Skocz do zawartości
marty123

Aquael - czym te pompki sie roznia?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w dalszym ciagu mecze sie z doborem elementow do WC.

Czy wie ktos, czym roznia sie te dwie pompki:

ta

http://www.aquael.pl/pl/akwarystyka/pompyt...inowe.php?id=20

i ta

http://www.aquael.pl/pl/ogrod/pompyfontann...nowe.php?id=306.

oprocz oczywiscie zastosowania.

Ktora jest lepsza do WC, akwariowa chyba jest przystosowana do wyzszych temperatur wody?

A tak przy okazji warto dolozyc pare zloty i kupic ta fontanowa o przeplywie 1100l/h,bedzie zasilany jeden blok na procesorze Athlon XP 2000 w ukladzie z chlodnica i zbiornikiem 2 litry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczynasz mowic jak czlowiek, ale jesli EC1000 jest niedroga to jak okreslisz te dwie poprzednie? za darmo ;)

 

EC jest chwalona, ale jak narazie nikt jej nie

-testowal

-uzywal przez dluzszy czas

-pokazał mi :)

 

 

zobacz tez mj1000, mi sie te pompki bardzo podobaja i sa inline odrazu, odchodzi koniecznosc i kupna i robienia pojemnika czy modowania na inline, w proline mają je napewno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takich pare i jak dla mnie sa ciche.

 

opis skopiowany z pewnej ;) strony:

 

Zasilanie 220V

Wydajność 1000l/h

Moc 14W

Maksymalna wysokość podnoszenia słupa wody 1,48m

Rurka wlotowa 18,9 mm

Rurka wylotowa 12,6mm

Długość 83 mm

Szerokość 50 mm

Wysokość 75 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: czy wszystkie Aquaele to wg Was taki totalny (s)hit? Pare lat temu była taka "zielona seria" mało wydajnych ale w miare cichych. Dziś będąc na stronie producenta zauważyłem, iż asortyment się totalnie zmienił i teraz wszystko wygląda futurystycznie - ale nie wiem, jak pracuje.

Sam mam (jeszcze po żółwiu czerwonolicym) AquaEla - nie pamiętam modelu, ale z tych mocniejszych (szara seria) - i jak go odpalilem po 4 latach nieużywania - chodzi i nawet nie "tyrczy" - ale do WC go chyba jednak nie podepne.

 

A co myslicie o Fluvalach (tak to sie chyba nazywa)? W akwarystyce parę lat temu (nie jestem już w temacie) były uważane za całkiem niezłe (przynajmniej filtry). Jest to jeszcze na rynku? I czy ma ktoś coś takiego?

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O filtrach Fluval slyszalem duzo dobrego, sam zreszta mialem do czynienia z zewnetrznym. Na pewno byl cichy i chodzil bez zaciec. Co do pompek to nie wiem. Jeden topic nizej opisuja calkiem fajna pompe eheim compact 600. Chociaz osobiscie bym wybral wersje 1000. Teraz mam rozterke czy Mj1000 czy Eheim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluval (HAGEN):

http://www.akwasklep.pl/cgi-bin/i-shop/i-s...genwew&cart_id=

(filtry wewnętrzne)

Godny uwagi chyba tylko Fluval4 (fluval 4, moc 13W, wydajność 1000l/h przy cenie 110 zł) bo Fluval 3 to 85 zł a osiągi: moc 5,8W, wydajność 540l/h. - tylko ze są to FILTRY a nie pompki (ale może znajdą się gdzieś same pompki w ofercie? Interesowałaby mnie taka jak w Fluval4)

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie roznia to masz napisane na www aquaela :wink:

ja uzywam aquaela 650l/h przerobionego na niezatapialny i nie narzekam - na athlonie 1700@2200 mam max 40st., jest cicha, chodzi srednio 18h na dobe.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

P.S.

wiecej fotek jest tu http://www.wsinf.edu.pl/~vfpolska/ (sorry za balagan w akademiku:D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei uzywam AquaEl'a PFN1500, zatopiona w zbiorniczku.

Ciagnie 3 bloki (CPU,NB,GPU), nagrzewnice kadeta, i temp. mam bardzo przyzwoite.

Glosniejszy w tej chwili jest moj dysk (WD800JB) - jego szum (obroty) zagluszaja prace pompki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aquaela 650 l/h. Jest zatopiona w zbiorniku z 10l wody. Wedlug mnie jest cicha, slychac tylko jak jest absolutna cisza i jest sie w miare blisko. Co do wydajnosci to nie mam zastrzezen(jeden blok, chlodziarka i jakies 3m weza). Komp potrafi dzialac 24h na dobe i nie ma wielkiej roznicy w temperaturze.

 

Ps: o co chodzi z ta przerobka na niezatapialna, moze jakis maly opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam AQUAEla 600 w zbiorniku 1,2l .Procuje bezglosnie.Na jeden blok wystarcza z zapasem.Jak ktos twirdzi,ze AQUAELe sa kiepskie to chyba nie mial z nimi do czynienia.Stosunek trwalosc/glosnosc/wydajnosc//cena praktycznie nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...