Skocz do zawartości
Gość sniffer

WD1200 -> Tym razem to coś poważnego!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sniffer

Witam,

tak jak napisałem w temacie mam problem z dyskiem twardym, otóż nie wiem czemu po włączeniu kompa dysk chodzi przez jakies 2 minuty poczym poprostu się wyłancza (następuje przy tym restart kompa) i dopiero po uruchomieniu sie komputera <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> się. Nie wiem czy to jest wina tego, że dysk się przegrzewa lub coś się w nim zwaliło? Dysk po dotkięciu w czasie pracy wydaje się być dość gorący w jednym miejscu, powiedział bym nawet bardzo gorący. Pozastym zaobserwowałem, że dysk zaczoł głośniej pracować, nie jest to może taka duża różnica, ale jest. Jeśli ktoś się spodkał z czymś takim, zna się na dyskach lub wie co może to powodować i jak to idzie prawdpodobnie usunąć to bardzo proszę o pomoc.

Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sniffer

Tak się zastanawiam, czy to nie może być wina zasiacza, bo już kiedyś miałem z nim problemy. Ma on moc bodajrze 250W, wiec dużo za mało, le też sprzęt nie jest najlepszy. Stąd więc pytanko: czy może to być wina zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy to nie może być wina zasiacza, bo już kiedyś miałem z nim problemy. Ma on moc bodajrze 250W, wiec dużo za mało, le też sprzęt nie jest najlepszy. Stąd więc pytanko: czy może to być wina zasilacza?

zależy od producenta tego zasiłka....jezeli jest to jakis forton lub enermax lub enlight to raczej nie powinno byc problemów..... no chyba ze masz jakiegos codgena/megabajta/Tracera/L&C(to chyba to samo co megabajt)

no jezeli nie masz zadnych z tych co wymieniłem to podaj jaki masz lub chociaz jakie ma max dopuszczalne obciazenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sniffer

spoko, już wiem. była to wina zasilacza... "odkręciłem" troszke procka, poprzez co pobór mocy spadł i teraz już dysk się nie wyłancza. No więc teraz czeka mnie zakup nowego zasilacza. Co polecacie?? Zastanawiam się nad Q-Tec 400 lub 450W. Dobry wybór? pod procka i grafe będzie aż naddto mocy... A co do firmy porządny sprzęt robią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, już wiem. była to wina zasilacza... "odkręciłem" troszke procka, poprzez co pobór mocy spadł i teraz już dysk się nie wyłancza. No więc teraz czeka mnie zakup nowego zasilacza. Co polecacie?? Zastanawiam się nad Q-Tec 400 lub 450W. Dobry wybór? pod procka i grafe będzie aż naddto mocy... A co do firmy porządny sprzęt robią?

o jezu........Wpisz w wyszukiwarke q-tec a bedziesz znał odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj kupiłem ten dysk i jest spoko bardzo cichy wogóle nie chrupie przy kopiowaniu, tylko jedno mam pytanko w speedfan nie wykrywa mi temperatury dysku czyżby ten dysk nie obsługiwał tej funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz do wymiany . pozatym nie ma co nazekac tak na te codgeny , utaralo sie ze jest to najwiekszy syf itp , a w porownaniu do ceny innych zasilek mozna sobie 2 kupic i beda na pewno dawaly wiecej mocy niz 1 dobra , pozatym ja mam 300 w codegen i nie moge o nim zlego slowa powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam S.M.A.R.T. Caviarow nie podaje takich danych jak temperatura.

No niestety mylisz sie , bo w nowych tempreatura jest juz podawana , pozatym nowe caviary grzeja sie gorzej od BIV , i mnie to zaczyna naprawde wkurzac , dysk jak lapie 50 stopni to sie wylacza .

Ogolnie nie wiem jakim sposobem nagle te dyski zaczely sie tak grzac , ale niestety juz takie 3 dyski 80 GB mialem od WD.

 

W speedfanie jest pokazane ze w Smart ze jest zakladka Temerature , i podaje temperature .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam S.M.A.R.T. Caviarow nie podaje takich danych jak temperatura.

No niestety mylisz sie , bo w nowych tempreatura jest juz podawana , pozatym nowe caviary grzeja sie gorzej od BIV , i mnie to zaczyna naprawde wkurzac , dysk jak lapie 50 stopni to sie wylacza .

Ogolnie nie wiem jakim sposobem nagle te dyski zaczely sie tak grzac , ale niestety juz takie 3 dyski 80 GB mialem od WD.

smart wd nie podaje temperatury niestety mam wd 1200jb ata100 8 mb bufor i nie mam tej funkcji data produkcji wrzesień 2003. No chyba że są już jakieś nowsze ale na stronie wd nie widziałem. Masz dysk wd że wiesz że pokazuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy to nie może być wina zasiacza, bo już kiedyś miałem z nim problemy. Ma on moc bodajrze 250W, wiec dużo za mało, le też sprzęt nie jest najlepszy. Stąd więc pytanko: czy może to być wina zasilacza?

zależy od producenta tego zasiłka....jezeli jest to jakis forton lub enermax lub enlight to raczej nie powinno byc problemów..... no chyba ze masz jakiegos codgena/megabajta/Tracera/L&C(to chyba to samo co megabajt)

no jezeli nie masz zadnych z tych co wymieniłem to podaj jaki masz lub chociaz jakie ma max dopuszczalne obciazenia...

z tymi zasiłkami to też loteria ja mam megabajta i nie narzekam (config poniżej )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po podłączeniu starszego hd już nie odpalił. Elektronika wygląda na całą z obu stron, po podłączeniu do prądu i podpięciu pod ide, płytka grzeje sie jak zawsze, ale dysk sie nie rozkręca... Próbowałem chyba każdej kombinacji z kablekami i zworkami i nic. Wygląda mi to na awarie/uszkodzenie firmware'u dysku lub spalenie się silniczka. Spotkał się może ktos z czymś takim?? Czy istnieje może jakaś możliwość aby wgrac oprogramowanie do biosu dysku? Na stronce producenta nie ma o tym ani słowa. Wymiana dysku w serwisie jak narazie odpada, bo mam tam dużo cennych danych (ale nie filmy itp:). Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, padają jeden za drugim. dlaczego nie ma tylu tematów o barakudach czy maxtorach ?? ciągle "WDC padł" itp. do tego ich hałąs mnie wkur... , teraz najgłośniejszy jest u mnie wiatrak na procku a jak podąłczyłem nowiutkiego WDC 40GB znajomków to zagłuszył wszystko, łeb mnie rozbolał.

 

jak nie chodzi to trzeba do serwisu, nie widzę innej możliwości. a dane ... cóż, bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj 800JB chodzi elegancko!Jedyny mankament to halas. Zlozylem niedawno 3 kompy na 400BB i tez maja sie dobrze (moze sa zbyt glosne)

Zalezy na jakie dyski trafisz i tyle. I nie mow, ze tylko WDC padl bo to nie prawda. Padaja takze inne dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp ma teraz ponad 2 tyg - konfig jak w sigu i pierwszy co WD dodstalem to zaxxxxx chidzul jak kosiarka - gosc mi wymienil- traz ten jak startuje jak kosiarka ale potem cicho tzn glosniej chrupocze przy kopiowaniu niz moija stara barkaIV

 

mowia ze seagatey padaja - a ja mowie teraz to robia ogolnie taki szmelc ze wszystko pada ostatnio po prostu ida na ilosc - za niedlugo chyba tylko scsi pozostanie :(

 

mam winDLG z caviara i nie pokazuje temp -dysk sprzed 2 tyg :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam wd 120 8mb cash no i jestem na prawde zadowolony.. coprawda ma moze z miesiąc ale ani zadnego hałasu anie nic podobnego... miejmy nadzieje ze bedzie ok.. na szczęście gwarancja 3 latka i heja..po 3 latach jak padnie to juz i tak nowy trzeba bedzie.. no i według mnie baraki sie chowająprzy wdkac.. nie dla tego ze go mam.. moglewm kupic sobie baracude alee wolałem wdka no i jak na razie nie żałuje.. wszystko zalezy od egzemplarza..tak samo jest z zasiłkami - mam codegena i jak na razie chodzi ponad pół roku bez żadnych problemów.. pozdrawiem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fallout - z dobrego serca radze, zainwestuj w zasilke. Wezmiesz do reki Codegena, wezmiesz do reki Chiefa i "organoleptycznie" zobaczysz, czym sie te zasilki roznia.

Z Codegenami moze byc tak, ze chodzi, chodzi i cyk... Koniec, dym, czarno. Na tym nie warto oszczedzac.

Zycze oczywiscie, by Twoj Codegen Cie nie zawiodl!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moj 1200jb jest dosc glosny:/

przy wchodzeniu do wina gdzie sie wpisuje haslo mieli z 2min , az pouruchamia wsie programy. wtedy dzwiek jest rzedu 40db , moze ciut mniej [na ucho sprawdzane] ale glosniejszy niz v7+ na high.

i jeszcze jak 'ciezko pracuje' to czasami jest glosny i czasami chrobocze :>, ale ogolnie narazie jestem happy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to co powiesz na WD800JB ??? Te dyski padają jak muchy :/ W zaprzyjaźnionym sklepie komputerowym wysyłają je do serwisu nonstop !!! Jednemu kolesiowi już 3x z rzędu padł !!!

o to ciekawe mam dwa i czemu niepadly mi jeszcze?:) buhehehe:) mam chyba dyski z naklejką wd a to oemy maxtora albo seagatea?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sniffer

a co na temat mojego drugiego pytania? co mam zrobic z tym hd? idzie go jakos naprawic aby odzyskac dane? z supportu WD dostałem maila, że to prawdopodobnie wina firmware'u, i co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...