Skocz do zawartości
WEB

Problem z konfiguracja sieci ! ! !

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa kompy, połączone przez switch, ponieważ dziele neodtradę. Na jednym kompie mam WinXP prfo. a na drugin Win98 (najstarsz wersja). Oba kompy bez problemu korzystają z internetu. nie widać ich jedan w sieci mimo że i na jednym i na drugim ustawiłem udostępnienie i potokoły TCP/IP. Próbowałem nawet konfigurować Win98 dyskietką utworząną przez XP. Nic to jednak nie zmieniło, kompy nadal się nie widzą. Co ciekawe można grać w lanie. Jak rozwiązać ten problem ? Pomóżcie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to juz nie jestem sam. To jednak nie wielkie posieszenie. Nie chce działać i koniec ! Na 98 mam juz wszystkie protokoły jakie są rozsądne TCP/IP IPX/SPX Netbui klineta Micorsoftu, udostępnianie no wszystko, Natomiast nie umiem znaleźć protokołów w XP - gdzie one są ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W obydwu kompach powinno byc IP z tej samej klasy

2. w obydwu powinna byc wpisana ta sama grupa robocza

3. w obydwu ta sama maska podsieci

NetBui nie jest konieczny lepiej wlaczyc net biosa przez tcp/ip-lepiej dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WEB:

kliknij na te komputerki -> wlasciwosci -> tcp/ip -> zaawansowane -> wins -> wlacz netbios przez tcp/iip

 

SiEdLe: jak by mial ip z roznych klas/dwie rozne podsieci to by nie dzielil neo+..... :? a zakladam, ze grupy sa te same....

 

btw pod w98 netbui a pod XP netbios.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tylko zwrotu "kliknij na te komputerki" na jakie, gdzie dokładnie ? ? ? ? Mówisz przecież o Xp - nie mam pojęcia gdzie sa koputerki ? ? ? Wchodze w miejsca sieciowe i tam w siec, ale nic mi nie wykrywa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pieknie tera nie moge przegladac mojej grupy sieciowej nie wiem co sie dzieje bo kiedys wszystko dzialalo

 

moze znajdzie sie ktos madry i opisze rozwiazanie tego problemu bo ma go wiele osob

 

a moze jest cos w stylu samby na windowsa to by ulatfilo zycie wielu ludzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem tylko zwrotu "kliknij na te komputerki" na jakie, gdzie dokładnie ? ? ? ?  Mówisz przecież o Xp - nie mam pojęcia gdzie sa koputerki ? ? ? Wchodze w miejsca sieciowe i tam w siec, ale nic mi nie wykrywa!

heh.... te komputerki co Ci migaja w okolicy zegrka :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noose ale dales - ja mam siec pod XP i jakos nie mam "komputerkow" czyli otoczenia sieciowego w okolicach zegarka. Bo mozna wylaczyc co by sie nie pokazywalo...

 

Ale w panelu sterowaniapołączenia sieciowe powinno byc połączenie lokalne i tam masz konfiguracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo - bo wcale nie jestem niekumaty (XP to nie moja branża)- poprostu nie mam żadnych komuterków - może nawalibyście to profesjonalnie ?? i gdzie tego szukać?? Nie mieliście chyba na myśli połączenia sieciowego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...