Skocz do zawartości
Red Scorpion

pytanko do znających Excela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam proste pytanie - czy istnieje możliwość dodawania jakiejś wartości do istniejącej komórki tak, aby wprowadzona wartość nie zastąpiła poprzedniej tak jak to jest domyślnie w Excelu, tylko zsumowała się z nią? Przykładowo: komórka wydatki, kwota w niej 100 zł. I chcę np dodać 10. Czy tylko przez edycję komórki i wpisanie ręczne 110, czy można wpisać 10, a pojawi się 110?

Przykład może banalny, ale będę niedługo zmuszony wpisywać wiele kwot z groszami i przeraża mnie stukanie w kalkulator, kiedy mam przed sobą arkusz kalkulacyjny...

Dziękuję z góry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze aby to co masz na mysli bylo mozliwe.

Czy wstawienie np. dodatkowej kolumny jest problemem?

A jesli juz upierasz sie przy wpisywaniu w tej samej komorce, to chyba najszybciej da sie to zalatwic wpisujac pierwsza wartosc poprzedzona znakiem "=", . Wtedy wpisywanie kolejnych kwot bedzie wygladac tak: klawisz "F2", "+", dodawana kwota a cala operacja zakonczna"Enterem"

Ale wstawienie dodatkowej klumny (kolumn) lub skorzystanie z osobnego obszaru komorek i zsumowanie ich zalatwi sprawe szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna metoda na zrobienie czegoś podobnego (a nuż Ci się przyda).

Wartość, którą chcesz dodawać musisz mieć w schowku (skopiowaną). Na komórce z wartością, do której chcesz dodawać robisz Paste Special (Alt+E, Alt+S) i wybierasz Add. Są tam też inne podstawowe działania mat.

 

Przydaje się, kiedy trzeba np podzielić wszystkie wartości w tabeli przez jakąś wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...