Skocz do zawartości
TwiN

Kolumny, wzmacniacze, CD - wszystko o audio

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ale po co się tak sprzeczać wszystko zależy od grubości portfela i od tego, na co się chce tą kase wyłożyc ja osobiście kase ładuję w samochód(ale nie w car audio) ale nie o tym chciałem. Jak tak czytam wasze posty to dochodzę do wniosku ze nigdy jeszcze nie miałem prawdziwego audio w domq (no pomijam wieże (kiepska w sumie) i głośniki od kompa :lol: ). Tak wiec z początkiem stycznia chciałbym sobie cos sprawić. Jeżeli chodzi o kolumny to wybór zawężę do M1 M2 i koda 702 (mam mały pokoik ok 15m^2 wiec pewnie monitorki wybiorę, ale o tym zdecyduje przy odsłuchu o ile moje ucho jest wstanie usłyszeć różnice :P ). Mam natomiast problem z wyborem wzmacniacza. Na wzmacniacz zostanie mi około 200- 300 zł, czyli co tu dużo mówić mało. Na alegro znalazłem kenwooda (gdzieś czytałem ze starte są całkiem dobre może tu u was nawet :P ) TECHNICS YAMAHE DENONA ale nie wiem czy w tych kategoriach cenowych miedzy nimi jest jaka kolwiek słyszalna dla nie wprawionego ucha różnica i czy w ogóle opałaca się kupić taki wzmacniacz może lepiej zaczekać troszkę dłużej i kupić lepsza konstrukcje choć z drugiej strony chciałbym żeby to już na początku stycznia grało :) . Widzicie w sprawach audio jestem zielony wiec proszę was o rade :wink: Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

combain , dobrze ze napisales , ze W zasadzie nie masz swojego zdania tylko piszesz to co twoj tata mowi. A swoja droga widac ze troche mimo ze " na kasie nie spisz " To ci troche odwalilo. Udajesz takiego cwaniaka bo masz tatusia "audiofila" z grubym portfelem?

W dodatku takie idiotyczne teksty jesli chodzi o odroznianie plyty 1x i x8 oczywiscie ty pewnie uslyszysz ze x1 gra lepiej , otoz musze cie zasmucic ale zwyczajne nagrywarki _kompputerowe_ nei sa przystosowane do nagrywania plyt z taka predkoscia i nagrywajac plyte na x1 wystepuje zazwyczaj wiecej bledow niz nagrywajac na x8-16x bo taka jest optymalna(ponoc) predkosc nagrywqania , ale ja nei wiem bo ja takich rzeczy nie slysze. Podhchodze do tego zueplnie teoretycznie , bo czytalem artykuly , jak ktos sprawdzal bit-po-bicie plyty nagrywane z rozna predkoscia i wyniki byly bardzo zaskakujace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

combain , dobrze ze napisales , ze W zasadzie nie masz swojego zdania tylko piszesz to co twoj tata mowi. A swoja droga widac ze troche mimo ze " na kasie nie spisz " To ci troche odwalilo. Udajesz takiego cwaniaka bo masz tatusia "audiofila" z grubym portfelem?

Bynajmniej nie mam ani taty z grubym potfelem, ani nie udaje cwaniaka. Powiedzmy ze mam nieco ekscentryczne podejscie do jakosci dzwieku.

 

Co do pytania Seth8'a . Faktycznie w tej klasie cenowej nie masz co szukac tenchicsa, bo to juz umarlaki w stanie smierci technicznej po tyle chodza, ALE zawsze mozna wypatrzeć cos dobrego, ja w ten sposob mam wzmacniaczyk do kompa za zadne pieniądze-Thomson PA 3511T- w stanie idealnym, jak na taki staroc gra swietnie i w zupelnosci sie nadaje zamiast pierdziawek, no ale jakby wlaczyc plyte to po jakims czasie moze nam doskwierac.

 

Podrzuc jakies linki, a my tu wyrazimy swoje opinie, zeby ci pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie wzmacnacz teraz potrzebuje taki zeby gral cudow sie nie spodziewam jak bardzoi bedzie mi przeszkadzal dzwiek to sie dokupi cos lepszego nie ma problemu ale puki co chcialbym zlozyc jak najtanszy zestawik :wink: a oto linki

 

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=37814124 DENON PMA 520 + CD

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=38111655 TECHNICS Model SA-GX100

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=37755818 EAGLE jakis orzelek dziwne urzadzenie ale wrzuce :P

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=37761663 GRUNDIG

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=37873588 PIONEER

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=37633907 YAMAHA

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=37639458 MITSHUBISHI

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=37962260 SANSUI

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=37909834 TECHNICS

 

Moze narazie tyle sek w tym ze kase bede mial na to dopiero 2 stycznia a na allegoro wiadomo dzis jest wzmak jutro go nie ma :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych staruszkow do Kody najlepiej podpasi chyba ten Denon, ale cd potraktuj jako gadzet:p

 

 

edit: co do tych monitorow 7, przyszedl ten znajomy oddac plyty kolo 19 stej , wspomnialem o tej sprawie przy tacie i co sie okazuje-moj ojczulek ma inne zdanie, uwaza je za dobry wybor/cena jakosc (chociaz czytal renenzje amerykanow i v4 zebral duzo gorsze opinie od v2, ale jak sam powiedzial dopoki nie poslucha to sie nie dowie, i jesli są na poziomie v2 to sa bardzo kuszaca propozycja:p) panowie troche sie poklocili o te glosniki xD, ale mnie jakos do nich nie ciągnie....za 2.5 k wolalbym cos z B&W.

 

pytanie z nieco innej beczeki- znalazlem na strychu Unitry ZgC 50-80-44..ale! okazalo sie ze pasuja do nich 20stki 80w tonsila( juz chodzily w innej konstrukcji), na gumie-bardzo dobre glosniki niskotonowe po 125zł! wiec wywalilem pianke i z braku wolnego czasu dolutowalem te. Graja calkiem przyjemnie musze powidziec! Nie spodziewalem sie tego po czyms tak starym, tzn podlaczylem je nie przez oryginalne kable, tylko przez te do ktorych telewizyjne b&w są podpiete. Ile to moze byc warte?-tzn ZgC 50-80-44 same, na gieldzie powinno sie cos znalezc bo bycmoze mamie wstawilbym do pokoju takie cus+ jakis stary martantz i np yamaha tx680rds ktora stoi chyba od 5 lat i sie kurzy gdzies szafie co sądzicie o tym pomysle?

 

hmm wazna sprawa -kto mial do czynienia z electra 926? wysoko ocenione glosniki, ktore bycmoze bym nabyl ale podejzane wydaje sie ze tyle osob je sprzedaje ostatnio-natknalem sie na 4 rozne ogloszenia...cos z nimi nie tak? przegladam cala siec i nie moge sie na nic natknac. Moze to dlatego ze ludzie kupuja je do zbyt malych pomieszczen... ogolnie rzecz biorąc szukam czegos odpowiedniego do nada c372, o ile tata sobie nie kupi jakiegos krelika zeby koty mialy na czym spac:p chociaz ten NAD tez sie solidnie grzeje bo ma strasznie mala obudowe od tego przedwzmacniacza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: combain

Pitt nie obrazaj sie

Ja się wcale nie obrażam. Forum (jak nazwa wskazuje) jest od dyskutowania - więc jeśli tylko jest ona rzeczowa to jak najbardziej jestem za.

 

, ja poprostu mam nieco inne podejscie, i z doswiadczenia wiem(chociaz mam 15 lat) jak powinno sie ustawiac glosniki, rowniez te do kina domowego, z niejednym sprzetem mialem juz do czynienia, skoro nie dudnilo to tylko sie cieszyc i pogratulowac ...

...Poprostu jak przeczytalem parametry tych glosnikow w sieci to uznalem ze powinny byc ciut dalej oddalone od siebie, zeby uzyskac dobry dzwiek...

No wyobraź sobie iż moje rozstawienie to nie zwykły totolotek - po prostu takie rozmieszczenie mi najbardziej przypasowało dzwiękowo i "logistycznie" - więc tak zostało. Wnioskujesz o położeniu kolumn na podstawie podanych parametrów - hmm - no przyznam że to ciekawa koncepcja. Ja jakoś jednak wolę sprawdzać to metodą prób i błędów.

 

...chociaz rozstawlbmym przednie  nieco szerzej( nie zapominajmy ze dzwiek dochodzi do nas z raczej z boku niz z przodu i tak 60* od ucha  byloby ok) tylnie sa w porzadku, chociaz powinny sie znalezc jakis metr za fotelem. Od razu czuc roznice wtedy.

Jak już pisałem ustawienie przednich pasuje mi jak najbardziej (powiedziałbym nawet iż przy większym rozsunięciu stereofonia była trochę sztuczna) - a że dźwięk dochodzi również z boku - hmm - no oczywiście - ale w przypadku choćby M7 ich promieniowanie jest na tyle szerokie iż naprawdę nie ma z tym problemu.

Tylne są ponad metr za fotelami - to tylko na zdjęciu fotele są tak odsunięte - więc faktycznie - lekko to wprowadza w błąd.

 

No i jeszcze jedna sprawa, przod powinien byc na jakis standach  tak aby glosnik byl na wysokosci naszej glowy -wtedy dzwiek dochodzi najelpiej. Ja wiem ja wiem, producent  mowil inaczej itp, ale wystaczy posluchac jak to brzmi. Nie obrazaj sie zaraz czy cos, kazdy kto pisze taki artykulik powinien byc przygotowany na krytyke, mnie ludzie nie raz objechali za recenzje płyt :D  

No tego akurat zupełnie nie rozumiem - po pierwsze wyglądało by to trochę komicznie (podłogówka + jakieś stendy - hmm) - a po drugie przecież jak usiądę w fotelu to ta wysokość jest dokładnie taka. Może oceniasz po wzroście pani Dydek, ale ja jednak pozostaję w sferze zwyczajnych 182 cm :).

A to co podaje producent to już inna bajka - powiedzmy że traktuję to jak instrukcje obsługi łyżki do butów. W sprawie krytyki juz powiedziałem na wstępie.

 

A co do tego kowalskiego to przecez nie bylo skierowane do ciebie- chodzilo o to ze te kolumny skierowane są na rynek masowy, czyli przeznaczone dla zwyklych szarych ludzi ktorzy nie sluchaja nalogowo muzyki, bo kos kto w tym siedzi na dobre kupuje juz sprzet z nieco wyzszej polki, ja nie mowie ze ten jest zly no ale  typowy dla przecietniakow.

Niech będzie że masowy i dla przeciętniaków - no jakoś z tym będę żył :P . Życzyłbym by taka przeciętność zagościła faktycznie w domach tych Kowalskich.

 

w zasadzie prosze nie traktowac tego co pisze na powaznie bo mam wrodzona niechęc do bassreflex'ow i zjade kazdy glosnik tego typu, a tu sie powstrzymalem.

Bass-reflex to nie głośnik !!!. Rozumiem, że pomyliło się z kolumną.

 

No i waga nie za duza ale to w sumie monitory do kinda domowego nie do odsluchu. To ze kosztuja 2599 zl to rozboj w bialy dzien. nikt normalny nie kupuje glosnikow po cenie dystrybutora, ja wole nabyc cos z salonu odslychowego, wyprzedazy sklepu czy uzywane przez audiofila ktoremu nie podeszla do konca barwa dzwieku...mozna wtedy dostac cos juz naprawde high-end za smieszcze pieniadze.

Monitory ? - nie wiem o czym już teraz piszesz. Monitor to dla mnie kolumna podstawkowa - zwykły paradoks iż Paradigm nazwał tak całą serię w ten sposób.

Nie kupiłem ich akurat za w/w cenę tylko taniej - i podawałem wcześniej osobę która się tym zajmuje. W salonie odsłuchowym widnieje właśnie cena 2599 (przeceniona z magicznej 2899 :o ). A używanych przez audiofila pewnie bym nie dostał - bo w końcu kto kupuje takie przeciętniaki ? :P .

 

... o ile tata sobie nie kupi jakiegos krelika zeby koty mialy na czym spac:p

Ahh.. ta skromność. Pozdrów Tatę.

 

Przede wszystkim to te glosniki stracily u mnie juz na wstepie za plastikowe nozki, brzydkie wykonczenie i zaskakujaca mala wagę jak na takie rozmiary( grubosc scianek i rozmiar magnesow mozna sobie wyobrazic). Prosze jak komus sie podobaja i ma takie a nie inne wymagania to juz jego sprawa. Powiedzmy ze ja wole brzmienie nieco lepszych zestawow

No to dałeś czadu. Zdecydowanie te plastikowe nóżki teraz będą mnie prześladować po nocach :). Sam napisałeś iż to sprzęt dla plebsu - i co - teraz oczekujesz magnesów jak w KEF-ach Maidstone i stolarki Sonus fabera. No sorry - ale to zrozumiałe iż w tym przedziale cenowym idzie się na kompromis i bynajmniej ten osiągnięty w Paradigmach jest do zaakceptowania.

 

I nie zgrywaj takiego snoba-ważniaka który kręci nosem na wszystko co nie dostało wyróżnienia np. w HiFi i muzyce i nie kosztuje >10k zł. Jak przestaniesz być na garnuszku rodziców i sam sobie na wszystko zapracujesz to możemy porozmawiać.

 

PS. Nie traktuj mojego posta jako jakiejś zaczepki. Nie chowam urazy - po prostu czasem dokładam co nieco ironii do moich wypowiedzi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitory -chodzilo mi o nazwe pardigimow, akurat nie zawsze chce mi sie pisac monitor 7 v4. Fakt czasem mowie glosnik zamiast kolumna i tak mi chyba juz zostanie....moj bład.... alez zupelnie nie biore sobie do siebie twoich wypowiedzi, nie traktuje jako zaczepki, bo ja przeciez do ciebie nic nie mam, wlasciwie to inni panowie troche namieszali, ironia dobra rzecz zwlaszcza ze ja czasem wygaduje glupoty( jestem tego swiadom ale najpierw pisze, potem mysle, pora zmienic zasade), nie jestem rozpieszczany przez rodzicow, robie swoje interesy, i musze zaciagac dlugi u taty zeby sobie cos kupic a potem to splacac, ale fakt, moj ojciec jest gotow sprzedac kolejne mieszkanie zeby miec wymarzony sprzęt. Jednak na razie ma na oku przyziemny sprzęt NAD c372- ja tez taki chce:p, a lepsze kolumny do tego bo ten wzmacniacz jest w stanie poruszyc nie jedne beczki, chociaz wyglada koszmarnie...no ale spokojnie moze konkurowac z tymi za 5K-polecam gorąco.

 

Co do standow- chodzilo mi raczej o male podstawki, ok.10 cm na ktorych mozna je umiescic, taki nizutkie, tlumiace drgania bo oprocz dywanu i zaslon to raczej gole sciany tam widzialem, i nie chce mi sie wierzyc ze drgan zadnych nie bylo, wyproboj-swietnie sie sprawuje taki wynalazek, mozna zrobic samemu(jak sie komus chce wypelniac to olowiem, z komorą olejową) albo poszukac w sklepach, gld chyba cos takiego robilo, a tym rozmieszczeniem tylnych foteli mnie w blad wprawiles, bo oddalajec je od tylnych kolumn jednoczesnie zwieksza sie kat miedzy sluchaczem a przednimi kolumnami i wtedy jest jak nalezy chociaz dla mnie i tak za blisko, bo jednak z recenzji mozna cos wyczytac, i jak sam mowisz maja spore promieniowanie . Co do samych kolumn to mam dosc walkowania tego tematu, wg mnie jest to przecietniak wlasciwie dziwiekowy o czym swiadcza oceny, ani to zle ani dobre chociaz v2 zbieraly bardziej pochlebne opinie, wg mnie tej cenie mozna znalezc cos lepszego, no i ten plastik..ale kolumny wcale nie dla plebsu, nie bede mowil jaki jest dochod mojej rodziny, ani nie chodzilo mi dokladnie o 1000zl-to taka przykladaowa srednia zarobkow, tak samo jak srednie sa te kolumny, ale moj tata maniakalny audiofil jest na TAK, w jego oczach sa to dobre kolumny( klotnia ojcec-syn) AMEN

 

Mial ktos stycznosc z Mlabami electra 926? bo dziwi mnie ze te kolumny tak czesto sie sprzedaja i nie wiem jaki jest powod, a chetnie bym je u siebie rozstawil, ludzie sprzedaja je po 8.5 tysiaca a przeciez nowe to niecale 15K- i dla tego warto przeglodowac pare miesiecy :D Ja rozumiem ze robia to bo wpychaja to do 20 metrowych pomieszczen a ten glosnik...yyy znowu KOLUMNY roznosza promieniowaniem takie pokoiki ( ja sam mecze sie na 11m2 na codzien, wiec muzyki w swoim pokoju nie mam jak sluchac) tak wiec jak widac ludzie sprzedaja tanio cos co im nie podeszlo, zwlaszcza lampy bo one sie szybciej zuzywaja, po roko potrafia tracic polowe wartosci... no ale widac sa ludzie dla ktorych wydanie 60k i sprzedanie za 30 to nie problem.

 

Druga sprawa -posiada ktos Thule IA60? Bo z opisow wynika ze jest nieco "przytłumiony", w tygodniu mam zamiar wybrac sie posluchac jak to gra i zamontowac do telewizora(wiekowy sony ktoremu kanal lewy padl..). Jest sens jechac i sluchac czy on rzeczywiscie taki niemrawy? Bo z recenzji nie mozna jednoznacznie wywnioskowac.

 

Trzy. W poprzednim poscie zadalem pytanie ile warte moga byc takie tonsile 50-8-44? Wystarczy niskotonowe pianki wywalic i ew zmienic sredniotonowca i zrobilbym mamie kolumny, skrzynki mozna przemalowac. Ja sadze ze para to ze 150 zl, nie wiecej, albo mozna jakies inne skrzynki ze sprawna zwrotnica podobne znalezc, jesli tak to jakie(podobne gabarytowo, zamkniete zeby nei dudnilo). me prosi o pomoc- nie jestem wszechwiedzacy, a temat o kolumnach i recenzji pitta uwazam za skonczony, bo jak to ladnie opisal moj kolega "p_i_e_r_d_o_l_i_l_i_s_c_i_e bez sensu, i ty i oni."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe skad ja zam takie cytaty i lapanie sie za slowka hehe na takim jednym forum ktorego mialem szczescie byc moderatorem bylo identycznie :) Wiec powiadasz ze do Kody najlepiej by pasowal Denon hmm z tym ze to o 90 zl wiecej niz mam ale to nie powinien byc problem tylko hmm po co mam placic za CD ktore pewnie bedzie jakoscia odtwarzania zblizone do CD romu w kompie jeszcze mi w oko wpadlo cos takiego

 

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=37941311 DENON PMA-757 z tym ze do konca aukcji jeden dzien wiec pewnie mi ucieknie ..

:arrow: http://allegro.pl/show_item.php?item=38311978 PIONEER SA-620

 

Hmm :? troche bez sensu sie zastanawiac kady pewnie zagra porownywalnie. I mam pytanie czy aby KODA 702 nie beda troszke za "mocne" do 15 M^2 bo nie powiem bardziej bym u siebie widzial podlogowki. Choc wszyscy strasznie zachwalaja te M2 nie tylko tu na innych forach tez. W salonie raczej nie uslysze czy te KODY beda sie u mnie dobrze sprawowac ( moge usiac od nich mniej wiecej 3m zapewniajac 1 m od sciany kolumnom o ile to ma znaczenie (wiece laik jestem :P) sorka ze ewentualne bledy i nie scislosci pozno juz troszke i zmeczony jestem pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm z tych wzmacniaczy to chyba jednak ten denon poprzedni-znam go ot co, i wiem jak gra-powinien sie dobrze sprawowac ... pytanie- a ile chcesz wydac na kolumny? bo rozumiem ze interesuje cie rynek mid-low end, ale dokladnie w jakim zakresie cenowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny KADA AV 702 F albo Tanony M2 chcialbym sie zmiesci ze wszystkim w 1000 zl wiem ze to sknerstwo do potegi ale w na mikolajak sprawilem prezencik komputerkowi i sie wyprulem z kasy ... a pozatym nie potrzebuje nie wiadomo czego. Poprostu chcialbym jakis leprzy sprzecik od kompruerwych pierdziakow i wiezy ktora jest jaka jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli kolumny za 7 stow powiadasz...do takiego pomieszczenia to moze jakies mniejsze na standach? sluchalem ostatnio jmlabow jakichs u kolegi w podobnym pokoiku,ale nie pamietam modelu wiem tyle ze to jakies chorusy byly, dal za nie cos 7.5 stowy a calkiem przyzwoite, chyba 40stki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Seth8

ile chcesz przeznaczyc na wzmak a ile na kolumny, na tannoyach m2 sie swiat nie konczy

 

edit: to tak polece ci paradigmy titany - 900zl stoja na stronce polpaka, ale przez znajomego P_i_t_ta mozesz kupic z 15% obnizka, czyli w 800zl bys sie zmiescil w kolumnach - a sa naprawde bardzo przyzwoite... powiem ze lepsze jak tannoye m2, mozesz jeszcze popolowac na missiony m71, eltaxy liberty 1+ albo monitor III

 

swoja droga kody av965s brzmia calkiem fajnie, jak na nowki za 550zl za pare wrecz rewelacyjnie >> www.polpak.com.pl <<

 

edit2: i gleboko zastanow sie nad tymi kodami av965s to bedziesz jeszcze 400zl mial na wzmaka - wyjdzie calkiem przyjemny w dobiorze zestawik

 

edit3:

to:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38205908

 

i to:

http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.php?show=av965

 

:arrow: combain

nad 372 - fajniutki... fajniutki... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wg mnie seth8 powinien zainwestowac w kolumny, bo wzmacniacz sie zawsze jakis znajdzie i jest to nieco tansza rzecz-wazne zeby ladnie brzmial i nie szumial, a dobre kolumny zrobia reszte. Ja bym troche dozbieral kaski bo np. za 1300 zl mozna miec juz dobre kolumny o klase wyzej, warto poszukac uzywanych, chociaz faktycznie rzadziej spotyka sie tego typu ogloszenia, bo sprzedaz taki kolumienek po 2 latach pracy staje sie malo oplacalna. Lepiej lepsze kolumny niz piec, ktory mozna latwiej zmienic.

 

A teraz pytanie odemnie, oplaca sie inwestowac w farelki 402 do pm7000? bo ktos zadal mi takie pytanie i nie trudno mi ocenic bo nie znam kompletnie tego marantza a nie pojde spac az mu nie odpowiem :?

 

 

edit.co do nada -wiadomo, jeszcze niedawno na oku byl jakis vincent ale te po wejsciu do unii podrozaly zbytnio, za to ten nadzik jest lakomym kąskiem, chociaz w srodku pusto, na zewnatrz brzydko a mocowanie kabli tez moglo byc lepsze-za to jaka jakość i moc otrzymujemy, przy tak niskiej (jak na jakosc) cenie. Ale stad tez potrzeba nowych glosnikow, wzmak na 80% zagosci w domu ale co do niego podpiac..kusza kolumny high-end po okazyjnych cenach ale co z tego skoro pomieszczenie to bodajze dokladnie 27m2..wiec niestety..electry 926 odpadaja.....906...moze...na forach audio nic madrego mi nie powiedzieli...moze tu ktos cos podsunie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam testów sprzętu kilku firm:

 

Maidstone, B&W, Sonus faber, takze czegośinnego - warunek: doskonała jakośc stolarki, o jakości muzycznej nie mówię bo to oczywiste)...

 

proszę o propozycję zestawu:

 

odtwarzacz CD,HDCD,SACD (znajdę coś co dobrze odtwarza i CD i SACD?); (6-8 tys. PLN)

odtwarzacz DVDaudio; (6-8 tys. PLN)

 

niewidziałem nigdy sprzetu który dobrze odtwarzałby wszystkie standardy na raz :)

 

wzmacniacz stereo (lub dual mono) ewentualnie nawet obsługujacy dżwięk 5,1 jesli jest porównywalny do stereo co do jakości dżwięku (moze kiedyś dołożę kolejne kolumny) na razie wolędobre stereo niz kiepski 5,1 (8-10 tys. PLN)

 

2 kolumny podłogowe (8-12 tys. PLN)

 

P.S. mozliwe przesunięcia cenowe w rózne strony jednak całkowita suma to max. 40-42 tys. PLN)

 

aha :) przenoszę sie z pomieszczenia 4x6x2,7h m na poddasze 8x10x1,4-4,10h m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: kamien Tzn proporcje nie maja znaczenia moze nawet wzmak byc drozszy od kolumn wazne zeby efekt koncowy byl jak najlepszy i zebym sie zamkna w 1000 zl za wsztstko. Te titany to nie jest zly pomysl do tego wzmacniacz jakis przejsciowy (bo mimo wszystko chcialbym to zlozyc napoczatku stycznia a kto wie jak mi sie spodoba to moze jakies kino zmodze a to sie bedzie wiazalo z kupnem amplitunera) A ten zestaw av965s i ONKYO jest wmiare dobrze "wyrownany" i moze rzeczywiscie brzmiec lepiej od dobrych kolumn z badziewnym wzmakiem choc nie jestem w 100% pewien.

 

:arrow: combain mniejsze na standach ofszem czemu nie (choc zdectdowanie bardziej pasowaly by mi do pokoju podlogowki) ale pod warunkiem ze nie bede musial oddzielnie kupic tych standow bo ustawienie kolumn na meblach bylo by raczej trudne ( polki sa zbyc niskie) A i ofszem dzbieranie tych 1300 zl jest mozliwe ale za miesiac to mi jeszcze przejdzie ochota na audio i zas kase w auto albo w kompa a nie daj boze w kobiete wywale ... A jezeli wzmanciacz jest slyszany tylko przez audiofila to chyba rzeczywiscie lepiej zainwestowac w lepsze kolumny chyba ze wzmak ma jednak wiekszy wplyw na caalosc ? Qrde mam nadzieje ze nie namieszalem zbyt wiele o 4:19 moj mozg juz spi ...[/b]

 

 

EDIT: LOL ja tu sempie 1300 zlociszy na kolumny a tu gostek 42 tysiaki chce wydac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Seth8

to tak, kupujac kode i tego wzmaka onkyo, masz taki zestaw wyrownany walsnie, koda nie ma super basu, ale gra dobrze, bez przeklaman, dynamicznie i muzykalnie, przestrzen ma niezla tez

 

kupujac paradigma titana masz kolumny bardzo dynamiczne, swietny bas, potega brzemieni i sugestywnosc przekazu tez niczego sobie, przestrzen jak u kody, muzykalnosc zdziebko gorsza... no ale na wzmak niecale 200zl zostaje i to jest problem, bo te kolumny pod unitra lub czyms w ten desen poprostu.. beda sie marnowac i nie zagraja

 

http://www.polpak.com.pl/koda_show_prod.php?show=ex6

http://www.polpak.com.pl/page_recenzje_sho...-10_koda_ex686t

 

te 700zl za parke... czyli prawie 300zl na wzmak zostaje - tez nieglupie zestawienie (to te monitory z bas reflexem z przodu)

 

:arrow: Mr_Gizmo

w odtwarzaczach nie bede ci doradzal, co do kolumn i wzmaka moge cos popisac.... aha te poddasze strasznie wielkie 80m2 8O

 

to tak aby taki hangar ;p napedzic to trzeba nie lada kolumienek, myslalem nad B&W nautilius 804... ale one nie dadza rady, przychodzi mi do gowy jedna kolumna, ostatnio jak bralem sobie paradigma studio20 to mialem okazje przez momet posluchac studio100... i w 80m powinny dac rade... normalnie na takie wielkie pomieszczenie nic mi do glowy nie przychodzi

 

a wzmak... hmm NAD S300, mialem w domu, sluchalem paredziesiat razy w salonie i naprawde jest bardzo dobry, jeszcze ew zestawik crimsona nie pamietam symboli ale chyba 610/630 (taki 2 monobloki + przedwzmacniacz) tez gral bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciagnalem sie, zjadlem sniadanie i sie rozmyslilem. dwa posty ponizej moja koncepcja, nad cd i dvd musze sie jeszcze zaglebic, a jak nie dam rady to pojde sie taty poradzic:p Jak sie ma tyle pieniedzy to rynek stoi otworem Gizmo, nie wiadomo co kupic:p

 

 

*mowilem o wyciszeniu-z robocizna to z 5 k wychodzi zeby nie bylo ze post vip'a jest wziety z powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten pan ma 42K ! na sprzet...... zapoznalem sie z testami nautilusow B&W 804...fajnie ale to nie to.teraz pytanie- poddasze dobrze tlumi o ile nie jest przeszkolne, i glownie chodzi tu o rejony szyb od ktorych dzwiek sie bedzie odbijal. Duzo masz szyb? Ale to juz ekstrema, nie trzeba wyciszac, chociaz po twoich ambicjach co do sprzetu mniemam ze musisz miec dobre warunki odsluchu, no i wypadaloby nie męczyć sąsiadow/rodziny.

 

 

Moja koncepcja jest taka wzmak NAD C372-tak tak, ten za 3800 ale do niego jakies kolumny ameryknaskiej firmy Leagacy, ktora znana jest z dobrych kolumn naprawde high-end, ale za 25K sie cos napewnoe znajdzie, i nie beda sie marnowaly na tym nadzie, uwierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: kamien no spoko thx nie glupie tak mysle jeszcze tydzien i na zakupki sie wybiore :D tylko hmm musze mimo wszystko pojsc wreszcie do tego salonu i posluchac tych kolumn nie zebym wam nie ufal :wink: ale musze wiedziec jak to gra zebym nie mial zonka :P I jeszcze jedno pytanie mnianowicie czy te monitory duzo lepiej graja od podlogowek ? Bo nie mam zabardzo gdzie postawic tych monitorow no i nie mam stendow ... a miedzy ksiazki ich nie upcham nie ma szans ... tak ze zdectydownanie latwiej bedzie mi ustawic podlowgowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi :) :

 

pomieszczenie jest doskonale wygłuszone bo na poddaszu kiedyś stały działające szlifierki i obrabiarki więc zostało odpowiednio przygotowane :) jak działały to piętro nizej nie było słychać :) jakieś stare kolumny - chyba tonsile - 120W x 2 - pracujące na maxa były obok domu niesłyszalne :) poza tym strzelałem tam kiedyś z ostrej amunicji i nikt z sąsiadów jak widać nic nie usłyszał :)

 

dach jest kryty dachówką glinianą - grubą, poszycie ma z deski ok. 4 cm, izolowany wełną mineralną w postaci tafli o grubości 20 cm, twardą a nie taką rozwijaną, konstrukcja stalowo-drewniana, są też grube szczeliny dylatacyjne i na spodzie kolejna warstwa desek 3 cm oraz płyty gipsowo-kartonowe ... do tego 2 warstwy folii paroprzepuszczalnej - grubej...

 

strop jest z systemu porotherm + izolacja też z wełny mineralnej chyba 10 cm, na tym wylewka samopoziomująca 5 cm, gąbka amortyzacyjna na całej powierzchki + korek między legarami, legary do montażu podłogi ceniutkie i podłoga z grubej deski drewnianej - więc też wszystko jest doskonale tłumione, tak ze na dole jest cicho ...

 

co do oszklenia poddasza :) to też nie ma problemu, są dwa okna ścienne ( po każdej stronie u szczytów) 3 szybowe, dźwiękochłonne, + żaluzje, dodatkowo zamykane okiennicami drewnianymi od zewnątrz ...

po każdej stronie spadu dachu są też po 2 okna w postaci takiej łzy - też 3 szybowe i dźwiękochłonne ... też mają okiennice ...

 

z tym, że w pomieszczeniu z zestawem muzycznym będzie akurat tylko 1 okno - jedna łezka

 

czego słycham? a czego się da ... jazzu, rocka, muzyki klasycznej - choć raczej nie lubię symfonii, oper i innych tego typy dzieł, wolę utwory na instrumenty smyczkowe (violonczela, skrzypce, altówka) i fortepianowe (najbardziej lubię interpretacje azjatów) .... mam też trochę muzyki brazylijskiej, muzyki afrykańskiej, żydowskiej, filmowej, muzikali ... z muzyki popularnej lubię kawałki massive attack, sade, morchebe, tha pollice, barbare streisand, nicka cavea, lubię też muzykę gitarową: santanę, satrianiego ... itd. itp.

 

sprzęt ma grać czysto :) nie musi grać mocno tylko czysto, wyrażnie, przejrzyście, mieć duża rozdzielczość - żeby mi się instrumenty i poszczególne dźwięki nie zlewały ... nie znosze też trzasków , szumów, buczeń wszelakich itp.

 

proszę zeby wizualnie wszystko do siebie pasowało, nie żeby jedno było czarne, drugie srebrne i inne złote :) najlepiej żeby sprzęt był klasycznie - czarny - nie grafitowy czy szary a czarny .... ważna jest też jakośc wykonania, żeby sie po pół roku nic nie scierało i nie odchodziło (odpadało), żeby było stabilne i można to było ustawić albo na pionowym stojaku albo dostosowanym do tego stoliku :) aha - mam jeszcze pytanie, czy jest taka możliwość, żeby sprzet był jednej i tej samej firmy (poza kolumnami oczywiście)? jeśli oczywiście nie jest tak, ze jedna produkuje np. lepsze CD a inna wzmacniacze (obawiam sie, ze tak własnie jest) - poprostu nie chciałbym o ile to możliwe mieć w domu choinki :)

 

P.S. co myślicie o produktach firmy GLD? to polska firma od kolumn

 

sciany są z porothermu 44PW + cegłą klinkierowa 12 cm jako elewacja, miedzy nimi 5 cm szczelina- więc one też doskonale tłumią, scianki działowe w części mieszkalnej z cegły silka (12-24 cm w zależności od miejsca) ...

 

do dowcipnego kolego włamywacza:) niestety :) wypprowadzam sie z Polski, szukaj mnie gdzieś bardziej na południe :) tam gdzie są niższe podatki i niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej :)

 

pytania techniczne:

 

jako podstawki pod kolumny zamiast marmuru można użyć kawałków bazaltu albo granitu? to chyba nie ma różnicy? czy wogule kamień można zastąpić w tym miejscu np. płytami z grubej miedzi? bo to na jedmo wychodzi jeśli chodzi o koszty a ładniej wygląda i bardziej mi pasuje do wystroju :) czy pod te płytki można dać amortyzacjęz techgelu? to takie coś co sieużywa do produkcji siedzeń rowerowych i rękawic - np. używanych w sportach siłowych - jest mocniejsze dużo od zwykłych gąbek, gum czy silikonów a dużo lepiej "pracuje" ???

 

jaka powinna byc wilgotnośc w pomieszczeniu ze sprzetem? mniej więcej? czy ogrzewanie podłogowo-ścienne nie będzie przeszkodą? tzn. przewody cieplne w podłodze i scianach do wysokości 1 m? czy w pomieszczeniu mniej wiecej 5-6 m od zestawu moze byc kominek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko. Spalila mi sie koncowka mocy we wzmachu :( naprawiac sie nie oplaca. Mam sooba 100W (passiv) + monitorki 2x50W (podaje moc tą prawdziwa :P ) Zawsze ten sprzecik byl podlaczony pod duala cv 1600 (2x80W) ktory mial 4 wyjscia, ale teraz jakos stwierdzilem ze lepiej bedzie przerobic suba na aktiv a do monitorow kupic jakis maly wzmacniacz powiedzmy 2x2030W. I teraz pytanko, jaki wzmacniaczyk musze wsadzic do tego suba (jakie koszty, gdzie ewentualnie kupic itd.) Sub ma juz filtr dolnoprzepustowy. dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra LAMERSKIE pytanie :P ale błagam nie olejcie mnie :D

 

Mam audigy i zamierzam sprawić sobie kolumny, takie czy inne. Czy muszę mieć wzmacniacz?

 

Wielkie dzięki

tak musisz miec polecam Denona pma 250 se (jest bez pilota ) ) ale jest wart swej ceny, mieciutki przyjemny basik,

 

co do glosnikow to ja raczej promuje Polskie produkcje , i to nie dlatego ze (dobre bo Polskie), tylko dlatego ze (dobre bo dobre :-)

 

wiec przegladnij oferty Radmora np LS 10 tanie w miare dobrze grajace monitory, lub LS 20, 30, 40 ze wskazaniem na te dwa ostatnie modele (w swej cenie nie maja konkurencji !! ), warto tez zobaczyc produkcje Qba, Esa i RLS (ale to juz zupelnie inna bajka :-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie bardziej na elektrode.pl

Pewnie na 10 odpowiedających tam 8 poleciło oprzeć się o końcówkę mocy wykonaną na ukłądzie TDA7294

A po zapisaniu się na elektrode (by ściągać pliki) jest pełno opsanych aplikacji tego ukłądu.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/forums.html

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...