Skocz do zawartości
motofan

Silikon zamiast pasty na proca!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie,kumpel poprosił mnie o umieszczenie takiego wątku bo jest ciekaw czy to można zrobić,podobo gdzieś przeczytał że silikon ma dobre właściwości termoprzewodzące( :?: :?: :?: ).Ja wątpię żeby coś takiego wyszło ale dla pewności jeśli ktoś się orientuje to proszę o komentarz.Kumpel z góry dziękuje 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...,podobo gdzieś przeczytał że silikon ma dobre właściwości termoprzewodzące...

zgadza sie - przy elektronice (np duperelki w obudowie TO220) spoko sie sprawdza ale tam czesto masz z podobnej powierzchni jak jadro procka mniej watow do przekazania - ja np radiatory na takie ustrojstwa przyklejam silikonem uniwersalnym neutralnym bo na srubki, tulejki i podkladki szkoda mi kaski :P

widzialem tez starsze karty graficzne na ktore radiatory byly przyklejane na silikon (oczywiscie nie firmowo) - ja kiedys na pamieci w grafice dalem i bylo OK tzn radiatory byly gorace

 

ogolnie po zaschnieciu cienka warstwa silikonu ma takie same wlasciwosci jak firmowe podkladki silikonowe stosowane w elektronice - przewodzi cieplo i izoluje "elektrycznie"

 

jeden minus - to sie (silikon z tuby) strasznie klei i potem sa jajca z odklejeniem

 

niech Twoj kumpel kupi za 3 zl zwykla paste silikonowa H i bedzie mjal mniej klopotow

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...