Skocz do zawartości
Rafalmag

Plexi buda + WC + pompa CO + zel-ledy

Rekomendowane odpowiedzi

hu hu :) tos zaszalal :)

haos ci sie wdardl do moda :) taki acryl case pod tyle kabli, rur, wystajacych elementow to chyba niezbyt pasuje :)

 

Modemu nie dalo sie jakos ladniej ? wsunac, polozyc na ?

Te odpowietrzanie tez zamocowales tak "w kit" :)

 

moje rady... zrezygnuj z akryla i wstaw to w blaszaka

- uporzadkuj kable zwlaszcza te od tego panelu nad modemem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalety obudowy "custom" sa niezaprzeczalne - mozna wszystko fajnie zaplanowac:)

Ogolnie podoba mi sie, respekt za samodzielne wykonanie!

Pytanie - jak dlugo ja skladales?

Jedyne co moze razic to rurka odpowietrzajaca (?) i burdel w srodku. Przy budzie z plexi to raczej nie jest pozadane:)

 

Podsumowujac - dobra robota!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MichalP [xsrx]:

Jaki modem??

To cos pod CD-RW to jest GlobalWin Istorm II - wentylator (w kształcie młynka) do chłodzenia dysku i CD-RW. Mogłeś to wyczytać w konfigu.

 

@artie

Robilem przez wakacje, nie codziennie. Jakby tak podsumowac to moze 20 dni po 5 godzin (w tym przemyslenia :D).

 

Moze mały nieporządek, ale nie mam pojęcia jak go usunąć.

 

Pozatym komputer stoi pod biurkiem i poza panelem przednim niewiele widać :/ Jest ciemno, i wszytko zasłania tył MB.

Zel-leda dalem inaczej - rownolegle do plyty bocznej, obok MB, w szczelinie pomiedzy bokiem, a CDR, dyskiem, itd.

 

 

Pozatym nie zamierzam sie z nikim porownywac. Tak mi sie podoba jak jest. To najwazniejsze. A zamiescilem ten post, aby sie pochwalic i w odpowiedzi na parosby forumowiczow. Komentujcie dalej.

Dziekuje za wszystkie komentarze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze powinienes posprzatac w tej budzie , mozesz pospinac przewody w jakies wiazki i puscic je rownolegle przy sciance , pospinac weze , jesli moge zasugerowac cos to polecam oklejenie budy folia kolorowa (cena to kole 10zl/m2) ,pozwoli to na zasloniecie jednych elementow i odkrycie innych , bardzo proste jesli sie zna technike oklejania-praktycznie zero bombli , bedziesz mogl ponadto wycinac w foli okna jakie tylko dusza zapragnie ,jesli chodzi o wc to sie zabardzo na tym nie znam i nie wiem czy mozna tak robic ale ja bym prysna chlodnice na jaki kolor, odpowietrzenie trzeba skrocic i jakos ulorzyc no i pewnie jaki zaworek kulowy zamontowac

 

jesli chodzi o pochwaly to napewno ci sie nalerza za pomysl wykonania samodzielnego budy , za cierpliwosc w zlozeniu poszczegolnych elementow , to jest rzecz ktorej sie napewno jeszcze dlugo sam osobiscie nie podejme ,oby tak dalej i nie poddawaj sie

pozdrowki

aha 8O no i ta pompa co 8O lol za to to juz 5 bo nie problem kupic i zamontowac pompke akwariowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl i poszczegolne komponenty OK.

Burdel niesamowity w kabelkach to inna sprawa.

To ze stoi pod biurkiem to niewazne, przeciez zrobilesja przezroczysta zeby bylo widac co w srodku, a widac jeden klab kabli i roorek.

IMHO leserstwo Cie ogarnelo na koniec i nie dokonczyles roboty :wink:

Sa takie "ściągawki" na kable jak tu : Dołączona grafika

 

Mozna je kupic ponoc w niektorych marketach i sklepach elektryczno/elektronicznych oraz w 4MAXie.

IMHO naprawde warto, inaczej projekt jest niedokonczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak:

Dzieki za rady.

@Reed:

Pomysł ze ściągawki tylko by pogrubił kable, bo raczej nie moge ich zlaczyc w jedna rurke. :( Mam zasilacz Hunkey'a - przez to jest duzo grubych, długich kabli. Dodatkowo dochodzi duzo cienkich kabelkow do włacznikow na front panelu: 5 x przelaczniki (do chlodzenia chlodnicy, tylu obudowy, on-off do semi-neonu, zel-ledow, istorma II), ATX (power, reset, hdd-led, power-led - juz ida jedna wiazka).

 

Co do rurek w WC to musialem dac takie grube (wew 16mm), bo ja mam pompe CO, a nie jakas tam akwariowke. Potem wsztko idzie do 3 bloczkow rownolegle (- 6 wezykow 12mm). Tych wezy nie dalo sie juz bardziej skrocic i nei mozna ich modelowac, bo sa bardzo grube i robia sie wtedy zalamania.

 

Rurki odpowietrzajacej to wogule nie widac ! Bo biurko jest od razu nad nia, a od przodu zasalania obnizenie pod klawiature.

Istorma nie moge wywalic, bo plexi nie przenosi ciepla tak jak blacha i jakbym tego nie mial to moglbym spalic dysk lub nagrywarke. Nie moge go tez cofnac, bo pobiera powietrze od dolu, a nie od przodu.

 

Faktycznie pod koniec juz skladalem kompa byle szybciej :D , bo nie moglem wytrzymac prawie tygodnia bez kompa (w opisie na stronce opisalem problemy) :evil: , pozatym juz zaczela sie szkola (polowa wrzesnia) i musailem zdazyc przed poniedziałkiem :)

Ja jestem bardzo zadowolony i narazie to mi wystarcza, chociaz faktycznie moze w ferie czy wakacje jeszcze cos przerobie. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemek2f:

Nie moge poscic w szereg, bo woda z CPU bedzie grzac reszte blokow, pozatym, mam dosc duze cisneinie i wole je podzielic na 3. A co do tylnego panelu... to nie wygalda to ladnie, bo tam plexa mi pekla i jest bardzo nieestetycznie :/ Ja to wyciolem tak na oko. Pierw przymierzylem MB do boku, przylozylem zaznaczylem rozstaw, zmeirzylem dlugosci ze starej obodowy i ciolem. Tak samo z tym pod zasilacz :D

Zobacz zdjecie 100_0072.JPG w katalogu srednie na mojej stronce.

:)

 

@Paprotek:

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ciekawie wygląda jak jest ciemno i może o to Ci właśnie chodziło ale dla mnie liczy się również wygląd w ciagu dnia a u Ciebie wygląda to tak jak przestroga przed kupowaniem takiej przeźroczystej obudowy. Mnie to odtrasza całkowicie. Zdaje sobie sprawę że w tym miejscu postawiłem estetykę nad praktycznością ale taki już jestem.

Z drugiej strony muszę powiedzieć że widać że włożyłeś dużo pracy i wykazałeś dużo inwęcji w wykonanie chłodzenia i to bardzo mi się podoba. Moim zdaniem żadna sztuką jest kupienie gotowego zestawu - wystarczy mieć kase. Dużo trudniej zaprojektować i zrobić coś samemu.

A i stronkę całą przeczytałem :D dużo ciekawych rzeczy tam znalazłem.

PoZDrO ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kablami zrobilem takie cos Dołączona grafika

(wzorowane na oracu) musze jeszcze wyjscia z zasilacza porobic zeby ladnie bylo cos zrobic z molexami i jakies trojniki ladne chromowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NoSF:

Diodki palą się normalnie - to fotki są poruszone, bo nie miałem statywu :(

Jesze raz - nie moge niczym owinąc kabli, bo będzie je cięzko zaginać i to je bardzo pogrubi. Wole styl - mnóstwo kabli niż "shower-master" ;) , ale Arnie - całkiem niezły pomysł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafalmag, o czym Ty mowisz ??

Jakie problemy ze zginaniem kabli ??

Stosujac te owijki masz mozliwosc calkowitej kontroli sztywnosci kabli.

Wszystko zalezy od tego jak owiniesz, mozna zrobic je sztywne jak patyk, lub gietkie jak bez tej owijki.

Mozna tez zastosowac wierzchnia warstwe lin alpinistycznych, wyglada podobnie jak oryginalne z Chiefteca, tyle ze to duzo wiecej roboty z zakladaniem.

Wysil sie troszke i zrob sobie tak, na pewno bedziesz sam zadowolony z efektow,a i przeplyw powietrza w budzie sie polepszy i estetyka podskoczy o 3 szczebelki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...