Skocz do zawartości
bbc20000

Jakie sa technologie kineskopow do CRT i ktore sa najlepsze.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem sie dowiedziec jakie sa technologie produkowanie kineskopow. Wiem ze sie roznia od siebie jaoscia. Najbardziej chyba znany sa TRINITRONY firmy SONY ale jestem ciekaw jakie sa jeszcze inne znane technologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie dowiedziec jakie sa technologie produkowanie kineskopow...

zasadniczo kineskopy dziela sie (ze wzgledu na maske) na

- szczelinowe

- perforowane

- kratowe (kratownica)

 

wlasnie -trony sa szczelinowe

 

a dokladne wyjasnienia np tu http://www.pctechguide.com/06crtmon.htm#Aperture_grill

 

wg. obiegowych opinni na szczelinowych ladniejsze kolory a na perforowanych latwiej ustawic geometrie - nie weryfikowalem bo nie mam mozliwosci przewalic kilkuset szt. monitorow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trinitrony maja ladniejsze kolory ale wcale nie lepsze :)

mam w domciu sony trinitrona 15 cali i kiedys go uzywalem teraz ma go moja siostra - sa na nim bardzo ladne kolory tzn zywe dobry kontrast itd

Jak kupilem sobie eizo to sie zalamalem ze mam takie beznadziejne kolorki jakies takie wyblakle ...

Jednak po dluzszym uzywaniu okazalo sie ze eizo lepiej odzwierciedla kolory tzn pokazuje takie jakimi sa naprawde a trinitron mocno przeklamywal.

Np na trinitronie jakas tapetka powiedzmy caly odcinek jej wyglada na intensywnie rozowy na eizo zas widac przejscia ze jest bajpierw delikatnie mniej rozowy i przechodzi w intensywniejszy odcien :) podobnie z innymi kolorkami gdzie trinitron okazywal sie byc slepy na takie subtelne roznice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...