Skocz do zawartości
k@rol

Obraz jest, dźwięk jest, ale filmu nie ma :)

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

podłączyłem komputer do telewizora, pokazał się pulpit, dźwięk jest, napisy pod filmem idą, ale filmu nie ma. jest czarne pole. dotyczy to płyt dvd i divix. próbowałem zmieniać 16bit/32bit, rozdzielczosci, odświeżanie, ale nic nie pomogło,

 

 

co to moe być i jak to usunąć, ewentualnie co zainstalować??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co z tymi filmami na dvd ale mialem kiedys tak jak jakiego kodeka divix  nie zainstalowalem chyba ze masz obraz na monitoze a znika tylko na tv wtedy to juz nie wiem  8O

 

zgadza się, obraz na monitorze jest, nie ma natomiast na telewizorku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miope jak ustawiłem u kumpla kiedyś by TV był podstawowym ekranem to poszedł obraz tylko przez moment! Jak odpalilismy monitor to obraz był na zasadzie monitor 15" obraz z TV 28" lekka porażka była bo ikaony i meny trza było klikac gdzieś tam chet chet daleko a o odpaleniu panelu sterowania to mozna było zapomnieć!! Nawet niepamietam co wtedy zrobiliśmy by to naprawic..

 

 

k@rol a jakimi kablami masz podpiety TV???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miope jak ustawiłem u kumpla kiedyś by TV był podstawowym ekranem to poszedł obraz tylko przez moment! Jak odpalilismy monitor to obraz był na zasadzie monitor 15" obraz z TV 28" lekka porażka była bo ikaony i meny trza było klikac gdzieś tam chet chet daleko a o odpaleniu panelu sterowania to mozna było zapomnieć!! Nawet niepamietam co wtedy zrobiliśmy by to naprawic..

 

 

k@rol a jakimi kablami masz podpiety TV???

s-Video (taki niby z czterema ząbkami :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nic takiego nie ustwiałem. 

Bo właśnie masz ustawić, w sterownikach karty graficznej (nawet nie wiem, co masz, dlatego tak ogólnikowo piszę). Drugi wariant, bez zmieniania: dla GF włączasz klonowanie, a dla Radeona Theatre mode.

 

MARIOSKARPA, czarna dziura zamiast filmu to normalny objaw braku wolnej nakładki (że tak szkaradnie to ujmę :D). Nie wiem dokładnie, co opisałeś. :? Mówisz o tym, że na monitorze ustawionym jako dodatkowy ekran miałeś miazgę? O to chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja nic takiego nie ustwiałem. 

Bo właśnie masz ustawić, w sterownikach karty graficznej (nawet nie wiem, co masz, dlatego tak ogólnikowo piszę). Drugi wariant, bez zmieniania: dla GF włączasz klonowanie, a dla Radeona Theatre mode.

 

MARIOSKARPA, czarna dziura zamiast filmu to normalny objaw braku wolnej nakładki (że tak szkaradnie to ujmę :D). Nie wiem dokładnie, co opisałeś. :? Mówisz o tym, że na monitorze ustawionym jako dodatkowy ekran miałeś miazgę? O to chodziło?

 

sprawa wygląda tak, włączam TV Now i pokazuje mi automatcznie obraz pulpitu. mogę uruchamiac programy i wszystko widać. pogralem nawet w gieerki na dużym ekranie, ale filmu nie da się puścić. Włączam WMP i widzę że film idzie, bo napisy się przesuwają, jest dźwięk ale obraz jest czarny.

 

 

a gdzie to ustawić?? w control panel/ display/

moja karta graficzna RADEON IGP 320M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak wygląda panel Twojej karty, bo masz zintegrowaną, która korzysta z innych sterowników niż zwykłe Radeony. Musisz sam przejrzeć wszystko.

szkoda, ale ide jeszcze pokombinować, wpadnę za godzinę może coś się komuś przypomni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj control panel i catalisty, wlasciwosci ekranu, ustawienia, zaawansowane, ekrany, i ustaw tv jako podstawowy a monitor drugi takimi niebieskimi kwadracikami ... i znien na 800x600 oba ekrany jak na 1024 nie widzisz calego ekranu na tv ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak wygląda panel Twojej karty, bo masz zintegrowaną, która korzysta z innych sterowników niż zwykłe Radeony. Musisz sam przejrzeć wszystko.

ok, poszło, dzięki twojej radzie. wystarczyło kliknąc Theater Mode i film wystartował.

 

 

tylko nie wyświetla napisów, tak jakby nie meściły się na ekranie. da się to jeszcze jakoś ustawić, byłbym bardzo ci wdzięczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie nie masz tych napisów? Przy DVD powinieneś je bez problemu mieć. Problem może być przy divixach. Jeżeli masz tylko theatre mode, a TV jest nadal ekranem dodatkowym, to one nie są wyświetlane na TV.

Rozwiązanie I: to samo, co na początku, czyli ustawić TV jako ekran podstawowy. ;)

Rozwiązanie II: zainstalować jakiś programik, który będzie rzucał napisy na TV. Takiej funkcji można się doszukać w ffdshow (inna możliwość: divxg400).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie nie masz tych napisów? Przy DVD powinieneś je bez problemu mieć. Problem może być przy divixach. Jeżeli masz tylko theatre mode, a TV jest nadal ekranem dodatkowym, to one nie są wyświetlane na TV.

Rozwiązanie I: to samo, co na początku, czyli ustawić TV jako ekran podstawowy. ;)

Rozwiązanie II: zainstalować jakiś programik, który będzie rzucał napisy na TV. Takiej funkcji można się doszukać w ffdshow (inna możliwość: divxg400).

tak napisów nie mam pry divixach, a DVD jeszcze nie sprawdzałem.

 

a jak ustawić TV jako ekran podstawowy?? where i can find it? divix uruchamialem AllPlayer V.2X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz znaleźć, gdzie przełączać ekrany podstawowe i dodatkowe, to zainteresuj się rozwiązaniem nr 2, czyli zainstaluj sobie ffdshow. Jest to zestaw filtrów do odtwarzania divixów, możesz w nim włączyć wyświetlanie napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...