Skocz do zawartości
Theriel

PORADNIK OŁWERKLOKERSA !!!

Rekomendowane odpowiedzi

przez pelna stabilnosc rozumiem to ze napiecia sa stabilne , proc czyli utrzymuje sie temp badz nieznacznie rosnie , nie zawiesza sie . mysle ze niezle ale za duzo podniosles napiecie. na tym napieciu powinienes spokojnie dojsc do 2,5 chociaz moze byc inaczej. probuj dalej ale narazie nie zwiekszaj napiecia.

aha i jest stabilny gdy przechodzi wszystkie testy tak jak 3dmarki, prime95 itd.

dobrze napisalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Co prawda ja nie mam northwooda, ale wydaje mi sie ze 3DMark2k1se nie jest dobrzym narzedziem jeseli chodzi o sprawdzanie stabilnosci CPU (GPU juz predzej). Po podkreceniu mojego biedaka na 1.9 test w 3dmarku przechodzi normalnie. Ale jak juz odpale np Warcraft III, to juz nie jest tak kolorowo = 1,5 min grania i zwis. Inne programy owszem, jednak co do 3dmarka to mam watpliwosci. Jezeli chodzi o temp, to jest tak jak ma byc. Ja kiedy sobie do was pisze mam az 48 stopni. No ale moj to Willamette... :x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wiec tak:

luźno dobiłem do 2,56GHz (z 2ghz) na +0,100V.... tylko mam pewien problem: przy odpalaniu 3d marka 2003 na teście dla cpu wywala mi z napisem:

"Reliable benchmarking cannot be completed because the 3DMark display window lost focus"

Myślałem, że przesadziłem z kręceniem, wiec wrociłem do 2,0 - no i nic to nie zmieniło.... błąd ten sam. W czym problem tkwi ? :/.

 

Z góry thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o rany... moim zdaniem przesadziles z napieciem , i to duzo.

northom nie potrzeba chyba takiego duzego napiecia. ale jesli chcesz sie go szybko pozbyc to nie ma sprawy , bo jak pewnie wiesz zbyt duze napiecie przeklada sie na skrocona zywotnosc [temperatura zreszta tez] .

btw podaj tempy w idle i stress?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...