Skocz do zawartości
Superradzio

Podkrecanie AthlonaXp 2500 na rdzeniu "Barton"

Rekomendowane odpowiedzi

NO mam teraz

ale pozniej bede mial Volcano 9 bo mam go pozyczonego

normalnie temp jes 41 a wprime dochodzi do 50...tzn jest tak 49

ale mam obudowe chiefteca i jest uruchomiony jeden wiatrak zalmana 80x80 rano podepne 3 inne bo mam je w obudowie to sprawdze jaka bedzie temp.

to wychodzi na to ze zarobilem 1000 zl;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie poscilem Bartona na 11x 200 mam pamieci 2x256 ddr 333 kingston i sa na Dualu poscilem je synchro i jada teraz jako ddr400 tylko Timingi mam 9:4:4:3 i teraz pytanie bo czytalem faq _vipa_ i nie rozumiem tylko czy wiecej skorzystam jesli zostawie to tak jak jest czy jak poszcze je normalnie jako dual ddr 333 z lepszymi timingami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie jeszcze o napiecie czy mozecie mi pomoc...tzn czy takie wyniki powinny mnie martwic?

VCOREA 1.58V

VCOREB 1.65V

+3.3V : 2.61V

+5V : 4.92V

+12V : 12.22V

 

-12V : 12.03V

-5V : 5.10V

+5VSB : 5.51V

VBAT: 3.20 V

 

odczyt z speedfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak to odczyty kłamią. Przy 2,61V restarty byłyby najłagodniejszym objawem braku odpowiedniego napięcia na linii 3,3V :D. Reszta napięć spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Bartona 2500+ od jakiś 2 miesięcy. Nie mam duzych doświadczeń z podkręcaniem procesorów, prawde mówiąc jest to mój pierwszy procek, którego podkręciłem. Podkręciłem to też za bardzo powiedziane, ponieważ na mojej płycie (Abit NF7-S rev 2.0) w biosie w soft menu było taka opcja, że miałem do wyboru 2500+, 3200+ (to mnie zdziwiło) i ustawnienia użytkownika. Wziąłem na 3200+ a on sam przestawl FSB na 200 a reszta standard (napięcie 1.65V). Seria procesora to AQXEA (bodajże 0334). Pamięci mam TwinMosy 2x256 400MHz CL2.5, wiec razem ładnie śmiga. Pamięci nawet chyba szły na CL2.0, ale specjalnej różnicy nie widziałem (ustawienia chyba 8-3-3-2, albo 6-3-3-2 nie pamiętam). Chłodzenie to Spire WhisperRock IV i temperatury na poziomie 44-46 stopni a w stresie 51-55(NFSU :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi skąd można kupić bartona lub chciby tortona z odblokowanym mnożnikiem . to co w podpisie kupiem 3 dni temu oczwisicie nie wszystko tylko pyt ,proca i ram . i mam problem z mnoznikiem chce FSB400 a tu sie nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest duza roznica przy pamięci 512 mb 333mhz i 400mhz jak sie pusci proca na 200Mhz fsb-3200+???

Niestety nie wiem, jak by chodziły pamięci 333MHz przy FSB400, ale podam wyniki jakie ja miałem.

Wyniki w PCMarku2002:

2500+ pamięci 333MHz:

CPU Score 5636

Memory Score 4669

HDD Score 1312

2500+ @ 3200+ pamięci 400MHz:

CPU Score 6759

Memory Score 5653

HDD Score 1302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie : Mianowicie chodzi mi o temperatury dzielące Athlona 2000+ od 2500+@3200+ ---->>> ??? Jeśli mam na WC temp 40-45 stopni bez chlodnicy na A 2000+ to mogę myślec o 2500+@3200+ ---->>> ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie procek Bartek

AXDA 2500DKV4D 41FS793260021

AQXEA 0327MPM

stabilnie 14X166 na defaut fcore

a jak mu dam 15x wysypuje sie i startuje na defautowych tj

Barton 2500XP

co jest napieciami sie pobawic?

Czy to szczyt procka a moze plyty?

Plyta jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj Vscore na 1.85 V to kres tej plyty

fsb 200 X 11.5 i podnos mnoznik  

X 12 - owinien isc

X 12.5 a tu moze potrzebowac wyzszego napiecia

Hm wczoraj jak go puscilem na 200x 12 przy 1,7 to windoza padla nie do uratowania juz przeinstalowana.

Boje sie ryzykowac na 1,85 (ze znow padnie)

Teraz chodzi na 14x166 czyli niby to samo co 200x12 nie wiem czy jest sens zmioeniac czy tez moze szybsze fsb daje wiecej niz wiekszy mnoznik no i jesli tak to o ile wieksza bedzie wydajnosc?

A moze to pamiatki nie wytrzymaly?

No i podobno KT 400 jest niezbyt stabilne przy FSB 200?

Dzieki z gory za podpowiedz!!!

Pozdrawiam!]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musye sobie jedno mobo do testow zafundowac na kt400 - tylko gdzie ja wsadze 3 kompa ?

Moze masz racje z tym fsb i pamiatkami

A pozatym masz dzielniki i niewiem jak wygladalo twoje PCI i AGP

Sprubuj 1.85 V i podciagaj go powoli na fsb - moje msi kt333 chodzilo stabilnie do 185 mhz z pamieciami 400 a przy 190 mhz siadal mi twardziel - zaduze pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska a ja mam bartona na SPIRE Falcon Rock II i temperature mam srednio 53C to duzo czy mało???z tego co czytam to dosyc duzo ( Pasta była ta co w SPIRE jest dana pod spod na radiator. Sam nie zakładałem procka bo sie boje ze sie zrabie tylko w sklepie mi zakładali) Chciałbym go podkrecic teraz na 11x200 czy to ejst mozliwe?? Jakie dac napiecie na procku?? Moze trzeba paste zmieniac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dostaniesz SL-FRN2-L lub LR i do tego rev D to tak ale jesli jest to rev E lub inna plyta solteka to niewarto - chyba zeby ja dalej sprzedac

Na tej pycie chodzi najleprzy bios do OC D1.1 - no i fsb 250 na wyciagniecie reki.

Czego przykladem jest nasz nowy moderator VIP - nie tylko bo mamy te same pamieci :D

 

Ciekawostka dla wszystkich bo jeszcze pewno nikt nie widzial procka z 47 tygodnia - dostalem swieze bulki :P

 

ten tydzien rozpoczyna sie 17 listopada

 

no i mozna zapomniec o dowrgade 8)

 

AQXFA 0347 WPMW T................K00026 :twisted:

 

Ciekawe co - ja juz wiem a wy mozecie podumac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dostaniesz SL-FRN2-L lub LR i do tego rev D to tak ale jesli jest to rev E lub inna plyta solteka to niewarto - chyba zeby ja dalej sprzedac

Na tej pycie chodzi najleprzy bios do OC D1.1 - no i fsb 250 na wyciagniecie reki.

Czego przykladem jest nasz nowy moderator VIP - nie tylko bo mamy te same pamieci :D 

 

Ciekawostka dla wszystkich bo jeszcze pewno nikt nie widzial procka z 47 tygodnia - dostalem swieze bulki :P 

 

ten tydzien rozpoczyna sie 17 listopada

 

no i mozna zapomniec o dowrgade 8) 

 

AQXFA 0347 WPMW T................K00026  :twisted: 

 

Ciekawe co - ja juz wiem a wy mozecie podumac :D

A co ty na ta podaje model SOLTEK SL-75FRN2-RL NF2 lan

a jesli nie to jaka typ model EPOX ABIT?

Cokolwiek sprawdzonego do 415 zeta.

Sorki za zawracanie glowy!!!

Ale jak dobrze miec EXPERTA U BOKU!!

Naprawde suoer dzieki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SOLTEK SL-75FRN2-RL NF2 lan

 

Jezeli ten soltek jest za 100 zeta to tak

 

Jak co to jeszcze rev D zeby mial - jak chcesz solteka do oc to daj znac na gg lub maila bo to inny temat

 

Asus, Abit i Epoks tez sa niezle ale soltek chodzi na najwyzszym fsb,

zreszta kazda plyta ma swoje wady i zalety

 

Asus i nowy epoks problemy z pamieciami na fsb 200

 

Abita jeszcze nietesowalem - nieumie sie jakos zmusic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...