Skocz do zawartości
rafal11

Upgrade starego PC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś pomoże mi ulepszyć mój komputer?

 

Komputer ten kupiłem w 1999 roku i "dość" mocno się zestarzał. Chciałbym go troszkę podrasować za jakieś 300 zł (oczywiście używanymi częściami).

Oto jego konfiguracja:

Model: Optitech 400A

Płyta gł.: ATX Bil1A firmy Procomp ---- Chipset: Intel82440LX PCIset w/AGP solution, gniazdo procesora: PPGA (Socket-370), Intel Celeron od 300 do 533MHz, 3 gniazda DIMM 168 pin (max 384 MB, SPD RAM 100MHz lub SD RAM 66MHz), 1x 32-bit AGP slot, IDE port: Ultra DMA/33

Procesor: Intel Celeron 400A

32MB RAM

Karta grafiki: ATI 3D RAGE IIC/4MB/AGP

Dysk twardy: Samsung 3.2GB

System operacyjny: Windows 98

Zastanawiam się nad zmianą płyty głównej na jakąś (ECS P6S5AT, Soltek SL-75KAV) pod Duron 800MHz, ale nie wiem czy będzie potem pasował do niej mój dysk twardy z Ultra DMA/33, którego nie chcę zmieniać, a także np. karty pamięci RAM. Nie wiem czy opłaca się zmieniać procek na Celeron 533MHz(Celeron II Copermine 128?). Z pewnością potrzebuję dokupić RAM do 128MB. Być może ktoś mi podpowie jak wycisnąć wszystko co się da z mojej płytki.

Pomóżcie :-)

 

I jeszcze kilka pytanek.

 

Czy ewentualny nowszy sprzęt będzie działał bez problemów pod Win98?

 

Czy Ultra ATA/33 to to samo co Ultra DMA/33?

 

Czy opłaca się kupić z Allegro od kogoś napęd CD-RW za 50-70 zł. Nie jakiś ekstra szybki, wystarczy 8x4x32. Czy taki napęd bez problemów pozwoli mi nagrać ze 3000 CD-R?

 

Czy ktoś może mi podać adres z archiwalnymi wynikami testów sprzętu Chipa (Top10, BazaT10.zip)?

 

Gdzie mogę znaleźć informacje na temat rozbudowy, wymiany elementów w PCie (może spakowane do ściągnięcia)?

 

Na Allegro jest wiele kart graficznych nVidii w cenie ok 50-80zł. Którą z kart warto najbardziej kupić żeby pasowała do mojej płytki?

 

 

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję.

 

Rafał

niespij@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk będzie pasował pod płyte na socket a 8) JA proponuje Ci sprzedać mobo procka i pamięć - dostaniesz za nie około 100 zeta.

Czyli masz już 400 plnów na upa kompa. Proponuje <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>:

durnia 800 za około 80 zł

płytę główną jakąś na kt 133a - myśle ze zmiescisz sie w 100 zł

do tego 256 ramu pc 133 - 120 zeta

i stówa zostaje Ci. Możesz sprzedać grafe za około 30 i kupić używanego geforce 2 mx 400 za jakieś 130. Na "nowym" sprzęcie będziesz mógł nawet sobie pograć czasem w jakieś nienajnowsze gierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mój dysk Samsung SV0322A (3.2GB) na pewno będzie kompatybilny z płytą Soltek SL-75KAV??? Z tego co wiem płytka ta posiada kontroler IDE ATA-100, a mój dysk obsługiwany jest przy pomocy Ultra DMA/33.

 

Czy karty rozszerzeń takie jak np.: Tuner TV PixelView Play TV PRO, modem Zoltrix Spirit będą bez problemów działały na tej płytce Soltka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...