Skocz do zawartości
Tomachock

Troche się boje pomocy!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam otwartą bude i athlonaxp 1700@2600+ jego temperatupa początkowa

wynosi ok. 38 stopni a po graniu ok. 53 stopnie bardzo mnie martwi moja temperatura procka moim zdaniem jest za wysoka chłodzi go falcon rock II mysle nad zakupem tego wiatraka http://allegro.pl/show_item.php?item=16368024 co o nim myślicie jak bym kupił dwa do budy i ją zamkną to o ile by mi temperatura procka spadła a morze źle załorzyłem

radiotaor ale nie chce mi sie wierzyć bo przeciesz na chama go na procka nie będe zakładał klips na socketa naskoczył w sam raz ale morzliwe że do procka nie dociska (jak to sprawdzić morze go dogiąć klipsa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zwiększałeś napięcie na procku :?: jeśli tak to nic dziwnego, że takie temperaturki masz...co masz na myśli pisząc temperatura początkowa :?: zaraz po wejściu do windowsa czy po jakimś czasie siedzenia w windowsie :?: ja na tak samo kręconym procku przy vcore = 1.75 mam jakieś 40 C w windowsie z otwartą budą i volcano7+ na low obrotach więc imho temperatury masz normalne jak na taki wentylator jak twój...

a gdzie sprawdzałeś temperaturki :?: jeśli jakimś progsem pod windowsem to mogą być przekłamane...sprawdź w biosie...a najlepiej za pomocą termometra :wink:

a tak nawiązując do tematu topicu to overclocking bez odrobiny strachu nie byłby tak przyjemny :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 stopnie?

Jeszcze nie jest tragicznie. Też mam falcon rocka i jestem zadowolony(z otwartą obudową mam 44C,ale nie cisne proca na max bo mam serie lipną). kolega mi radził walnąc w obudowie dodatkowy wiatrak który by dmuchał na cooler od proca i podobno murowane obniżenie temp o pare stopni. Jak będziesz miał poniżej 50 to już super temperatrka. Ale 53 też jest w porzo i sie tak strasznie nie przejmuj.Znam ludzi co i po 60 mają i żyją bezkompleksowo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 stopnie?

Jeszcze nie jest tragicznie. Też mam falcon rocka i jestem zadowolony(z otwartą obudową mam 44C,ale nie cisne proca na max bo mam serie lipną). kolega mi radził walnąc w obudowie dodatkowy wiatrak który by dmuchał na cooler od proca i podobno murowane obniżenie temp o pare stopni. Jak będziesz miał poniżej 50 to już super temperatrka. Ale 53 też jest w porzo i sie tak strasznie nie przejmuj.Znam ludzi co i po 60 mają i żyją bezkompleksowo:)

oki. więc widze że nie jest tak żle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) ja na jakimś "jamiconie" widzę 40 przy otwartej, 45 przy zamkniętej koło biurka i 50 stopni - pod biurkiem na półce :twisted: - ale i tak mam zamiar wrzucić jakiś wydajniejszy wiatrak - będzię jak mordę strzelił przy zmianie proca :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz napiecie bo ja bez żadnych modów maks 1.6(nasza płyta niestety tak ma) :((((( i mi sie grzeje na 52 w stresie. Sprzent ten co w podpisie :)

 

Pozdrawiam i nie pańkuj ja żyje bezstresowo ze swoimi 52 stopniami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz napiecie bo ja bez żadnych modów maks 1.6(nasza płyta niestety tak ma) :((((( i mi sie grzeje na 52 w stresie. Sprzent ten co w podpisie :)

 

Pozdrawiam i nie pańkuj ja żyje bezstresowo ze swoimi 52 stopniami :)

mój procek ma napięcie 1.7v ale pcalert pokazuje najczęściej 1.73

ma ktoś jeszcze jakieś spostrzeżenia opłaca sie kupić ten wiatrak na allegro i czy pomorze on zbić tem. procka jeżeli zamontuje go na budzie zaraz koło procka i tak żeby wdmuchiwał zimne powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede sie wypowiadał jakie to chlodzenie (bo zaraz bedzie ze sciemniam klame, itp itd) ale zapewniam ze jest juz po 4 modyfikacjach. zaczynalem od CPC :) :) :) i 6mm wezykow po przez 8mm i 10mm dzis jestem posiadaczem wc z 12mm wezykami (i tyle raczej starczy choc mysle nad 16) i pompy 1500l/h. I ZAPEWNIAM ZE BLOKU NIE ZMIENIAŁEM 8) ale troszke go zmodyfikowałem !!! :twisted: :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...