Skocz do zawartości
grzesiekf

Frezowanie bloku wodnego.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyfrezować blok (jaki kształt rowków) aby był najwydajniejszy? Czy jeśli bym robił top bloku z plexi zamiast użyc miedzi to czy to nie zmniejszy wydajności tego bloku?

I jeszcze takie głupie pytanie: Czy szklany blok nie byłby wydajniejszy od miedzianego? czy są w ogóle takie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szklany tak, ale jeszcze lepszy bedzie z porcelany

Czy to miała być ironia?

 

TUTAJ ZNAJDZIESZ NAJLEPSZE PROJEKTY!

Nie znalazłem NAJLEPSZYCH. To może tak: czy lepiej zrobić gęściej kanałów a węższych czy lepiej szersze i jednocześnie krutsze - myślę zrobić w kształcie spirali.

Dajcie ludzie jakieś linki to poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie robić jaja, bo może taki rariator nie byłby wydajniejszy ale taki istnieje!!! Znalazłem na googlach tylko coś mi sie strona nie otwiera. Możecie wpisać w wyszukiwarce "szkłoradiator" - tylko jedną stronę z takim czymś znalazłem ale znalazłem ! to jest na stronie www.in4.pl - sprawdźcie czy wejdziecie na tą stronę bo ja jakoś nie dam rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie sobie robić jaja, bo może taki rariator nie byłby wydajniejszy ale taki istnieje!!! Znalazłem na googlach tylko coś mi sie strona nie otwiera. Możecie wpisać w wyszukiwarce "szkłoradiator" - tylko jedną stronę z takim czymś znalazłem ale znalazłem ! to jest na stronie www.in4.pl - sprawdźcie czy wejdziecie na tą stronę bo ja jakoś nie dam rady.

Poszukaj tabel przewodnosci cieplnej i sam sobie odpowiesz na pytanie.

 

Co do szkloradiatora to moze ktos zrobil model z pleksi albo cos dla bajeru, bo wydajnosciowo jest to tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi porcelanowymi blokami to na jednym forum niezly ubaw mialem.

 

Kolo myslal ze jak wyszlo Arctic Ceramique, to robienie bloczka z porcelani to cel jego zycia :)

I ciezko bylo go odwiesc od tej mysli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcelana porcelanie nierowna (a raczej ceramika ceramice). Sa takie, ktore dobrze przewodza cieplo (np z takich robi sie obudowy jadra), tyle, ze pewnie taki material bylby drozszy od srebra (a przynajmniej na tyle drogi, by nie oplacalo sie z tego bloku robic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szklany tak, ale jeszcze lepszy bedzie z porcelany

Czy to miała być ironia?

 

TUTAJ ZNAJDZIESZ NAJLEPSZE PROJEKTY!

Nie znalazłem NAJLEPSZYCH. To może tak: czy lepiej zrobić gęściej kanałów a węższych czy lepiej szersze i jednocześnie krutsze - myślę zrobić w kształcie spirali.

Dajcie ludzie jakieś linki to poczytam.

 

nie znajdziesz NAJLEPSZYCH bo w budowie WC jest jeszcze troche do wymyslenia, ale jesli rzeczywiscie szukales to powinienes znalezc takze te informacje.

 

z tego co wiem w tej chwili najwydajniejszy blok to cascade ze srebra, jesli nie wiesz co to zapraszam na HTTP://WWW.GOOGLE.COM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiekf - znalazłeś już coś? pochwal sie

Znalazłem :!: :D . Znalazłem jakiś szkłoradiator - na początku nie mogłem wejść na tą stronę ale jak wkońcu mi się udało to była to jakaś jajcarska strona i ten "szkłoradiator" to był kufel a ciecz która miała chłodzić proca to oczywiście piwo :oops:

Z resztą na początku mówiłem że to głupie pytanie. Pomyliłem się troszeczkę.

Ale co do kształtu frezu to w sumie nic sie nie dowiedziałem.

Ale ciekawią mnie te topy z plexi w tych nowych blokach! Przecież jeśli by był top z miedzi to on mógł by działać (pewnie było to minimalne działanie ale zawsze coś) jako radiator. Jeśli się mylę to wytlumaczcie mi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

grzesiekf - znalazłeś już coś? pochwal sie

Znalazłem :!: :D . Znalazłem jakiś szkłoradiator - na początku nie mogłem wejść na tą stronę ale jak wkońcu mi się udało to była to jakaś jajcarska strona i ten "szkłoradiator" to był kufel a ciecz która miała chłodzić proca to oczywiście piwo :oops:

Z resztą na początku mówiłem że to głupie pytanie. Pomyliłem się troszeczkę.

Ale co do kształtu frezu to w sumie nic sie nie dowiedziałem.

Ale ciekawią mnie te topy z plexi w tych nowych blokach! Przecież jeśli by był top z miedzi to on mógł by działać (pewnie było to minimalne działanie ale zawsze coś) jako radiator. Jeśli się mylę to wytlumaczcie mi to.

'

mógłby też i tak jest - magazynować niepotrzebnie dodatkowe ciepło, które musiałaby odbierać woda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

grzesiekf - znalazłeś już coś? pochwal sie

Znalazłem :!: :D . Znalazłem jakiś szkłoradiator - na początku nie mogłem wejść na tą stronę ale jak wkońcu mi się udało to była to jakaś jajcarska strona i ten "szkłoradiator" to był kufel a ciecz która miała chłodzić proca to oczywiście piwo :oops:

Z resztą na początku mówiłem że to głupie pytanie. Pomyliłem się troszeczkę.

:lol: :lol: :lol:

Ale co do kształtu frezu to w sumie nic sie nie dowiedziałem.

Bo nie szukales. Trudno, zeby ktos Ci tu podstawil je pod sam nos.

 

Ale ciekawią mnie te topy z plexi w tych nowych blokach! Przecież jeśli by był top z miedzi to on mógł by działać (pewnie było to minimalne działanie ale zawsze coś) jako radiator. Jeśli się mylę to wytlumaczcie mi to.

Pewnie tak, ale roznicy nawet nie uda Ci sie zmierzyc. Zauwaz, ze generalnie producenci staraja sie odchodzic od topow z miedzi ze wzgledow kosztowych i czysto technicznych (multi-jet'y).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co do kształtu frezu to w sumie nic sie nie dowiedziałem.  

Ale ciekawią mnie te topy z plexi w tych nowych blokach! Przecież jeśli by był top z miedzi to on mógł by działać (pewnie było to minimalne działanie ale zawsze coś) jako radiator. Jeśli się mylę to wytlumaczcie mi to.

Jakto nic się nie dowiedziałeś :?: Przeczytaj mój post - wzoruj sie na WW i MK4 - tam chyba sam widzisz jak co jest zrobione :? A jak chcesz konkretów to poszukaj sobie bo na pewno to zostalo opisane.

Poszukaj sobie tematu frezowanie, wiercenie kontra reczna robota - tam niedosc ze masz opisane jak zrobic blok to jeszcze sa opisane spostrzezenia na ten i inne tematy :!:

Top z miedzi hmm jesli zrobisz uszczelke gumowa to top i tak nie bedzie dotykał własciwej czesci bloku wiec nie ma sensu sie w to ładować IMO, a jesli nawet to róznica byłaby praktycznie niezauwazalna. Patrz tez na strone estetyczna - co jest ładniejsze? ładny blok przykryty blachą czy ładny blok z przezroczytstym topem gdzie mozesz podziwiac swoje wypociny.

Pozdro. ehhh :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co do kształtu frezu to w sumie nic sie nie dowiedziałem.  

Ale ciekawią mnie te topy z plexi w tych nowych blokach! Przecież jeśli by był top z miedzi to on mógł by działać (pewnie było to minimalne działanie ale zawsze coś) jako radiator. Jeśli się mylę to wytlumaczcie mi to.

ksztalt frezu itp. Milego czytania. początek tekstu moze być mylący choć z 2 strony już sugeruje jakiś rodzaj frezu :D w dalszej czesci masz przyklady rodzaje projekty. jak zrobic itp. wiem bo to wszystko robilem. napewno To ci naswietli sytuacje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...