Skocz do zawartości
Przemo

Eheim 1048 czy 1250

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie którą z tych pompek <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> do układu. Czy dokładać te 60 zł do 1200l/h czy 600l/h starczy do układu w którym ma być chłodzony na razie tylko procesor a w przyszłości ew NB i GPU (a może i zasiłka też) procek jak w podpisie. A może jakiś tańszy odpowiednik takiej klasy (pompka najlepiej niezatapialna) poradźcie

 

 

i proszę nie piszcie SZUKAJ

 

bloczek planuje coperfielda dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Eheima 1048 i spokojnie ciagnie 3 bloki:

wiercony na CPU

wiercony na GPU

frezowany na NB

 

Nie pamietam gdzie, ale czytalem (polskie) porownanie Eheima 1048 i 1250 z ktorego wynikalo, ze nie bylo w testowanym ukladzie prawie zadnej roznicy niedzy tymi pompkami. Na pewno zalezy to od skomplikowania ukladu, grubosci wezy i wielu innych, ale takie byly wnioski

 

Ja ze swojej 1048 jestem BARDZO zadowolony >>> power i cisza w jednym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy, ze ciagnie 3 bloki?

Aquael 250l/h tez niby bedzie dawal jakis przeplyw przy takim ukladzie co nie znaczy, ze bedzie to dobra pompka.

 

Im wiekszy przeplyw, tym wieksza wydajnosc. Zgadzam sie, ze EHIMy sa swietne, szkoda tylko, ze drgaja.

Ciagnie :arrow: w moim rozumieniu znaczy to tu tyle, ze najpierw mialem blok tylko na CPU, pozniej dolozylem na GPU, jeszcze pozniej na NB i nie zauwazylem duzej roznicy w sile strumienia przeplywajacej wody...

Te 600l/h Eheima jest czasem lepsze niz 1000l/h niejednego innego producenta.

 

A swojego Eheima cenie przede wszystkim za bezglosna prace - dobrze zamocowana pompka nie drga i jest bezglosna (tak jak u mnie) :idea:

 

Zobacz np to chociaz tu jest porownanie Eheima 1250 do PowerHead'a 802 - ale zawsze daje to jakis obraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...