za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...