Skocz do zawartości
losloboss

[b]GigaByte GA-7N400 Pro2 - Problemy z chłodzeniem Barton 2

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio płytkę GA-7N400 Pro2, Barton2500, Kingston 512MB 400MHz CL2 oraz CoolerMaster'a CP57151B (większy od tego coolera co dostaniemy w opcji BOX)-około 2500obr/min.

 

Płyta wskazuje mi 60 stopni C. Nie wiem czy to błąd, czy coś innego.

Wymieniłem procek i nadal to samo.

 

POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam bartona mojego ustawionego na 200x11, a chlodzi go coolermaster x-dream hac-v81 i mam okolo 40*C w biosie, a plyte gl. taka jak ty (oprocz tej gigabitowej karty sieciowej ;) ). Ze mialem problem z temperatura, ale to wina biosu, sproboj zrobic update do najnowszego, lub ew. jak masz najnowszy to ustaw fabryczny bios, powinno pomoc - mi pomoglo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pozostanę przy chłodzeniu za pomocą powietrza, to zdejmę z radjatora wentylator (chodzi o CPU) i zamontuję nawiew z zewnątrz obudowy. są niezłe wentylatory (średnica 125mm)o przepustowości nawet 200 litrów sześciennych na godzinę, zasilanie 230V [zmienny] przy 47dB wystarczy zmniejszyc o połowę obroty i jest cicho(100l3h).

przeciętnie wentylator o średnicy 80mm ma przepływ 20l3h. spora różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tą samą sytuację. tyle że tutaj chodzi o sposób odczytu temp przez płytę. cyt AMD "Pańska płyta odczytuje najprawdopodobniej temperaturę z diody procesora - w takim wypadku max dopuszczalny poziom to 85-90 C." koniec cytatu to powinno wszystko wyjaśniać. Cooler masz OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Dałem sobie spokój na kilka dni, z PCtem - piszę programik.

Ale jak skończe coś napewno wymienię lub dodam, po to aby było ciszej ichłodniej.

Obok tego PCta mam drugi z PIII 1300 (serwerek) - jest wogóle niesłyszalny. I właśnie tego mi brakuje.

Pozdrawiam,

PS: właśnie pije piwko z miodem i goździkami - grzane. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...