Skocz do zawartości
avw

Pasywne chłodzenie GF2

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pasywnego radiatora, który pasowałby na GF2MX200 (wersja slim z pamięciami na końcu laminatu) i był większy od dotychczasowego - ewentualnie wymagał niewiekich przeróbek, ale mocowany jak oryginalny. Byc moze pasować będą radiatory od pasywnych GF4MX lub niektórych GF3 (podobno też były modele pasywne), o dużej pow. odprowadzania ciepła.

Oraz radiatora na pamięci (jeden o długości 60mm powinien zakryć wszystkie) - ale mocowanego jakims klipsem a nie klejonego.

 

Wiecie może gdzie coś takiego można kupic (lub pozyskac w inny sposóB) - za nieduże pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.cyfronika.com.pl/cgibin/shop?in...mp;sid=3f920f55 na srobki sobie walniesz i ok bedzie :twisted:

jestes pewien - patrzyles na rozmiary czy tylko tak chlapnales :P

 

ja sam zrezygnowalem z zakladania na GF3 radiatora Kety A6024/60 (+ plaskownik na GPU do ktorego bylby przykrecony ten radiator)

http://www.tme.com.pl/katalog_pics/791/rad...55cf850b7c895a2

i dalem podpilowany od PIV (o czym kiedys pisalem)

 

Szukam pasywnego radiatora, który pasowałby na GF2MX200...

przeciez jest juz podobny temat na tej stronie

 

po 1 sprawdz czy GPU i pamieci sa na tym samym poziomie - jak chcesz dac wspolny radiator - nie polecam bo pamieci mniej sie grzeja niz GPU

 

po 2 kup jakis od PIV albo podobnego CM SocketA/370 http://www.cooler-master.com/products/cpuc...p/dp5-6j31c.jpg

 

po 3 co do montowania - polecam zrobic 2 otworki w podstawie radiatora (pokrywajce sie z tymi na laminacie grafiki) i nagwintowac - potem sobie go przykrecisz srubkami (pamietaj o gumowych podkladkach pod lepki srubek od gory zeby nie zrobic zwarcia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lookałem na wszystkie posty dotyczące przeróbek radiatorów od PIV. Problem w tym ze na płytce są dośc wysokie kondensatory i trzeba by robić jakieś wyfrezowania na nie - także między finami.. (sporo pracy i nie wiadomo czy sie uda :? )

 

Teraz jest typowy radiator 45*45mm h=10mm (pow. ok 60cm^2) - niesamowicie goracy nawet przy normalnej pracy. Między kondensatory wszedłby taki max.52*52mm, a ponieważ sąsiedniego gnazda PCI nie uzywam więc mógłby mieć do 35~40mm wysokosci i gdyby był tak samo gesty miałby pow. ok. 300cm^2.

 

Na pamięciach miałem mały radiatorek o wym. 50*22mm zakrywał wszystkie 4 kości (przyklejony). Dawał poprawę na grafice przy podniesieniu taktowania pamieci - wiekszą niż podnoszenie taktowania rdzenia. Klej ma oprność termiczną zwykle wiekszą niż pasta pod prawidłowo dociśnietym radiatorem. Dlatego szukam radiatora ma pamięci z takim klipsem mocującym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:?:

 

avw co Ty kombinujesz jak kon pod gore - na GF2MX styka zwykly radiatorek - nawet taki od Zalmana NB32J, a juz marnowanie radiatora od PIV na taka karte to ... lepiej poszukaj jakiegos starego radiatora Socket370/A o podstawie 50x50 - czasem za pare zl bywaja na gieldach

 

przy MX200 nawet jakbys stanal na rzesach :P nie spowodujesz ze GPU bedzie wydzielalo wiecej niz jakies 20W ciepla, a ze sie grzeje to przeciez normalne przy samym radiatorze, zasadniczo GPU pracuja poprawnie przy wyzszej temp. niz CPU ...

 

BTW chyba sie Tobie pomylil MX z FX'em

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman nb jest chyba mniejszy od aktualnego radiatora na grafice. Ale fakt - są jeszcze radiatory 50*50 - o tym nie pomyslałem!

 

Co kombinuję??? Otóż kombinuje taniego i cichego kompa, a to wymaga znacznie nadwymiarowych radiatorów, żeby oddawały jak najszybciej ciepło juz przy niewielkim przepływie powietrza. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman nb jest chyba mniejszy od aktualnego radiatora na grafice. Ale fakt - są jeszcze radiatory 50*50 - o tym nie pomyslałem!

 

Co kombinuję??? Otóż kombinuje taniego i cichego kompa, a to wymaga znacznie nadwymiarowych radiatorów, żeby oddawały jak najszybciej ciepło juz przy niewielkim przepływie powietrza.  :wink:

widziales kiedys radiator na grafice i zalman nb ???

 

przeciez zalmanik zajmie ze 2 sloty pci ale zastanawiam sie czy wystarczy do grafiki klasy gf3 ti 200 gainwarda (ti450) (na gf2 mam podobny rozmiarami od mojegu durona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zalman na nb wystarczy takze na gf3

jezeli masz z boku jakis nawiew na karte to moze - sam bez wsparcia wentylatora raczej nie - choc nie probowalem (bo za ta same pienadze mozna miec jakiegos taniego Coolerka od PIV i dostosowac od niego radiator) generalnie ten Zalman sprawdza sie na "slabszych" kartach (tych mniej grzejacych sie)

 

a wracajac do GF2MX to przypomnialo mi sie ze widzialem taka karte z doklejonym na GPU plaskownikiem aluminiowym takim 50x50x20 (moze 25) zamiast radiatora i wszystko bylo OK - tzn byl goracy ale wszystko gralo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman nb jest wysoki - nie znaczy to, że musi mieć większą pow. niż radiator na grafice (po prostu nie wiem jaką ma pow.). Ale nie obawiam się o warunki termiczne pracy GF2MX (problemy będą dopiero jak zmienie na wydajniejszy model :? ).

 

Chodzi mi o zastosowanie sprawnego (o dużej pow.) radiatora żeby wymienił z powietrzem te 20W tak szybko, że bedzie tylko letni. Wewnatrz komputera nadal będzie wydzielana taka sama energia jak na małych radiatorach, ale dzieki sprawniejszej wymianie mam nadzieję uzyskać nizszą i bardziej stabilną temp. w obudowie przy wolniejszym przepływie powietrza.

 

No ale rzeczywiście są jakies mniejsze i tanie radiatory od procesorów... - więc coś wykombinuję :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chodzi mi o  zastosowanie sprawnego (o dużej pow.) radiatora żeby wymienił z powietrzem te 20W tak szybko, że bedzie tylko letni...

praktycznie niewykonalne :P z jednego powodu ktory nazywa sie KONWEKCJA (unoszenie sie ciepla) GPU jest po zlej stronie laminatu :( i ceplo sie kumuluje - niestety fizyki nie oszukasz chyba ze postawisz bude do gory nogami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt... konstruktorzy mieli chyba słaby dzień jak projektowali taki układ płytek :D ...

Ale mam zamiar tak ukierunkować przepływ żeby "wymiatał" powietrze z pod karty graficznej... Dlatego im większy będzie radiator tym większa jego część będzie zanurzona w strumieniu powietrza... Uda się :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...