Skocz do zawartości
nomad

Jak dorwac oszusta???

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Mam taka sytuacje, w marcu tego roku kupilem sprzet komputerowy na raty za ok 4000PLN. Niestety jeden z podzespolow, a scislej plyta glowna (EPOX 8RDA+) okazala sie wadliwa (gwarancja 2 lata). Sklep czy firma u ktorej to zakupilem zwinela swoj interes a mi pozostalo tylko splacanie rat.

Moze ktos mi doradzi jak moge dorwac wlasciciela i jak dochodzic swoich praw - przeciez sprzet jest nie w pelni sprawny a gwarancja go jeszcze obejmuje.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Mam taka sytuacje, w marcu tego roku kupilem sprzet komputerowy na raty za ok 4000PLN. Niestety jeden z podzespolow, a scislej plyta glowna (EPOX 8RDA+) okazala sie wadliwa (gwarancja 2 lata). Sklep czy firma u ktorej to zakupilem zwinela swoj interes a mi pozostalo tylko splacanie rat.  

Moze ktos mi doradzi jak moge dorwac wlasciciela i jak dochodzic swoich praw - przeciez sprzet jest nie w pelni sprawny a gwarancja go jeszcze obejmuje.

Pozdrawiam.

Olac sprzedawce pisz do dystrybutora plyt Epoxa w polsce. Jest nim chyba Proline www.proline.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Mam taka sytuacje, w marcu tego roku kupilem sprzet komputerowy na raty za ok 4000PLN. Niestety jeden z podzespolow, a scislej plyta glowna (EPOX 8RDA+) okazala sie wadliwa (gwarancja 2 lata). Sklep czy firma u ktorej to zakupilem zwinela swoj interes a mi pozostalo tylko splacanie rat.  

Moze ktos mi doradzi jak moge dorwac wlasciciela i jak dochodzic swoich praw - przeciez sprzet jest nie w pelni sprawny a gwarancja go jeszcze obejmuje.

Pozdrawiam.

Olac sprzedawce pisz do dystrybutora plyt Epoxa w polsce. Jest nim chyba Proline www.proline.pl

nie proline a pronox :) jest dystrybutorem Epoxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie plac rat skoro zwineli interes :P a grinch ma racje ;-)

ha ha ha a raty to soe chyba w banku placi a nie sprzedawcy lol no nic ja jakies 2 lata temu tez mialem podobna sytuacje tylko ze z glosnikami ..firma przestala istniec glosniki przestalyu grac a gwarancja byla wiec co ...wziolem glosniki po adresie lokalu w ktorym byla owa firma doszedlem do adresu ieszkania wlasciciela tam puk puk i oddalem glosniki i poprosilem o zwrot kasy za pierwszym razem nie przeszlow wzieli na gwarancje specjalnie ze stalowej koles ja do poznania zawiozl ale lipa oddal mi nadala nie dzialajace poproiawnei jeszcze raz puk puk i kasa na raczke po roku odzyskalem 300 zł i za te same pieniadze kupilem glosniki o klase lepsze no i nowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czeka mnie niezly pasztet. Sytuacja jest taka, ze caly komp jest na gwarancji ktora moge sobie dupe podetrzec.

Adres i nazwe fimy znam, ale na ich miejscu jest juz inna wiec to chyba slepa uliczka.

Najbardziej zalezy mi zeby dorwac adres samego wlasciciela - moze przez sad lub urzad skarbowy - posiadam NIP tej firmy. Przeciez musza gdzies udzielic mi takiej informacji.

Pozdro i czekam na rady!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj sie ludzi pracujacych w tej firmie ktora jest tam obecnie kto byl wlascicielem tej poprzedniej i gdzie mozna go zlapac. Na faktoorce napewno jest nazwisko osoby ktora sprzet wydawala - ksiazka telefoniczna i szukac !!!! Troche wiecej inicjatywy

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres i nazwe fimy znam, ale na ich miejscu jest juz inna wiec to chyba slepa uliczka.

Najbardziej zalezy mi zeby dorwac adres samego wlasciciela - moze przez sad lub urzad skarbowy - posiadam NIP tej firmy. Przeciez musza gdzies udzielic mi takiej informacji.

Pozdro i czekam na rady!!!!!!!

Jak znasz adres, nazwę i co najważniejsze NIP firmy to idziesz do Urzędu Miasta (urzędu miasta tego miasta gdzie tamta firma miała siedzibę) do wydziału w krórym prowadzą ewidencję działalności gospodarczej (to tam gdzie się rejestruje działalność) i podajesz tam te dane a oni Ci podadzą kto był właścicielem i jaki adres podał przy rejestracji działalności. Zadziała to jeżeli ta firma to była osoba prywatna prow. dział. gospodarczą lub spółka cywilna co do s.a. i z o.o. nie jestem pewien.... Ale jeżeli to była spółka z o.o. lub s.a. to walisz do Sądu Rejestrowego i tam Ci sprawdzą po KRSie kto był udziałowcem. Możesz też odnaleść ich po NIPie idąc do skarbówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres i nazwe fimy znam, ale na ich miejscu jest juz inna wiec to chyba slepa uliczka.

To tez firma komputerowa? Jak tak to sprobuj do nich podejsc. Mialam podobny problem ze dwa lata temu.. sklep zwinal sie miesiac po sprzedaniu mi kompa, a ten przestal dzialac. Okazalo sie ze nowa firma przejela od starej wszystkie gwarancje i zobowiazania wobec klientow.. mi wtedy wyserwisowali mego kompa za free.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czeka mnie niezly pasztet. Sytuacja jest taka, ze caly komp jest na gwarancji ktora moge sobie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> podetrzec.

Adres i nazwe fimy znam, ale na ich miejscu jest juz inna wiec to chyba slepa uliczka.

Najbardziej zalezy mi zeby dorwac adres samego wlasciciela - moze przez sad lub urzad skarbowy - posiadam NIP tej firmy. Przeciez musza gdzies udzielic mi takiej informacji.

Pozdro i czekam na rady!!!!!!!

Nie chcę Cię martwić, ale tak naprawdę tylko od jego dobrej woli zależy, czy Ci uzna gwarancję czy nie, bo według prawa możesz mu naskoczyć. Kupowałeś sklep od firmy, a nie od osoby prywatnej, firma przestała istnieć, więc zobowiązanie (w tym przypadku gwarancja), po prostu wygasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czeka mnie niezly pasztet. Sytuacja jest taka, ze caly komp jest na gwarancji ktora moge sobie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> podetrzec.

Adres i nazwe fimy znam, ale na ich miejscu jest juz inna wiec to chyba slepa uliczka.

Najbardziej zalezy mi zeby dorwac adres samego wlasciciela - moze przez sad lub urzad skarbowy - posiadam NIP tej firmy. Przeciez musza gdzies udzielic mi takiej informacji.

Pozdro i czekam na rady!!!!!!!

Nie chcę Cię martwić, ale tak naprawdę tylko od jego dobrej woli zależy, czy Ci uzna gwarancję czy nie, bo według prawa możesz mu naskoczyć. Kupowałeś sklep od firmy, a nie od osoby prywatnej, firma przestała istnieć, więc zobowiązanie (w tym przypadku gwarancja), po prostu wygasa.

z tego co wiem to gwarancja obowiazuje nadal takie sa przepisy - pamietam jedna glosna sprawe bylo to chyba kilka lat temu albo i wiecej :) z telewizorami chyba elemis - firma upadla a telewizory sie psuly i z tego co wiem to musieli je naprawiac(nie pamietam czy naprawiali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miejsce sklepu, pojawila sie inna firma ale niestety nie komputerowa - to jakies biuro projektowe. Zreszta niewazne - mi chodzi najpierw aby namierzyc drania a pozniej sie zobaczy.

 

Z tego co pisze IGI to kazdy koles w tym zasranym kraju moze otworzyc taki sklepik narobic troche oszustw i zwinac interes pozostawiajac druga strone tzn klienta samemu sobie.

Nie wiem czy cos uda mi sie wskurac, ale jedno jest pewne facet przez jakis czas spokojnie nie bedzie chodzil spac - poprostu zapuszcze mu koszmara;-)))))

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to gwarancja obowiazuje nadal takie sa przepisy - pamietam jedna glosna sprawe bylo to chyba kilka lat temu albo i wiecej :) z telewizorami chyba elemis - firma upadla a telewizory sie psuly i z tego co wiem to musieli je naprawiac(nie pamietam czy naprawiali:)

Ale to była państwowa firma. Wątpię, by w przypadku najzwyklejszej działalności gospodarczej to opowiązywało. Kończysz działalność i nie odpowiadasz za zobowiązania powstałe w trakcie jej prowadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...