Skocz do zawartości
_Vip_

pompki ATMAN

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... takie małe pytanko.

http://www.mod-case.com/start/content.php?article.43.2

Chłopaki tak zamocowali pompke, ze jest ona prawie przy ściance easyclicka....

 

Czy nie powinna być bardziej po środku zamocowana.. a nawet bardziej na tył? Czy nie lepiej wlot z cieplą wodą wrzucić za pompke?

Jak dla mnie to takie mocowanie jest troche bez sensu. Tyle miejsca w pojemniku a pompka wlotem umiejscowiona zaraz przy sciance. Lepiej by bylo jakby byla obrocona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikomu sie niechce kombinowac nad przerobieniem na inline atmanow,wiec ja sie zabralem za mojego AT-306   :D  

 

 

jak dokladnie wyschnie ten FIX to przejade to papierem sciernym i moze pomaluje na czarno :wink:

 

plan jest taki zeby teraz to szczelnie dokomponowac do pompeczki,po odpowetrzeniu pompki powinno wszystko grac

 

aktualnie wsadzilem Atmana do pojemnika 1.7L i cholerstwo jdnak nagrzewa wode,w 2.6L tego problemu nie bylo

 

Vip jestes pewny ze to sie po jakims czasie nie rozszczelni, dotarl dzisiaj do mnie Atman 305 (pierwsze wrazenie to to ze jest sporo cichszy od MJ1000) i tak myslalem zeby wykorzystac ta koncowke z kratką (ta ktora sie tak schodkowo zwerza) uciac przy przedostatnim schodku i nalozyc na to waz dodatkowo uszczelnic ten styk klejem epoxydowym. Natomiast sam styk tej koncowki z pompka rowniez oblac klejem. A tej kratki duzej wogole nie uzywac bo wydaje mi sie ze woda moze po jakims czasie wyplukac tego fixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem dziś Atmana 306 za jedyne 65zł.

Pooglądałem z zewnątrz, obejrzałem wirnik i nasunęło mi się jedno pytanie.

Mianowicie jak to działa?

Może ktoś jest w stanie wyjaśnić zasadę działania tej pompki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikomu sie niechce kombinowac nad przerobieniem na inline atmanow,wiec ja sie zabralem za mojego AT-306   :D  

 

 

jak dokladnie wyschnie ten FIX to przejade to papierem sciernym i moze pomaluje na czarno :wink:

 

plan jest taki zeby teraz to szczelnie dokomponowac do pompeczki,po odpowetrzeniu pompki powinno wszystko grac

 

aktualnie wsadzilem Atmana do pojemnika 1.7L i cholerstwo jdnak nagrzewa wode,w 2.6L tego problemu nie bylo

 

Vip jestes pewny ze to sie po jakims czasie nie rozszczelni, dotarl dzisiaj do mnie Atman 305 (pierwsze wrazenie to to ze jest sporo cichszy od MJ1000) i tak myslalem zeby wykorzystac ta koncowke z kratką (ta ktora sie tak schodkowo zwerza) uciac przy przedostatnim schodku i nalozyc na to waz dodatkowo uszczelnic ten styk klejem epoxydowym. Natomiast sam styk tej koncowki z pompka rowniez oblac klejem. A tej kratki duzej wogole nie uzywac bo wydaje mi sie ze woda moze po jakims czasie wyplukac tego fixa.

od wewnatrz uszczelnilem wszystko silikonem uniwersalnym wiec bedzie OK,juz niedlugo bede to testowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do ludzi posiadających tego easy-clicka. Chce sobie kupic albo tego 1.7l by włożyć go nad zasilacz w big towerze chieftec'a. Zmieści sie? Chodzi mi o wysokość z łamanymi choinkami albo szybkozłączkami (ale to w tym przypadku wszystko jedno ;)). Nad zasiłką jest 15,3cm ... BTW: Moze ktoś mi podać wymiary dl/szer/wys 1,7l easyclika - bo chyba jednak będę musiał innego miejsca w budzie poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 mogą być duże.. Ja założyłem 12/15. Ale w zestawie jest kilka róznych końcówek więc myśle, że nie będzie problemu z dopasowaniem tego.

 

A ja jeszcze sobie kupiłem wczoraj termometr w zoologicznym za 5.60PLN i juz przykleiłem w pojemniku. nie wiem jak sie sprawdzi bo wciąż czekam na chłodnice. Mate wysyła ją już z tydzień a mnie trafia dosłownie ;-)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zoostrefie Atmany podrozaly o 5zl ;)

 

Mam obecnie atmanka 1200l/h

Skusze sie i przerobie swojego na niezatapialnego... licze ze jej glosnosc spadnie a przynajmniej pozostanie bez zmian.

 

A jak to bylo w waszym przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat jakoś ucichł ale to moze włsanie pora zeby go odświezyć :) a ja mam akurat okazje bo jade od paru dni na moim atmanie 306 z 2 blokami 2 nagrzewnicami i mam jakieś 2.5m weza parenascie kolanek i woda nadal zapierd.... dosyć szybko wiedz chciałbym obalic te mity o tragicznym przepływie atmaan po owezowaniu :) bo jak widze u siebie to radzi sobie świtnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moze wyjade z malym OT-wiem juz jak sprawa wyglada z Atmanami ale nie podoba mi sie ich wielkosc i nagrzewanie wody-mial moze ktos do czynienia z pompka Aquael Aqua Jet PFN 1500 bo w tej cenie(okolo 120zl) wydaje sie rozsadna(w porownaniu np. do MJ 1200).

Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :wink:

 

 

Morph napisal:

Hmm a jaka jest roznica w glosnosci pracy miedzy pompka eheim Compact 1000 a eheim 1250 Roznica w cenie jest kolosalna a tylko dla tych dodatkowych 200 l/h napewno nie warto przeplacac. A moze, moze ktos z czystym sumieniem polecic jakas inna naprawde cicha pompe do koncepcji bezglosnego wc

 

CougaR2a napisal:

Ponawiam pytanie kolegi bo widze, że pozostało bez odzewu

 

Jak prezentuje się Eheim Compact 1000 na tle innych "tańszych" pompek zatapialnych?

Mnie również głównie chodzi o jej głośność bo jeśli chodzi o wydajność to mam zaufanie do tej firmy i brał bym w ciemno.

Czy ktoś ją posiada?

 

dolanczam sie do pytania :D :D POZDROWKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat jakoś ucichł ale to moze włsanie pora zeby go odświezyć :) a ja mam akurat okazje bo jade od paru dni na moim atmanie 306 z 2 blokami 2 nagrzewnicami i mam jakieś 2.5m weza parenascie kolanek i woda nadal zapierd.... dosyć szybko wiedz chciałbym obalic te mity o tragicznym przepływie atmaan po owezowaniu :) bo jak widze u siebie to radzi sobie świtnie :)

Ja leje na wszelkie mity o dramatycznym spadku przepływu, do Uriela podpiąłem dwa bloczki homemade ( NB Gpu) i jakoś nie zauważyłem wielkiego wzrostu temp, w idle zero różnicy a w stress około 2C do góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie kupił Atmana 305 ale nie za tą cene 57 zł jak to na allegro idzie. Za 50 z przesyłką to tak. Oczywiście mowa tu o nowym nie używanym. Ma ktoś coś takiego?

http://www.discus.com.pl/sklep/product_inf...roducts_id=2004

tutaj kupowałem i polecam ci ten sklep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie spoko :wink:

 

schemat zamieszczony kilka stron wcześniej dotyczący przerabiania pompki Atman na niezatapialną jest do bani, taka robota przyniesie efekty po kilku dniach, bo się wszystko rozleci i będzie powódź

pisałem już tyle razy, że jeśli ktoś chce przerabiać Atmana to należy zdjąć mu tą czarną osłonkę na wlocie i bezpośrednio do wlotu wkręcić (zagwintować uprzednio można) kroćca (fi 12mm), po czym wszystko można oblać klejem ale to już nie jest konieczne

sam tak właśnie wykonałem przeróbkę i uważam że to jest najlepsze rozwiązanie, POLECAM wszystkim!

Dołączona grafika

na to wszytsko nałożyłe spowrotem tą czarną osłonkę i wygląda to właśnie tak - SZCZELNOŚĆ GWARANTOWANA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyszedłem z założenia, że najlepiej uszczelnić pompkę jak najbliżej wirnika, żeby było mniej częsci, kórych może nastąpić wyciek, dlatego nie oklejałem całej kratki (osłonki wlotu), tylko od razu wkleiłem bezpośrednio wlot powietrza

 

ale jesli twoja przeróbka jest szczelna, to spoko :D

inline zawsze będzie lepsze od zatapialnej D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szczelna, testowałem dziś cały dzień :) tak nawiase mówiąć jest to egzemplarz na którym Vip praktykował przeróbke na in-line jednak jak sie okazało po miesiącu jazdy to Fix nie jest najszczęsliwszym wyborem do uszczelnienia, po prostu pękał i odłaził od kratek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wole żeby była kratka klejona bo jest zawsze kawałek zbiorniczka na ciecz, i mówie że fix sie nie nadawał, jednak mój patent jest 100% szczelny i nie chce innego rozwiazania, poza tym silikon łatwo odłazi i moge sobie serwisować pompke i skleic na nowym silikonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...