Skocz do zawartości
Kwiecień

Wodne na P4 + zasilacz, zero wentyli w kompie.

Rekomendowane odpowiedzi

W tym problem że komp MUSI stać w tym samym pomieszczeniu. Jak się będzie nagrywało to CD, myszka nie będą pracowały. HDD to pewnie jakaś Barracuda. Grafa G4MX pasywnie chłodzony.

czyli to takie raczej male studyjko :>

 

mam prosbe podaj najlepiej co ten komp ma robic i ile kasiory chce kolo na to wyrzucic to w zasadzie jako jedynie precyzuje rozwiazanie - bez tego to tylko jalowe dywagacje.

 

zdrowka

HanG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:

Jeżeli to ma byc do studia to chyba nie potrzeba wielkiej wydajności... Dotarłem do artykułu z "CHIP" nr 1/2003 dział "Temat numeru: Tuning peceta" str. 32 "ultracichy komputer bez wiatraków".

W redakcji złożyli komp. na Celeronie Tualatin 1200 z FSB poddaktowanym na 66Mhz (MB Abit ST6). Zasilacz Engelking AP26300SFC-A (www.silentmaxx.de) - ma wentylator ale wyłączany całkowicie (obecnie są na tej stronie zasilacze bez wentylatorów za ok. 1000zł.). HDD Samsung spinpoint SV1204H (teraz są szybsze - poprzedni model był wolniejszy i cichszy) + podstawka antywibracyjna. Reszta jak w postach wyzej. Zalman CNPS6500CU bez wiatraka

 

Całość podobno sprawdzała się dobrze, choć wg mnie obudowa nie była przystosowana do chłodzenia konwekcyjnego, gdyż bezwentylatorowy zasilacz znajdował się ponad procesorem (Temp. max. wyniosła 65C). Moim zdaniem nalezałoby zastosować szeroką obudowę mini tower z zasilaczen ustawionym pionowo (Lian Li - 350zł. na Allegro lub Eurocase taki jak od starych ADAX'ów) i całą górną sciankę wykonać ażurową np. z kraty do osłony głośników estradowych (www.dexon.pl). W ten sposób żebra Zalmana znajdą się prawie na wierzchu komputera, a wypływ powietrza z obudowy nie będzie tamowany. W tym rozwiązaniu zasilacz nie powinien miec wentylatora, żeby nie zaburzać przepływu powietrza.

 

To tak trochę poza tematem (nie żadna porada - bo chodzi o zupełnie inny procesor) - taka mała dygresja na temat możliwości względnie taniego chłodzenia konwekcyjnego.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak wykorzystac nowego dyrona 1400 ??. Odblokowac L2. Podtatktowac - zmniejsztc mnoznik Ustawic szyne na 200 na to Zalmana pasywnie jakas mobo z nforce 2 i pasywnym chlodzeniem, samsun spinpoint, grafa z pasywnym (mozna by wykorzystac zalmana lub giant-a). PSU monza wyciagnac na zewnatrz(jesli sie nie myle w sowjej mini wierzy mam zasilke kolo 230W wyciagnieta na zewnatrz chlodozna pasywnei i nic jej nie jest), przerobic obudowe od PSU tak zeby mozna bylo zalozyc wjeksze, mjedziane radiatorki. Zasilka powinna wytzrymac poniewaz caly zaestaw bedzie pobieral mniej mocy (glownie porc) a bedzie mozna na nim calkiem komfortowo pracowac. Sam mam zacilacz qtec 550W ktory naominalnie warczy jak stara syrenka po malych przerubkcha jest cichszy od mojego dysku a temperatura wzrosla tylko o 2-3C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ma byc zero wentyli, to niech bedzie, Kwiecien poszukaj zasilaczy Engelking sa chlodzone pasywnie

jasne chyba nie wiesz co mowisz - zasilacze Engelking maja wentylatory tylko (o ile pamietam) wlaczaja sie one po osiagnieciu pewnej temp. w "puszce" :!:

 

zasilacze zupelnie bez wentylatorow sprzedaje SilentMaxx pod nazwa proSilence Fanless... problem w tym, ze sa cholernie drogie - ponad 1000zl za 350W

 

http://www.silentmaxx.vsp.pl/index.php?str...26fdfe66be83a49

 

a tu przykladowe testy jezeli by to kogos interesowalo

http://www.guru3d.com/article/content/41/

http://www.teccentral.de/artikel/artikel_186_s5.html

http://www.informanews.net/scripts/article...e.php?id=90&p=1

wiecej mi sie nie chce szukac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o te zasilacze mi chodziło. Jednak dla koncepcji całkowicie konwekcyjnego chłodzenia również nie są optymalnym rozwiazaniem. Większa część radiatora znajduje się wewnątrz obudowy komputera. Przy pionowym ostawieniu zasilacza żebra radiatora znajdą się w pozomie co zmniejszy sprawność radiatora o kilkanascie procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ma byc zero wentyli, to niech bedzie, Kwiecien poszukaj zasilaczy Engelking sa chlodzone pasywnie

jasne chyba nie wiesz co mowisz - zasilacze Engelking maja wentylatory tylko (o ile pamietam) wlaczaja sie one po osiagnieciu pewnej temp. w "puszce" :!:

 

 

doskonale o tym wiem, ale chciałem dac tylko poglad na sprawe. Jesli taki PSU umiescimy we wmiare cywilizowanych warunkach powinien chlodzic sie pasywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mniejwięcej wiadomo co będzie wchodziło w skład tego zestawu:

Orbital O2 + zapinka P4

Eheim Compact 600

nagrzewnica od poldka

węże 12/16

pojemnik

 

Z WC na zasilacz kolo zrezygnował. Za to będzie modecom super cichy, a jak będzie za głośny to się coś pokombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiecień co do zasilacza to odradzam z pasywnym PFC (bo przy max wyciszonym kompie na 99% bedzie slychac "bzyczenie" dlawika - mniej lub bardziej ale bedzie) bierz cos z aktywnym i polecam wczesniej zapoznac sie z monitorem (w jakims wyciszonym pomieszczeniu) ktory planujecie kupic bo przy CRT tez czesto slychac jak wydobywaja sie z niego rozne syki/bzyczenia (przy wyciszonym kompie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie EHIM'y (mialem 600 i 1200 ale nie Compact) sa bardzo Ciche, pod warunkiem, ze beda dobrze odizolowane.

 

Jedak CO sa nie do pobicia.

dlaczego sa nie do pobicia, masz taka pompe ? i ile takie cudo kosztuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...