Skocz do zawartości
pablo163

Temat przeznaczony tylko i wyłącznie dla ludzi zw z HH!!!

Rekomendowane odpowiedzi

slucham tez polskiego rapu (...) Tedzika paresłów

:twisted: chyba polskiego popu

 

 

grammatiku (...)Wiesz ja wole sluchac o wesolych rzeczach niz o smetnych

od kiedy texty eldoki są wesołe co?? :o

 

daj spokój... Jestes naprawde Yoł i w ogóle super trendy cool ziomalka pewno ksywke(od 2 miesiecy) masz mezojka albo noelka ,bo tak teraz modnie tak sie nazywac... Moda minie a sezonowa zajawka ci sie skonczy zobatrzysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slucham tez polskiego rapu (...) Tedzika paresłów

:twisted: chyba polskiego popu

 

 

grammatiku (...)Wiesz ja wole sluchac o wesolych rzeczach niz o smetnych

od kiedy texty eldoki są wesołe co?? :o

 

daj spokój... Jestes naprawde Yoł i w ogóle super trendy cool ziomalka pewno ksywke(od 2 miesiecy) masz mezojka albo noelka ,bo tak teraz modnie tak sie nazywac... Moda minie a sezonowa zajawka ci sie skonczy zobatrzysz...

Jesli dla Ciebie Sistars to pop to naprawde musisz byc uposledzony muzycznie. Chyba nie slyszales nic o muzyce soul Zastanow sie jak bedziesz mial cos napisac. A co do grammatik to wymienilam go na jednej z ostatniej pozycji, cenie tylko Eldo za swoista liryczna wrazliwosc.

 

Dla Ciebie to moge byc nawet pejka albo mezojka a i tak ci co mnie znaja to wiedza jaka jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yh yh

temat ma bardzo szeroki horyzont ;P

hip hopu slucham od 2 lat (moze to malo, ale nie liczy sie ilosc, wazniejsza jest jakosc). Zacząłem od PFK i dalej uwazam ze nie ma lepszego utworu niz CHWILE ULOTNE... a komercja niech jest, sorry ale jak wybyscie robili to dobrze to tez chcielibyscie miec z tego kase na chleb, dziwki i inne rzeczy. Ja nie wybieram wykonawców wg kryterium komercha-delete niekomercha-gut ;P bleeeeeeee mam to gdzies czy to komercha wazne zeby mi to sie podobalo ;P dlatego nigdy sie nie pogodzicie czy tede jest fajny bo to ZALEŻY OD GUSTU, mi osobiscie podobały sie albumy: PFK, MO.RWA, TEDE (ale tylko HAJS HAJS HAJS), O.S.T.R, WWO, HST(ten to normalnie mastah) oraz paru innych których teraz nie wymienie bo mam łeb przegrzany po 2 nocach imprezowych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys bylem troche wkrecony w kulture hh. teraz troche mniej. zaczynalem od krs'a. faktem jest to o czym juz mowiliscie, jakos ostanio nie slyszalem nic z usa co by mi sie spodobalo (moze tez dla tego ze nie mam tyle czasu - praca, studia). ale przez te kilka lat zgromadzilem troszek muzyki na dysku (26giga - 95% rap) i jakos zyje ;]

 

ostanio pojawia sie u mnie coraz wiecej francukiej muzyki, klimaty takie jak Akhenaton, Saian Supa Crew, NTM, czy IAM.

 

zerknalem na liste wunata i sadze ze moze mi troszke pomoze, bo znajac troche killarmy, sunz of man, black knightow, azada i oczywiscie killah priesta, ktory jest genialny - mysle ze warno obczaic reszte.

 

od siebie dodam tam jeszcze gravediggaz.

moim zdaniem fajny klimat maja plytki

 

B Real - Psycho Realm i dj muggs - soul assassins (ale czesc 1sza).

 

co do reszty czego slucham - szkoda miejsca na wymienianie...

dziwne tylko ze nikt tez nie wymienil de la soul czy public enemy.

 

na razie nie zabiore glosu w dyskuji nt polskiego rapu, bo ta wypowiedz wymagala by dluzszego rozwazenia jak ubrac w slowa to o co mi chodzi, a teraz ide na bro z kolesiami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yh yh 

temat ma bardzo szeroki horyzont ;P 

hip hopu slucham od 2 lat (moze to malo, ale nie liczy sie ilosc, wazniejsza jest jakosc). Zacząłem od PFK i dalej uwazam ze nie ma lepszego utworu niz CHWILE ULOTNE...  a komercja niech jest, sorry ale jak wybyscie robili to dobrze to tez chcielibyscie miec z tego kase na chleb, dziwki i inne rzeczy. Ja nie wybieram wykonawców wg kryterium komercha-delete niekomercha-gut ;P bleeeeeeee mam to gdzies czy to komercha wazne zeby mi to sie podobalo ;P dlatego nigdy sie nie pogodzicie czy tede jest fajny bo to ZALEŻY OD GUSTU, mi osobiscie podobały sie albumy: PFK, MO.RWA, TEDE (ale tylko HAJS HAJS HAJS), O.S.T.R, WWO, HST(ten to normalnie mastah) oraz paru innych których teraz nie wymienie bo mam łeb przegrzany po 2 nocach imprezowych :P

NIe kazdy wydaje kase na "dziwki"itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moje 3 grosze : ( w 100% popieram to co powiedziala Weronica )

Jezeli chodzi o komercje:

Hehe, jakbyscie chcieli sluchac tylko niekomercyjnego rapu to musielibyscie sie wszyscy przerzucic na nielegal ( wiekszosc z was niemialoby do nich dostepu) ,bo gdyby raperzy niechciceli robic hh dla pieniedzy to by wszyscy wydawali nielegale . Tak wogule to nikt z was nigdy niechcialby zarabiac pieniedzy na czyms co kocha robic ?

 

"Ja to Ja" PFK , Fokus ,

" (...)Robie to bo to Kocham , to

nikomu nie szkodzi , Robie to bo chce to robic i wiem ze to mi

wychodzi, CHCE i robie cała reszta mnie nie obchodzi(..) "

 

PS.Co do pieniedzy to w porownaniu z tym co w stanach reperzy zaarbiaja to zarobki polskich raperow sa niczym.

 

Co do tego ze mowicie o TDFie(Tede):

On w odroznieniu od innych totalnych andergrandowcow nie ukrywa tego ze robi hh dla pieniedzy , przyczym jego piosenki wcale nie sa bez przekazu ( Jesli Jelen nie slyszysz zadnego przekazu w jego piosenkach , to albo jestes nie kumaty , albo nie chcesz slyszec).Jedyny totalnie komercyjny rap dla pieniedzy to robi Borixon , jednak jak pewnie zauwazyliscie Tede nie nagral zadnej piosenki na jego plyte( Hardcorowa KOMERCJA). Osobiscie uwazam Tedego za jednego z inteligentniejszych

hiphopowcow w polsce.

 

 

Do jelenia:

 

Muahaha niewiem kiedy Ostr( najlepszy freestylowiec w polsce Lizal dupe Tedemu i na

jakiej podstawie mowisz to ???

W jaki sposob lizal mu dupe na Kodexie ???

 

LOL zarzucasz Weronice ze zaczela sluchac rapu jak przyszla na to moda , a

z tego co mowisz nie wydaje mi sie ze dlugo sluchasz rapu bo wymieniasz tylko WWO

o ktorym dopiero niedawno zrobilo sie glosno ...

I Weronica w przeciwienstwie do ciebie wie o czym mowi ...

 

Moze i WSZ juz nie freestyluje tak dobrze ale swojego czasu byl najlepszyw polsce

, ty o tym niewiesz bo pewnie jeszcze nie sluchales wtedy rapu ...

 

CO do TEMATU to moim zdaniem w Polsce RAP wrecz rozkwita... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm.

Witam :)

 

Niewiem od czego zaczac wiec zaczne moze od Jelenia :P.

Jelen: Zazenowales mnie w bardzo wielu fragmentach swoich wypowiedzi, jak jestes sfrustrowany to wyzej sie gdzie indziej, a nie bedziesz ujadal na forum.

Jelen:"Tak jak mówiłem Hip Hop polski stał sie rapem." - ROFLMAO - o co ci chodzi czlowieku ? Masz pojecie o czym piszesz?

 

pfft -_-

 

Rap to muzyka Hip Hopu. Nie mozna powiedziec: 'Slucham hiphopu'.

 

Przypieprzyles sie do Weronici z tekstami, ze jest typowa 'hiphopowa' małolata w szerokich spodniach, ktora lansuje sie na nowo poznanym modnym stylu, rofl, masz problem z analiza tekstu. Kiedy zaczalem czytac jej wypowiedz od razy zauwazylem ze wcale nie obnosi sie ze jest taka 'super menciu okej kul hiphopowa', po prostu wie o czym mowi, mowi z dystansem, z inteligencja, i przedewszystkim NIE UJADA, jak Ty.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, no to teraz moze o... komercji :).

 

Wszystko co mozesz kupic w Empiku to komercja. Te same PLN-y bierze WWO i Tede. Nie ma znaczenia, jaka tresc. Mozesz sluchac Zip Składu, który od 10 płyt nawija o tych samych uniwersalnych wartosciach, w Biblii zawartych :P. Zawsze brali hajs.

 

A jezeli nie pasuje wam odmienny styl od typowego 'blokowca', to po prostu sie ograniczacie :P. Ciesze sie ze na polskiej scenie mozna rozpoznac rowniez inne style. Inaczej wialoby po prostu nuda ;).

 

Ostatnio tez bardzo rozsmiesza mnie wytwornia Prosto. ZIP-y mysla ze jak skolowali sobie studio nagraniowe to moga wypuszczac na rynek plytowy wszystko co im sie spodoba(WNB < rotfl). Pozatym, ktos juz ladnie napisal, ze Sokol uwaza sie za wielkiego inteligenta, a w rzeczywistosci jest prosty. Reszta ZIP skladu to jeszcze gorsze mlokosy, przeczytajcie wywiady, logi z chatow, nie potrafia zlozyc zdania, pfft -_-.

 

Jak Cezary Ciszewski robil reportaz ze Studia Prosto, mozna bylo zaobserwowac wybitnie inteligentne wypowiedzi chocby Fu. Nie cytuje, nie pamietam dokladnie, slowo w slowo, przecinek w przecinek.

 

Cezary Ciszewski(do Fu): Fu, jak myslisz co jest duchem Prosto?

Fu: Duchem ZipSkladu, eeee eeee... jestem ja, pono, sokol...itd, i my jestesmy wlasnie duszkami Prosto.

 

Fu nie potrafil sie nawet zorientowaz ze chodzilo o ambitniejsza odpowiedz, no ale coz...

 

Haha, mialo byc o komercji a wyszlo o zipach :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo all real players!

Chciałem napiasc tu kulturalną wypowiedź ale po tym co napisał Jelen trudno o zachowanie spokoju. Sądząc po twoich wypowiedziach to nie masz za grosz pojęcia o kulturze hip-hop. Matole jeden jak HipHop Polski stał się rapem.Wiesz oszołomie co to jest hiphop?Hip-hop od zawsze stanowili Mc's,Dj's,Bboys & Writers,w Polsce także.Naprawde nie rozumiem jak mam odebrać tą wypowiedź.Rap to tylko część kultury hiphopowej.A fakt że w Polsce media zainteresowane są tylko rapem nie znaczy że pozostałe elementy się u nas zatraciły.Bboye,Writerzy i Dje- ci prawdziwi po prostu srają na to żę rap hula w mediach,po prostu robią swoje bo to kochają.Może hiphop dla ciebie stał się w Polsce rapem, bo nie masz pojęcia o tym co sie dzieje naprawdę a hiphop poznajesz z VIVY i z MTV.

End of the lesson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec jst tak przczytalem 6 czy 7 postow z pierwszej strony - i powiem wam ze smieszni jestescie - tak naprawde wszystko sie komercjalizuje ale nie az tak zeby o tym jeczec - to ze np tede zjechal na psy jest oczywiste ale nie poto aby o tym dyskutowac na forum tweaka nawet na osle :) - pozatym moge wam powiedziec ze kazdy nawet najbardziej hardkorowy tworca hh gdy dostanie pieniazki grubsze zacznie robic hlam i zostanie okrzykniety komercja roku!!!!!!(z hlamem to tak nie dokonca :) ) (tak naprawde w polsce nie ma mowy o prawdziwej komercji... :0 bo to nie francja czy usa :) )Ja tam nie slucham wielu nowych kawalkow bo sa po prostu kiepskie wole wlaczyc sobie stare kawalki N.A.S'a Gramatika czy dj'a 600v - i sie delektowac a nie sluchac jakichs gowien - z hh zaczalem 5lat tamu - moze to banalne ale mialem wtedy 12 lat!!!! ale i tak do dzis uwazam ze hh z tamtych lat byl najlepszy i puki co nie bedzie lepiej (znaczy bedzie za rok kiedy fala odejdzie i 50 procent osob wypowiadaacych sie w tym watku powroci do techno lub przesiadzie sie na jakis haus lub cos jeszcze innego)

Dla mnie najlepszymi na swiecie kawalkami sa te z ktorymi wiaza sie wspomnienia:

Syndykat - Czego pragne

Pwrd - O 180stopni obrot

Onar - Jeden strzal....

i wiele wiele innych...

Radze wam ten topic przeksztalcic w wasze hstorie hh a nie dyskusje o komercji ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Talib Kweli. Mos Def, Styles P, Jeru The Damaja, Spice 1. Warren G, E-40, Nate Dogg, Das EFX, The Roots, Jay-z, Bone Thugs, DMX, Eve, Salt 'N' Peper, Da Brat, Redman, Krs ONE...

 

jeszcze zapomnialam z polskiego bardzo lubie OBOZ TA. 

 

co do komercji to pablo nic na to nie poradzisz... 

posluchaj Obozu Ta fajny sklad.

EJ no wszystko pięknie ładnie ale gdzie jest 2pac !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wg mnie to był genialny człowiek !!!!!!!!!!!!! , należałoby troche przynajmniej o nim wspomnieć .........

 

Co do Polskiego HH to schodzi to wszystko na psy :((((( Tede był fajny do wydania HAJS,HAJS,HAJS....... Dał ciała , że lepiej nie gadać :(

Za O.S.T.R'a trzymam kciuki - koleś to ma talent , mam nadzieje że sie nie zkomrecjonalizuje "w moich oczach" Lubie też Pezeta -dobre ma teksty a i podkłady nienajgorsze . Ogólnie słucham coraz mniej Polskiego HH , ze wzgledu na to że nic ciekawego ostatnio nie wyszło . Wracam teraz do muzyki której słuchałem przed HH , przykłady : Chris Liebeng ,DJ rush ........

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO niewazne od kiedy sie zaczelo sluchac rapu , bo nawet jesli ktos niedawno zaczol go sluchac i wie o co w nim chodzi jest OK , i vice versa ktos kto od dawna slucha rapu moze do dzis niewiedziec OCB...

 

BTW :P , Pierwsza piosenki rapowe jaki uslyszalem to bylo utwory Wzgorza Ya-Pa-3 ( pierwsza plyta , we fragmentach ) i Liroy , lecz na serio zaczelem sluchac rapu gdy uslyszalem PFK - Kinematografie ( Imo najbardziej wartosciowa plyta rapowa w polsce w 100%) i dalej jakos sie to potoczylo ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawracajac do tematu czy ktos moze mi podac jakis artystow co tworza tylko i wylacznie pozytywny HH.

plizzz

z gory thx

mos def, black eyed peas i dalej nie chce mi sie myslec ;) a tak BTW podaj definicje "pozytywnego hip-hopu" to latwiej bedzie odpowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawracajac do tematu czy ktos moze mi podac jakis artystow co tworza tylko i wylacznie pozytywny HH.

plizzz

z gory thx

mos def, black eyed peas i dalej nie chce mi sie myslec ;) a tak BTW podaj definicje "pozytywnego hip-hopu" to latwiej bedzie odpowiedziec.
Pozytywny hh nie mowi o tym jak jest zle , tylko o tym ze zawsze moze byc lepiej wiec nie ma potrzeby spiewac o tym ze jest zle. Polski bym wolal .bardzo malo jest takich wykonawcow ale moze ktos bedzie wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawracajac do tematu czy ktos moze mi podac jakis artystow co tworza tylko i wylacznie pozytywny HH.

plizzz

z gory thx

mos def, black eyed peas i dalej nie chce mi sie myslec ;) a tak BTW podaj definicje "pozytywnego hip-hopu" to latwiej bedzie odpowiedziec.
Pozytywny hh nie mowi o tym jak jest zle , tylko o tym ze zawsze moze byc lepiej wiec nie ma potrzeby spiewac o tym ze jest zle. Polski bym wolal .bardzo malo jest takich wykonawcow ale moze ktos bedzie wiedzial
Think Adelic to polski zespół i śpiewają po polsku =].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm.

Witam :)

 

Niewiem od czego zaczac wiec zaczne moze od Jelenia :P.

Jelen: Zazenowales mnie w bardzo wielu fragmentach swoich wypowiedzi, jak jestes sfrustrowany to wyzej sie gdzie indziej, a nie bedziesz ujadal na forum. 

Jelen:"Tak jak mówiłem Hip Hop polski stał sie rapem." - ROFLMAO - o co ci chodzi czlowieku ? Masz pojecie o czym piszesz?

 

pfft -_-

 

Rap to muzyka Hip Hopu. Nie mozna powiedziec: 'Slucham hiphopu'.

 

Przypieprzyles sie do Weronici z tekstami, ze jest typowa 'hiphopowa' małolata w szerokich spodniach, ktora lansuje sie na nowo poznanym modnym stylu, rofl, masz problem z analiza tekstu. Kiedy zaczalem czytac jej wypowiedz od razy zauwazylem ze wcale nie obnosi sie ze jest taka 'super menciu okej kul hiphopowa', po prostu wie o czym mowi, mowi z dystansem, z inteligencja, i przedewszystkim NIE UJADA, jak Ty.[/b]

Yo dzieki za poparcie :P Choc za bardzo nie zalezy mi zeby przekonywac Jelenia co do moich pogladow. Tak wiec mysle ze najlepiej bedzie jak bedziemy ignorowac jego wypowiedzi.

 

A tak btw to napiszcie jakie kawalki rapowe sprawily ze zafascynowala was ta muzyka.

pozdrawiam:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw to napiszcie jakie kawalki rapowe sprawily ze zafascynowala was ta muzyka.

pozdrawiam:):):)

U mnie zaczelo sie od albomow Thug Life i Nas'a It wuz written. Poozniej Mac mall, mc eiht, cmw, Yukmouth, Ałtlołs, Tech n9ne, Bone Thugs itp...

 

...2pac i tak byl najlepszy i nic na to nie poradzicie :P

 

pis ałt doggs n' biczys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...