Skocz do zawartości
MORSZCZACHA

ATI HERKULES 9800- 400/710 Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Sorka za maly OT ale mam problem. Mam radka 9800pro od herca (narazie nie krecony) i tak po kilkunastu minutach CoD'a pojawia sie takie cos www.jackko-rower.webpark.pl/jakis1.jpg po takim samym czasie Mohaa komp wogule staje. Prubowalem caty 3.4 i 3.8 na obu to samo :( . Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka za maly OT ale mam problem. Mam radka 9800pro od herca (narazie nie krecony) i tak po kilkunastu minutach CoD'a pojawia sie takie cos www.jackko-rower.webpark.pl/jakis1.jpg  po takim samym czasie Mohaa komp wogule staje. Prubowalem caty 3.4 i 3.8 na obu to samo :( . Help

 

Musisz poszukac poprawionych Catalystów

http://www.ati.com/support/products/pc/rad...ssuesgames.html

na stronie ATI piszą o tym właśnie błedzie....ściągnij Catalysty 3.10 albo poczekaj na nowe Omegi

 

link do Catlyst 3.10 <najnowsze>

http://www2.ati.com/drivers/wxp-w2k-catalyst-7-962-031202m1-012924c.exe ://http://www2.ati.com/drivers/wxp-w2k...m1-012924c.exe

 

Ten TEMAT był na Forum wiele razy

.....na przyszłość click "SZUKAJ"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turtles5-maja radiatory tylko na pamieciach z jednej strony wiec zadzwon do sklepu w ktorym chcial bys kupic i sie spytaj

Odpisali mi z Siriusa, ze FIC r9700pro jest na Samsungach 2.8 ns - juz wiem, co sobie kupie na gwiazdke :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jest mozllliwosc dostania r9800 od herculesa ktorego nie dalo by sie prarobic na pro bez problemowo nie mowie o mega o/c ale zeby n luzaka byl pro ???

 

tak dla wiadomosci co by ludzie info mieli mialem mozliwosc pracy z HIS radeon 9800 na infeonach 3,0 ns ale zdaje sie ze sa niedopradowane :F i na pro nie chcialy chodzic chodz szczegolowe proby jeszcze trwwaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do pierwszego pytania jakie pamieci montuja na herculesach po przeczytalem takie oto info cytuje

"W naziązaniu wcześniejszej wypowiedzi ze karty 3d prophet 9800 mają dwa rodzaje pamięci - 2,86 i 3,3 ns. Prawda jest taka że karty te mają tylko pamięci 2,86 - zródło producent, pytałem bezpośrednio tam bo przez radiatorki cieżko sprawdzić. W każdym razie zastosowane pamięci 2,86 umożliwiają bardzo ładne podkręcanie. 380/340 pod kilku godzinach z grafiką 3D podowuje tylko nieznaczne grznie pamięci, gożej jest z rdzeniem, warto na niego założyć jakis lepszy wiatrak i wtedy mamy non-stop 3d Prophet 9800 PRO."

 

wiec jak to jest katra miodna ale trzeba w ciemno kupowac bo nikt nie jest w stanie powiedziec co tam wsadzili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Radeona 9800pro od Herca i wszystko gra. Karta kreci sie bez zadnego problemu na 425/760 przy standardowym chlodzeniu bez zadnych zmian. Nie probowalem wyzej ale pewnie pojdzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam mam Radeona 9800pro od Herca i wszystko gra. Karta kreci sie bez zadnego problemu na 425/760 przy standardowym chlodzeniu bez zadnych zmian. Nie probowalem wyzej ale pewnie pojdzie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu piszecie o wykręcaniu 9800 jak się da, a u mnie Herc 9800 jak wymacam palochem radiatory na pamięciach to są gorące jak cholera? I teraz zastanawiam się, czy normalnie tak jest i po podkręcaniu niewiele cieplejsze są, czy u mnie jest licho....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turtles5, wyżej rdzenia nie możesz? Rozumiem ,że pamiatki w DDR 714?

Tak, w ddr 714, ale dla mnie wygodniej jest nie mnozyc przez 2. Rdzen na razie tyle, bo nie modyfikowalem chlodzenia. Zamowilem bloczek z cfd, zobaczymy co bedzie na wodzie. Licze na wynik pow. 400. A Ty jakie masz chlodzenie? Zalmana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

Podpinam sie pod watek zeby nie mnozyc bytow :-)

Mam Herculesa 9800 non-pro i jako pro chodzi bez problemu. Patrzac na wyniki podkrecania tej karty na forum sprobowalem wycisnac cos wiecej. Za pomoca atitool (wczoraj sciagnalem- wczesniej podkrecalem RivaTuner-em) podkrecilem rdzen do 405 Mhz a pamiec do 350/700 Mhz (zrobilem pare rund Mother Nature i było OK). Dalej juz zaczynaja sie pojawiac artefakty. Radiatorki na pamieciach sa gorace :-). Co zrobic zeby pojsc dalej ?. Zainstalowalem VGA Silencera + AS5 (te wyniki juz wlasenie z nim). Z tego co widze to pamieci chodza na 365/730 ale u mnie jak ustawie 360 to juz jest kaszana. Moze dokleic jeszcze jakies radiatorki lub zainstalowac jakis wolny (lubie cisze :-) ) wiartak zeby wial na karte i pamieci ?

Wszelki sugestie mile widziane :-)

 

pozdrawiam

 

BusterX

 

P.S. Myslalem o flashowaniu na Pro lub XT ale z tego co czytalem to przy flashowaniu na XT mogo byc artefakty poza tym trzeba miec pewnosc ze rdzen i pamieci wytrzymaja taktowanie XT

P.S2 Jak to jest w koncu z tymi pamieciami ? Wszystkie Herculesy maja Samsungi 2,86 ? mozna to jakos sprawdzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odświerzyć temat, gdyż zawiera w sobie wiele informacji i moze być pomocny dla początkujących...

A moze by tak go podwieśić?

Zacznijmy teraz rozmowę nad modem 9800@9800XT (Biosem):) bo to kolejny gorący temat...

Wie ktoś może jak leciała ta komenda do wgrania(oraz do kopii zapasowej) biosu z pod dos mam flashrom1.3 bo już zapomniałem :oops:

Jest możliwość wgrania biosu po przez windowsa :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komenda jest tak:

flashrom -s(zapis kopii zapasowej/-p(wgranie odpowiedniego BIOSu) 0 nazwabiosu.bin

czyli żeby było bardziej widzoczne:

flashrom -s 0 nazwabiosu.bin

flashrom -p 0 nazwabiosu.bin

Nie da sie wgrać przez Winzgrozę(przynajmniej nie słyszałem o takim sposobie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...