Skocz do zawartości
JaCekS

Computer za 2500zl Abit vs Epox?!

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Wkrotce mam zamiar kupic komputer klasy PC, na monitor + komputer chce przeznaczyc 4000 zl. Mam jednak do Was pytania o sama jednostke centralna na ktora przeznacze do 2500zl. Komp ma byc oparty na platformie AMD (nie stac mnie na kompa z procesorami PIV..). Jestem na forum pierwszy raz, pytania kieruje do zainteresowanych i chetnych do udzielenia odpowiedzi czy konfiguracja jest ok. Jestem otwarty na Wasze propozycje, ponizsza konfiguracja nie jest ostateczna.

 

1) Cechy plyty glownej: nforce2, stabilna, dobre mozliwosci O/C, wyjscie na LAN oraz musi miec co najmniej 4xUSB2.0

 

Wybralem dwie, i nie wiem ktora ostatecznie wybrac :-/ tansza to Abit NF7 v.2.0 (nVidia nForce2 (SPP + MCP-T)). Poniewaz wszystkie maja powyzsze cechy, wybiore te, ktora stabilniej pracuje na FSB 200MHz, jesli ktos zetnkal sie z w.w plytami prosze o sugestie? Od razu dodam, ze Epox jest drozszy o ponad 80zl;

 

2) Procesor musi pracowac stabilnie na szynie 200MHz, gwarancja trzyletnia,: AMD Athlon XP 2000+ 0.13u BOX (Thorton), czy ktos z Was probowal go @ na fsb200? 2a) wentylator-na razie nie kupie, najpierw zobacze jak na standardowym pojdzie-jak slabo wtedy cos

dokupie, jeszcze nie wiem jaki;

 

3) Pamieci.. i tu jestem zupelnie lysy, nie wiem co, jakie i dlaczego :-) Wiem tylko ze na pewno kupie 2x256MB. Wybralem 2x OCZ PC2700 256MB Rev3.2. Jesli ktos ma takie niech da znac czy ida mu na efektywnej 400MHz i przy jakich time'ach bo na 333MHz maja domyslnie CL 2-2-2-5 1T;

 

4) Twardziel. Jaki jest cichy i niezawodny? Czy wszystkie maja gwarancje tylko 1 rok? Ja wybralem Seagate 80 GB Barracuda 7200.7 ST380011A;

 

5) Grafika. Dosc duzo wydaje na monitor CRT, cenie sobie wysoka jakosc obrazu, dlatego kupie jakas z ATI, przymierzalem sie do Matroxa-lidera w tej kategorii, ale od czasu do czasu chcialbym uruchomic program rozrywkowy typu Quake 3A, a Matroxy nie naleza do wydajnych kart wiec odpadaja. Karta nie musi miec wyjscia DVI ani tv-outa, jesli chodzi o wydajnosc to ma byc kompatybilna z Directx8.1 moj wybor: Hercules 3D Prophet 8500LE 128MB DDR BOX;

 

6) Napedy. Kupie jedynie naped DVD, mialem kupic naped dyskietek 1,44 ale sie rozmyslilem (i tak nie korzystam wiec po co). DVD musi byc przede wszystkim ciche, wybralem-LG GDR-8162B (16X/48X) BOX;

 

7) Obudowa. Nie mam pojecia jaka wybrac, najprawdopodobniej kupie Big Tower-jakas uzywke bez zailacza, ma ktos do sprzedania? do tego zasilacz ATX Chieftec HPC-360-302-DF tylko nie wiem ktory lepszy :-/

 

Z plyta Abita i zasilaczem Chiefteca .

 

Z plyta Epoxa, zasilacz Chiefteca 2477,98. Brakuje mi jeszcze obudowy na dobra sprawe wiec sklonny jestem wybrac pierwsza konfiguracje, co Wy na to?

 

Pozdrawiam,

JaCekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem z abitem.Skoro do 2500zł siemasz wyrobić to polecam zainwestować w jakis cooler.POlecam tego co mam w podpisie jest wydajny.ALe trzeba go troszkę jakby przerobić.W moleksie ustawic na 5V.Wtedy jest cichutki a swoje robi.Teraz mam w pokoju 26 stopni t4emp proca to 41 stopni.Procka narazie mam ustawionego na 2400+.WIeć to własnie jego polecam.NIe kupuj żadnego tracer 500W - to jest shit.Kupuj odrazu chiefteka bo jest cichutki i pardzo dobry zasialcz.

 

Aha twardziel.NIema teraz niezawodnych dysków.Poszukaj na forum.Ja polecam barake 80 gb.Mam ja i jest bardzo cicha.Ofkorz też miałem z nią problemy (po 3 dniach zaczeła siepierdzielic ale teraz działa normlanie, niewiem dlaczego) ale mimo wszysko cisza rulez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za Wasze odpowiedzi, pojde za rada soltysa i wezme whisper rocka IV, co do reszty to zostaje jak bylo tzn plyta Abit, pamieci OCZ, DVD LG, itd. a wlasnie zastanawiam sie jeszcze nad innym zasilaczem, a mianowicie HuntKey LW-6400H ATX 2.03 400W Spotkal sie ktos z nim? Nie wiem czy wypada lepiej od Chieftec HPC-360-302-DF, mozliwe ze tak no bo w koncu 400Wvs360W... Doradcie prosze ktory lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wzoruj sie moca podana przez producenta. nieraz jest tak ze psu ma napisane np 550W a ma w rzeczywistosci ponizej 500.

ja na twoim miejscu wybralbym szefa , sam sie przymierzam do 420W DF ale z $$$ u mnie narazie krucho... :(

chioeftec i huntkey to inna klasa zasilaczy , wygrywa szef.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz tak bo napisalem "400Wvs360W" czy wiesz ze HuntKey jest _na pewno_ gorszy i brac szefa... Tak na marginesie parametry techniczne (nie tylko moc i cisza) sa na korzysc Hunta, a i cena wyzsza niz u szefa, co do klasy nie widze tu lepszego, ani gorszego i nie jestem pewien czy oby szef jest lepszy.. Ktos sie spotkal z HuntKey'em?

pozdrawiam

JaCekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage doswiadczenia ludzi na tym forum wyciagam wnioski , a jednym z nich jest wlasnie wyzszosc szefa nad huntkeyem. ale bierz co chcesz , poza tym niedawno byl watek o zasilaczach. poszukaj a twe watpliwosci zostana w mig rozwiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wezme HuntKey'a.. ale wczesniej poszukam na forum.. jak znajde negatywne opinie na jego temat biore Chiefteca. To all juz mam jesli chodzi o kompa :D acha jeszcze jedno a propo wentyla Whisper Rock'a IV, ktorego mi doradzono-nie "widzi" mi sie jego wydajnosc.. ma ktos taki na Bartku2500+@fsb200? jak tak to jaka ma temp w stresie? Znazlem alternatywe-Vantec Aeroflow VA4-C7040 tylko ze za cholere nie moge go znalezc w zadnym polskim sklepie... Jak ktos wie gdzie go moge dostac prosze o info.

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...