Skocz do zawartości
Fulko

zakupy w usa porady praktyczne

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam zamiar zrobić sobie zakupy w usa (okazało się że kolega tam mieszka)

pytanie do ludzi którzy już to przerabiali

1.np mam już towar (w usa) jak go przesłać do polski aby nie podpaść na granicy?

2. kolega coś gada że jest jakieś cło ochronne że niby nie wolno wywozić części z usa 8O o co biega?

3. co napisać na paczce żeby nie kusiło celników i ew jaką wartość podać

4. czy ktoś wie ew jakie są cła i podatki na taki sprzęt?

proszę o konkrety :) napewno się jeszcze komuś przydają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie

jak go przesłać do polski

:lol: czytajcie potem piszcie

chodzi o wysyłkę paczką a tamten był o przywozie osobiście ( nawet nie sprawdzali a kolega 3 laptopy targał :D ale grafik nie przywiózł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar zrobić sobie zakupy w usa (okazało się że kolega tam mieszka)

pytanie do ludzi którzy już to przerabiali

1.np mam już towar (w usa) jak go przesłać do polski aby nie podpaść na granicy?

2. kolega coś gada że jest jakieś cło ochronne że niby nie wolno wywozić części z usa  8O o co biega?

3. co napisać na paczce żeby nie kusiło celników i ew jaką wartość podać

4. czy ktoś wie ew jakie są cła i podatki na taki sprzęt?

proszę o konkrety :) napewno się jeszcze komuś przydają

 

Ad1. Wyszperać ze śmietników trochę starych szmat, zapakować w to towar i słać do Polski. Nikt Ci tam nie zajrzy. Kumpel przesłał sobie w ten sposób 3kg fajerwerków i flar, a inny DVD, Mini Disc, kamerę i części komputerowe.

Ad2. Bzdura.

Ad3. Nic nie pisać i nie podawać żadnej wartości, ewentualnie 20USD. Jedynie na paczkach przesyłanych przez sklepy pisze się "Gift".

Ad4. Google, ale z reguły nie płaci się ani ceł, ani podatków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar zrobić sobie zakupy w usa (okazało się że kolega tam mieszka)

pytanie do ludzi którzy już to przerabiali

1.np mam już towar (w usa) jak go przesłać do polski aby nie podpaść na granicy?

2. kolega coś gada że jest jakieś cło ochronne że niby nie wolno wywozić części z usa  8O o co biega?

3. co napisać na paczce żeby nie kusiło celników i ew jaką wartość podać

4. czy ktoś wie ew jakie są cła i podatki na taki sprzęt?

proszę o konkrety :) napewno się jeszcze komuś przydają

 

Ad1. Wyszperać ze śmietników trochę starych szmat, zapakować w to towar i słać do Polski. Nikt Ci tam nie zajrzy. Kumpel przesłał sobie w ten sposób 3kg fajerwerków i flar, a inny DVD, Mini Disc, kamerę i części komputerowe.

Ad2. Bzdura.

Ad3. Nic nie pisać i nie podawać żadnej wartości, ewentualnie 20USD. Jedynie na paczkach przesyłanych przez sklepy pisze się "Gift".

Ad4. Google, ale z reguły nie płaci się ani ceł, ani podatków.

Ad.3. Niestety coś napisać trzeba, bo inaczej Ci paczki na poczcie nie przyjmą. Trzeba będzie skłamać, że się wysyła jakieś bzdury (niech kumpel w USA idzie na pocztę i się dowie na co są zakazy). Jeśli chodzi o wartość przesyłki (jej zawartości) to o ile dobrze się orintuję, to towary do $100 nie są obciążane cłem. Jednak podanie wartości przesyłki nie zawsze jest wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz że 100$ bo bedzie przeszperana w Polsce do mojej siory przysłali papiery ze szkoły i jakiś łoś nabazgrał ileś tam baksów i nie chcieli tego oddac bez bicia. niech napisze 20$ i jakieś sweets or something bo nie sprawdzaja paczki do wart 20 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze odswiezam temat ale nie ma sensu zakladac nowego...

 

Mam takie pytanko : mam wujaszka w NY i pod koniec tyg jak dobrze pojdzie to zagadam z nim na temat czesci komputerowych.

Mianowicie chce zakupic: plyte glowna, procesor i pamiec - wiem ze w USA maja jakies inne zasilanie czy cos w tym stylu ?? Wiec np. monitory lub obudowy maja inne ??

Ale plyty glowne, procesory i pamieci sa identyczne jak te sprzedawane u nas ???

Roznica cen wynosi 300-400zl dlatego mam pytania :

Czy jesli wujaszek pojdzie w NY do sklepu, kupi to co mu powiem i pozniej sam wysle to do mnie w paczce to czy na granicy przyczepia sie do tych czesci ? Naloza jakis podatek lub clo ??

Czy po prostu on to wysle, zaplaci za przesylke i tyle ... ??

Bo jest mozliwosc ze wysle on te czesci w 1 paczce albo jest 2 mozliwosc - czasami (jak to rodzinka w USA) wysyla do nas jakies duze paczki z ciuchami itp w srodku - wiec np wysle taka duza paczke i miedzy ciuchy wsadzi te pudelka z prockiem i plyta - wtedy to sie chyba nikt nie kapnie ??

Ale wolalbym aby on to wyslal jak najszybciej w zwyklej paczce (napisze ze to jakies smieci sa w srodku) i dlatego sie pytam czy jakies oplaty za ta wezma ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...