Skocz do zawartości
_Vip_

pompki ATMAN

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanko czy ten atman [2000l/h] wejdzie do pojemnika od mate'a 2.4l badz ten ciut mniejszy [bodajze 1.4l] ??? bo mam ph802 i nie bardzo a wyczytalem ze ten atman jest dosc wydajny i cichy wiec sie pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega rout pytał ale nikt nie odpowiada więc pytam jeszcze raz bo szukałem chyba przez 3 godz. i nie znalazłem odp. czy pompka atman AT-306 wejdzie do tego pojemnika w wersji 2.4l?

IMHO wejdzie ,ale pytanie po co :D

 

w OBI czy innym supermarkecie za ok 12zeta mozna kupic easy-click'a 2.6L.Troche dlubania i prosze....

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male pytanko... czy atmana 2000l/h trzeba jakos przerabiac bo cos pisaliscie? chcialbym ja jako zatapialna? musze cos uszczelniac or something? VIP dalej posiadasz to cudenko, uciagnie to 2(3) bloki i nagrzewnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby ktos z posiadaczy atmana 2k l/h i easyclicka 1,7l zrobic fote jak ta pompka wyglada w tym pojemniku? z gory thx

pozdro

Witam. Akurat mam taki zestaw. :)

 

Dołączona grafika

 

Niestety nie posiadam innych ujeć. Mam nadzieję, że to zdjęcie rozwiaże problem. Czy ATMAN AT-306 2000l/h zmieści się do Easy Click'a 1,7l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... czy wersja 1,7l i 2,xl rozni sie tylko wysokoscia czy czyms jeszcze? chodzi oczywiscie o easyclicka.

Wszystkie easy-clicki roznia sie od siebie tylko wysokoscia :P

 

BTW yaroslavv nie za blisko scianki dales otwor ssacy? Nie mozna bylo pompki cofnac troche do tylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko , szczegolnie do ludzi z wroca...

gdzie u nas mozna dostac easyclicka 2,xl? bylem w obi , praktikerze i nie ma , sa tylko max 1,7l. jutro jade jeszcze do castoramy. jest szansa ze tam bedzie?

a gdzie wy kupowaliscie swoje easyclicki 2,xl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW yaroslavv nie za blisko scianki dales otwor ssacy? Nie mozna bylo pompki cofnac troche do tylu?

Zaśmiecamy wątek o pompkach ale jako, iż poniekąd jest to związane z tematem to odpowiem. Możliwe ze otwór ssący jest "za blisko" ścianki (zdjęcie nie oddaje rzeczywistej odlegóści), jednak pompka ma czym oddyhcać. :) Takie umiejscowienie pompki w pojemniku, wymusiła nagrzewnica, która ma akurat w tamtym miejscu kruciec i nie może być wiecej przesunięta. Ja z takim połaczenia nie mam żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... juz nie mam sily. bylem w :

praktikerze

obi

koronie

i w zadnym z tych ****** nie ma easyclicka powyzej 2l!!!!!! max to 1,7l.

jeszcze jutro jade do carrefoura [wroclaw] ale chcialbym miec pewnosc czy tam napewno dostane tego **** easyclicka 2,x l? szukam z 3tyg i dooopa :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już ATMANA 306 i na pierwsze spojerzenie pompka jest extra, po odpaleniu w misce jest całkowicie cicha, porównywalna pod tym względem do eheima, lecz z taką przewagą że troszkę mniej drga, co do 2000l/h to hmmm bedę testowałe na jakimś układzie to się przekonamy hehe :), ogólnie miłe wrażenie.

 

Obecnie pracuje nad uszczelnieniem jej, zmontowałem sobie na szybko układzik inline z tą pompka, wziąłem końcuwkę na wlot z taką siateczką i na to naciuągnełem wąż eheima 16/22 i zacisnełem troszeczkę cybantem i to wsadziłem na wlot pompy bez kleju, na wylot wsadziłem ta wysoką końcuwke i na to z ledwościa ale się udało eheima 12/16 i odpaliłem pompe i muszę stwierdzic że nie ciekło z wlotu, z wylotu wyciekło kilka kropel (i to bez kleju) ale niestety zaczeło cieknać i to dość mocno z tego kapsla, znaczy się oring puszcza w tym kapslu nakrecanym na pompkę (nie wiem jak dokładnie nazywa się ta część gdzie mamy ta dziure od wlotu i osadzona jest na niej jeszcze przednia część odi pompy). I teraz będę musiał chyba szukać grubszego oringu żeby zamienić tamten mały który cieknie, nie chce tego kleić bo co jak przyjdzie czyścić pompę.

 

 

To na razie tyle z mojego pierwszego kontaktu z pompą.

 

Jak już ktoś przerabiał tą pompę na inline to prosiłbym o fotki i jakies info szczególnie jakim klejem klejono końcówki. I jeszcze jaką rurkę przyklejono na wlot by można było naciągnąc na to jakiś wąż.

 

 

Myślałem zeby moiże naciągnąć wąż eheima na tą koncuwkę wlotu która ma pompa ale to ma tylko 5mm i to trochę mało :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś przerabiał tą pompę na inline to prosiłbym o fotki i jakies info szczególnie jakim klejem klejono końcówki. I jeszcze jaką rurkę przyklejono na wlot by można było naciągnąc na to jakiś wąż.

Ja również z chęcią przyłączę się do tego pytania. Jak to tej pory nie udało mi sie znaleść żadnych informacji na temat przerobienia ATMANA 306 na niezatapialną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey

mam wreszcie tego atmanka. pompka wyrabana w kosmos ;)

nie dosc ze wydajna to jeszcze bardzo cicha.

ale mam problem...

co zrobic z wtyczka zeby ladnie weszlo do easyclicka? qmpel doradzil mi odciac stara wtyczke i zalozyc nowa.jak wy sobie z tym fantem poradziliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobic z wtyczka zeby ladnie weszlo do easyclicka? qmpel doradzil mi odciac stara wtyczke i zalozyc nowa.jak wy sobie z tym fantem poradziliscie?

Ja odciąłem starą wtyczke a kabelki dolutowałem do przekażnika. Przekażnik podłączyłem gniazda, które zrobiłem w tylnej części kopmutera. I teraz mam 2 przeowdy sasilające kompa: sieciowy (230V) do zasilacza i sieciowy(230v) do pompki. Innej metody niż odcięcie wtyczki nie znam. No chyba, że jakiś "magik" zna na to sposoby ala królik z kapelusza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wywiercilem maly otworek w pojemniku, przeciagnolem przez niego wczesniej przeciaty orginalny kobelek od atmana,nastepnie wpiolem w obwod przelacznik ktory polecial na front budy (ten maly czarny :D )

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralem chyba najprymitywniejsze rozwiazanie... odcialem wtyczke, przelozylem kabel przez otwor w wieczku i zalozylem nowa wtyczke :P

Kiedys na forum widzialem jak ktos kombinowal z wycinaniem w opowiedniej kolejnosci otworow i klejenie kawalkow wieczka spowrotem.

Bylo to cos w stylu OoO , gdzie wieksze "kolka" to wyprowadzenie wezy a male "kolko" to otwor na kabel pompki. Miedzy duzymi otworami bylo robione rozciecie zeby przeszla wtyczka a nastepnie byl doklejany wyciety kawalek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze to tu zamieszczam ale nie chcialem z tego powodu robic nowego topicu.

co o tym myslicie? to jest projekt rev2 mojego wc [buda to big tower]

Dołączona grafika

 

miedzu psu a atmanem bedzie izolacja ofcoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasuwaja mi sie dwa pytania:

1. Czy ten wentyl w topie nie powinien wyciagac?

2. Czy przypadkiem w takiej konfiguracji nie bedzie nierownomiernego przeplywu przez blok na CPU? Chodzi o to ze jeden z wylotow jest podlaczony bezposrednio do zbiornika a drugi idze na GPU. Blok na GPU bedzie stawial jakies opory i wydaje nie sie ze wiekszosc wody poplynie bezposrednio do zbiornika. Jesli sie myle to mnie poprawcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...